Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Malavi F1- Reč ili Dokaz??  (Read 7579 times)

Offline nedic93

• typing...
  • Napredni član
  • Nedic Nikola
Re: Malavi F1- Reč ili Dokaz??
« Reply #80 on: 11 March, 2014, 19:23:37 »
Sto je i logicno,msm ko razume :D ,da je baba od jedinke sa V sarom izvrsna matica...:)
Cak je i zanimljivo! :D

Offline vlada33

• Značajni član
« Reply #81 on: 11 March, 2014, 19:40:26 »
prvo neznam sta su "v " sare, ali ako ne izgleda kako treba neznam kakav bi to ukras bio bilo kome...

da preskocim retoriku, hteo sam diskuse da cuvam ali sam odustao jer sam primetio da mnogima ne uspe da od njih naprave ribu koja lici na disk, a kao takva mi se ne svidja, i ne bi je hteo u svom akv.

e sad neznam dali neke ribe koje se relativno lako mreste kada budes dao nekom nece da opet rasire iako taj neko nece da ih mresti, one ce da se izmreste prezivece neki malac on ce ga pokloniti dalje pa ce pre ili kasnije neko od tog malca poceti da ih mresti...

Drugo ne propagiram nista, samo pitam dali bi se tako mogle odrzavati zeljene karakteristike riba

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #82 on: 11 March, 2014, 21:03:55 »
Mogle bi surovom selekcijom sa neizvesnim ishodom i paprenom cenom....kome to prodati....ovima f1...

Offline vlada33

• Značajni član
« Reply #83 on: 11 March, 2014, 21:26:46 »
o.k. nasao sam sta je ta "v " sara, rekao bi bezazleno odstupanje u rasporedu linija (ocekivao sam neku rugobu od ribe) ...mislim na ozbiljnije defekte, nemam pojma kako da ih pojasnim, ali mislim na ribe koje ne lice na ono sto treba da budu nego lice na nesto skroz deseto, odakle znam izduzena njuska, neka pegavost umesto linija i tako nesto...

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #84 on: 11 March, 2014, 22:06:57 »
Da ne bih kvario dalje temu, samo ću citirati Šopenhauera:
''Ko je okrutan prema životinjama, ne može biti dobar čovek.''

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #85 on: 12 March, 2014, 01:33:59 »
Bravo  ;)

Offline vlada33

• Značajni član
« Reply #86 on: 12 March, 2014, 08:20:13 »
ako je trebalo da se osecam prozvanim, ne osecam se tako i podrzavam citat odozgo, ali ako su hibridi vec nepozeljni ne podrzavam njihovo razvijanje i dalju reprodukciju

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #87 on: 12 March, 2014, 09:25:48 »
Ime moje ne priča se o hibridizaciji ovde nikako.To niko ne podržava.... ;) A svakako nije niko prozivao tebe,bar ja ne,moje bravo je bilo za citat gore navedeni....šta si i ti sada na kraj srca.... :)

Offline vlada33

• Značajni član
« Reply #88 on: 12 March, 2014, 12:58:51 »
ma ne Vlado, nisi mozda razumeo, rekao sam da se ne osecam prozvanim, mozda jesam ostar ali nisam los prema zivotinjama, tako da podrzavam citat i nemam sta tu da dodam...

Offline stsasa

• Član
« Reply #89 on: 12 March, 2014, 14:22:04 »
Kakve veze ima demason sa v šarom sa ovom temom - to je čist demason koji se dopada ljubiteljima asimetrije. On tako iskrivljenih šara daje mlade pravilnih šara i Vlada je tu u pravu - oni nisu za bacanje. Selekciju napraviš na mužijacima po smanjiš broj mladih sa nepravilnom čarom. Ovde se priša vodila o f1 ribama i divljcima a oni su često mnogo ružniji od domačih već izbiranih riba. Snaga je u njihovim novim genima koji popravljaju sve aspekte živog stvorenja a ne samo izgled. Pitanje je da li onaj koji tvrdi da osvežava krv to stvarno radi. Ista je priča sa karleusima ima beo stomak ili nema. Oba su karleusi ali se nekima više dopadaju (ili su u modi) čisto žuti.
Meni je u uvom hobiju uvek smetalo to što je ljudima teško da svate da u malaviju nemožeš trpati ribe u akvarijum kako ti se dopadaju jer ćeš dobiti gomilu mešanaca.
E sada ako neko oće da bude odgovoran odgaivač nešto ipak mora završiti humano uništeno.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 January, 2018, 22:16:07

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]