Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Malavi F1- Reč ili Dokaz??  (Read 7568 times)

Offline Chibs

• Član u razvoju
  • **
Re: Malavi F1- Reč ili Dokaz??
« Reply #10 on: 10 March, 2014, 21:20:08 »
Pa cuti se jer niko od vas vecih igraca u ovom svetu ne prica o tome... I onda ja kao obican mali akvarista, (necu da budem vulgaran) nadrljam... A verujem da ima jos X ljudi poput mene

Offline nedic93

• typing...
  • Napredni član
  • Nedic Nikola
« Reply #11 on: 10 March, 2014, 21:20:50 »
Ljudi izvine sto se mesam...ali mi nikako nije jasno zasto se ta "famozna" Nemacka toliko spominje..da li je moguce da je ona jedini uvoznik-distributer za Balkan po pitanju ciklida..?  :huh:
Cak je i zanimljivo! :D

Offline brod

• Napredni član
« Reply #12 on: 10 March, 2014, 21:35:58 »
Cuti se jer mi odgovaramo za poreklo nasih riba idemo posteno i transparentno. Famozna nemacka jeste najveci uvoznik sa malavija a kada se sa nekim ljudima ostvari korektna saradnja ne treba je menjati a i sve sto dodje sa jezera mozemo da imamo. Mozda neznaju svi ali da znate da i malci dolaze sa farmi iz Malavija ali su dosta jeftiniji od divljih a za nijansu skuplji od riba bridera koji rade za svabe. Razlog kupovine tamo je to sto se vecina vrsta kod nas previse izukrstala u srodstvu tako da je preko potrebna sveza krv. Recimo u zadnjoj turi smo izmedju ostalog uvezli obicne red zebre i zebre OB cisto radi genetike
« Last Edit: 10 March, 2014, 21:37:46 by brod »

Offline Chibs

• Član u razvoju
  • **
« Reply #13 on: 10 March, 2014, 22:13:31 »
Daleko od toga da te prozivam brode sad, ali 'ajde da gledamo ovako: Okej, vi odgovarate za vase ribe, svaka cast, postujem. Pozovem te i kazem hocu da narucim od tebe ribe za 100 evra, cuo sam za tebe, hvale te, poznat si u akvaristici i ti mi onda kazes 'izvini druze, jbg-a nema autobuska linija do tebe...' . Sta meni drugo preostaje? Cisto sumnjam da je iko ovde kreten i da kad mu ti kazes lupam 7 evra riba, a onda se javi neki lik i kaze 'ej imam to i ja, dam ti za 2,5' [a da ne kapira da je razlika u kvalitetu ogromna (Ako ne racunamo tzv. brendiranje=ime)... Iiiii da rezimiramo, sta meni kao kupcu preostaje? Da verujem nekom liku, koji ce prilicno dobro da me zavrne, proda mi jednu vrstu riba za koje isto tako kao ti tvrdi da su F1, a ja dobijem kesu sa potpuno levim ribama i ocajnim kvalitetom... Mislim da sam uboo apsolutan problem koji se spominje u ovoj temi...

Offline DJ Aca LiveStyle

• Značajni član
« Reply #14 on: 10 March, 2014, 22:36:52 »
Pa ne, dolazimo do potpuno jasnog zakljucka: Niko ne moze pred svoje ribe napisati F1 , a da mi za to garantuje! Isto to pricam i za F0 ribe,jer tebi niko ne daje jasnu garanciju !  Dalje razmatranje jeste: Svi F koji stoje jesu potpuni trik koji sluzi za blefiranje naroda i šišanje ovaca!
Brod, malo je u meni proradila inženjerska etika, a to znači da sve što se iznese na videlo , mora imati debelu potporu i dobar dokazni materijal...
Sa kojiim pravom ti prodaješ F1 ribe kada za to nemaš dokaza nikakvi???

Offline brod

• Napredni član
« Reply #15 on: 10 March, 2014, 22:39:35 »
Ovako
Prvo nemamo toliku razliku u ceni. Razlike postoje i to su male i uglavnom se vrte od 0.5 do 1e. Mislim da niko nije oszao kratak za ribe od nas sem ako moram da idem za Bg da bih poslao 10riba sto ne radim. Dosta puta smo odlazili do Bg ako je porudzbina isplativa i za nas i za kupca. Uvek gledamo obe strane apsolutno uvek. Takodje se ne bavimo preprodajom sto daje dodatnu garanciju da ces dobiti sta si narucio jer imamo kontrolu nad malcima. Naj skuplji malci su nam 5e na 4 do 4,5cm i oni imaju svoje troskove,trenutni rejting i ta cena je skroz korektna. U pitanju su Maisonci. Da se vratim malo unazad-bio bih skot kada bi rekao da mi nikada ne gresimo. I nama se desi ali retko da ubacimo koju ribu pogresno ali smo uvek tu da zamenimo,vratimo novac ili neko drugo resenje. Svaku musteriju postujemo do maximuma veruj mi i trudimo se da svi budu ispostovani koliko je to u nasoj moci. Jos jedna stvar je da skoro ni jedna musterija nije otisla od nas a da nismo ubacili koju ribu vise...

Offline DJ Aca LiveStyle

• Značajni član
« Reply #16 on: 10 March, 2014, 22:44:01 »
OK. A šta misliš o ideji, poišto imaš "dobru liniju riba" a dokaza da je to divlja riba nikakvih, pored ponuđene ribe napišeš "extra boja" "dobra linija", a ne narodu da daješ možda i lažnu nadu da je to stvarno F1?

Offline brod

• Napredni član
« Reply #17 on: 10 March, 2014, 22:45:57 »
Aco previse se opterecujes oko toga. Moze da ti proradi ne samo inzenjerska etika nego bilo sta. Dobices glavobolju. Lepo sam ti napisao kako to ide i to je to. Mi ih prodajemo takve i sa tim oznakama i tako ce biti kao do sada. Onaj ko u to ne veruje nemora da kupi nista. Tvoje je pravo da potrosis novac gde zelis

Offline brod

• Napredni član
« Reply #18 on: 10 March, 2014, 22:47:11 »
Takodje i to ponekada pisemo

Offline ognjen84

• Početnik
  • *
« Reply #19 on: 10 March, 2014, 22:47:55 »
Svaku musteriju postujemo do maximuma veruj mi i trudimo se da svi budu ispostovani koliko je to u nasoj moci. Jos jedna stvar je da skoro ni jedna musterija nije otisla od nas a da nismo ubacili koju ribu vise...

ovo potpisujem! Pozdrav ciklidaši :cool:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 January, 2018, 14:34:08

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]