Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: gde ste mbunasi?sta ima novo u vasim akvarijumima?  (Read 14294 times)

Offline dranki dak

• Značajni član
Re: gde ste mbunasi?sta ima novo u vasim akvarijumima?
« Reply #10 on: 15 April, 2014, 10:14:49 »
Tako je Flojd, samo sto ja vise nemam ni gupije, vec neonke, rodostomuse, cak i denisone iz Azije izmjesane sa njima, uh.  :laugh:

Sve cekajuci dobre diskuse i altume. Čast svima ali svi smo mi malo udareni, prvi ja.  :)

Okreni obrni, kao sto nisam sam sebi jasan sta cu uopste u akvaristici, sta ce jedna mladost da bulji penzionerski u staklenu vodu umjesto da juri sojke po cijeli dan, jos vise ne razumijem ove koji drze afrikance, tu mi nema ni ziro ljepote, ili je ja nisam do sada ugledao ili sam jednostavno operisan tu vidjeti ista skladno, sve mi lici na grabljivice, 'ruzne' ribe? A vlasnici istih na bahate dzipadzije, kratko osisane holericne momke iz 90ih... :)

Jos gori sam ja koji sam se nesto zanosio diskusima, pozerska riba, rekao bih dziberska, kenjkava, uzas. To mora sigurno govoriti o karakteru covjeka koji ih voli, uzgaja, brine o njima, kakve su ti ribe takav si ko čovjek karakterom.  :)

Opet more, šareno mi puno, a veće ljepote nema od te! Al kičasto da ne može kičastije, jedan bućkuriš boja koje šljašte. Treba biti majstor pa uskladiti na nekih metar dužine sa 2, 3 boje koje će se podnositi!

Tako da bi najbolje bilo ne drzati ribe dok se ne ode u penziju. :)
Mada altume, uh, njih bi uvijek.

Praštajte ako sam bio nedopustivo kritičan, na kraju psi laju karavani prolaze.  :laugh:

Offline flojd

• Značajni član
« Reply #11 on: 15 April, 2014, 10:43:04 »
Tako je Flojd, samo sto ja vise nemam ni gupije, vec neonke, rodostomuse, cak i denisone iz Azije izmjesane sa njima, uh.  :laugh:
E sram te bilo :laugh:
Inače,kad su ostale ribe u pitanju ni ja ne pridajem puno pažnje replikovanju biotopa,tako da me nisi zgrozio...

jos vise ne razumijem ove koji drze afrikance, tu mi nema ni ziro ljepote, ili je ja nisam do sada ugledao ili sam jednostavno operisan tu vidjeti ista skladno, sve mi lici na grabljivice, 'ruzne' ribe? A vlasnici istih na bahate dzipadzije, kratko osisane holericne momke iz 90ih... :)
Ovaj deo,tj šta si tačno hteo da kažeš ne razumem baš najbolje,pa se i ne slažem sa tim.Samo ću reći,ako onaj poziv sa početka teme i nije baš puno urodio plodom,ovo što si napisao sigurno hoće,ali će biti :(.

A izvinjenje ti je original originala :D.Stvarno si car
Pozdrav

Offline dranki dak

• Značajni član
« Reply #12 on: 15 April, 2014, 11:42:25 »
 :D

Ovaj deo,tj šta si tačno hteo da kažeš ne razumem baš najbolje,pa se i ne slažem sa tim.Samo ću reći,ako onaj poziv sa početka teme i nije baš puno urodio plodom,ovo što si napisao sigurno hoće,ali će biti :(.

Ne daj Bože da ljudi razumiju pogresno morao bih se sakriti u mišiju rupu od sramote.  :rolleyes:

Da mnogo čovjeku ne kvarim temu, mada u skladu sa njom bi se mogao povesti razgovor zašto neki ljudi su godinama drugovali sa jednim biotopom, a onda prešli na drugi. Postao im dosadan, hoće malo promjene, svijet je veliki ljepota nepresušna a sve što Bog stvori ima svoju draž?
A onaj ko ne vidi sklad u svakom bitopu ima problem sa sobom (kao ja pomenute afrikance)...

E sad ja bih volio čuti pa da li u ovoj temi da li u nekoj drugoj, zašto ljudi, ako ne baš vole baš taj i taj bitotop u odnosu na drugi, a onda zašto su do juče toliko ljubili Afriku a sutra prešli recimo na Aziju ili obratno? Mada i to je čini mi se prirodno, neko voli more a neko planinu a mudar čovjek oboje, hoće sve da proba, vidi, neprestano svoje estetsko unapredjuju, istražuje itd.

Evo može Nedara ako hoće, razloga zašto je diskuse ostavio, d ali je to privremeno, zasitio se, postali su mu dosadni, spuštaju krvi pritisak kao meni ili nešto deseto?  :)

Odnosno svi ostali bi se mogli uključiti u takvu temu, jer ja sam ubjedjen da postoji razlog, mozda tajan, mozda nedokuciv, ali ne moze me niko ubjediti ko voli recimo neonke, kilice, ramireze, diskuse, uospte mirne ciklide da nije ujedno i romantik, voli sta ja znam Crnjanskog, Balasevica, Miku Antica, a opet neko ko ima brze ribe Afrike, mozda voli brz tempo zivota, bandzi, skakanje padobranom, vojnicki tip, muskiji itd...

Iako je jasno da nista nije crno bijelo, i da smo svi mi i ovo i ono po potrebi u razdoblju zivota, ipak mislim da ima nekog smisla to istraziti povezati?!

« Last Edit: 15 April, 2014, 11:44:01 by dranki dak »

Offline profiterole

• Član
  • Beograd
« Reply #13 on: 15 April, 2014, 12:11:08 »
ode tema u pogresnom smeru,nadrljacemo od naturalista, a posebno ja jer sam prva pecnula.
svaka ti je kao u njegosa  :laugh: mogu samo da stanem u odbranu afrikanaca da nisu dosadnih boja,naprotiv. ali si verovatno mislio na tanganjiku, e vidis oni karakterom nadomeste boje.

a da moze da se napravi psiholoski profil coveka na osnovu riba, to moze 100%
daj boze da se shvati dobronamerno tvoj post ali tesko. jednom sam se zeznula i na jednoj grupi napisala da je za mene biljna akvaristika dosadna,malo je reci da su hteli da me pojedu. od tad pazim  :angel:

Offline dranki dak

• Značajni član
« Reply #14 on: 15 April, 2014, 13:20:10 »
Zahvaljujem Profiterole na razumjevanju, a posebno na ukazivanju za ljepote Afrike kroz njihov karakter preko Tanganjike u odnosu na inferirornost bojama.  :)

Ipak se nadam da će ljudi razumjeti prirodu mog izlaganja, i da neće u njemu tražiti iritirajuće, skaradno ili nipodaštavajuće jer bi isto više govorilo o meni kada bih tako umisljao, nego o njima koji vole Afriku. Uostalom, naglasio sam da je vjerovatno prije po srijedi moja površnost, neinformisanost, pa i predrasuda. Ipak, utisak je utisak, i šta da mu radimo, nego da ga pokušamo razumjeti.

Odatle možda i potreba da povežemo biotope sa karakterom hobiste kroz arhetipove.

Kao predjasnja konstatacija što je rekla Profiterole za biljne akvarijume - dosadna joj biljna akvaristika, zar ne možemo odatle zaključiti da je ona možda osoba koja ne voli kindjurenje, nja nja kukuruzne frajere koji se parfemišu, jalovu retoriku radi retorike kroz diplomatska uvijanja u oblande, već više minimalizam, čiste linije, iskrene, direktne ljude, sportski tip koji voli džoging, planinarenje, odanost, akciju, itd.  :D

E sad ako je Profiterole ( ili ma ko drugi da je isto izjavio, nema veze  :) ) godinama u istom, karakter će biti obojen time jače, ali ako često mijenja, onda govorimo o fazama života kroz promjene, ranjivosti, nekad traganjem za majčinskim, ženstvenošću a nekad za individualnošću, samostalnošću itd.  :)

Zar ne možemo reći da se Afrikancima, kad su ono baš baš tvrdi specijalci decenijama posvećeni samo njima i nićemu drugom, da im se više svidja Putin od Čede Jovanovića, više Memedović od Utiska nedelje, više Kapor od Albaharija, više Matis od Van Goga, više Paskal od Kanta, više Alija Sirotanović od Angele Merkel... i tako u beskraj, ako uopšte ih isto interesuje naravno.  :laugh:

Ovo sve zbog onoga - pokaži mi akvarijum i reći ću ti šta trenutno voliš, kako živiš, gdje lutaš, jesi li zaljubljen ili nisi.     

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #15 on: 15 April, 2014, 14:55:30 »
Evo može Nedara ako hoće, razloga zašto je diskuse ostavio, d ali je to privremeno, zasitio se, postali su mu dosadni, spuštaju krvi pritisak kao meni ili nešto deseto?  :)

Nedara je jedan kompletno prepaljeni ciklidaš (akvarista, hobista) koji je profilisao svoje primarno interesovanje za određenu grupu ciklida, ali naravno kao većina nije imun na ostale grupe/vrste ciklida ili bilo kojih drugih riba... kao ni na ostale prirodnjačke hobije (da ih sad ne nabrajam).
Vrlo lako mu je ubaciti ''virus'' bilo koje vrste, koji se razvija do stadiuma opsesija i ''pod hitnog'' nabavljanja.  :tongue:

Zaraza je to! Mislim da je većina nas zaražena a zaraza mutira, iz jednog u drugi oblik.  :angel:

Offline dranki dak

• Značajni član
« Reply #16 on: 15 April, 2014, 15:13:42 »
Ooo lepo Nedara, lepo: Čojek širokijeh shvatanja, zamalo pa evropskih ali i svih ostalih, dakle i Brisel i Moskva i Peking i Vasington, a ponajvise zabolje me uvo izabracu od svuda najbolje za mene.  :)

Istražuje sve, ljubopitljiv i radoznao, sklon prihvatanju, donekle oduševljen al opet mjera da se ne istrcava, pazi sta prica (mozda zbog pozicije forumske, a mozda je takav?), zarez na svakom mjestu, pravi strelčevski tip u ćoroskopu pa sve i da nije, slobodu dajem ali pristojnost ko lebac trebam.  :D

Ipak juzna Amerika je on tip, a koja sadrzi u sebi i dominaciju i teritorijalnost, i obojenost i miroljubivost, i vjernost i odanost, i jatnost i samotnost...  :)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #17 on: 15 April, 2014, 15:28:44 »
Jok, Tanganyika jarac.  :cool:

Offline profiterole

• Član
  • Beograd
« Reply #18 on: 15 April, 2014, 15:35:07 »
e zbog ovakvih ljudi vredi dolaziti na ovaj sajt. vi ste sou  :laugh:

Offline dranki dak

• Značajni član
« Reply #19 on: 15 April, 2014, 15:52:28 »
hahaha, e ne znam kako izgleda ta jareca Tanganjika, al vidis navodi me na razmisljanje, da ljudi hoce da budu kroz svoje hobije ne samo ono sto svakako jesu, no i ono sto bi voljeli biti jednog dana. :) 

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 June, 2018, 21:03:11

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154849
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450