Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Malavi F1- Reč ili Dokaz??  (Read 7851 times)

Offline DJ Aca LiveStyle

• Značajni član
Malavi F1- Reč ili Dokaz??
« on: 10 March, 2014, 19:28:21 »
Evo teme o kojoj bih voleo da čujem neke stvari koje me u poslednje vreme veoma interesuju.
Zapravo, da li postoji neki dokument, dokaz ili bilo šta koji može potvrditi da riba koja stoji u oglasu i vodi se kao F1 riba, stvarno F1? Ko garantuje kupcima da odgajivači poseduju divlje primerke? Ko garantuje odgajivaču da je kupio divlje primerke?
Molio bih da mi neko odgovori na postavljena pitanja....

Offline Vlada

• Veoma napredan član
Re: Malavi F1- Reč ili Dokaz??
« Reply #1 on: 10 March, 2014, 19:39:16 »
Uzalud ti trud...nečeš dobiti odgovor...

Offline brod

• Napredni član
« Reply #2 on: 10 March, 2014, 19:44:12 »
Evo ja cu ti dati odgovor baz posalica kakve garancije mozes da dobijes.

Dobijes listu i narucis sta zelis
Ponekada dobijas ako trazis i listu sa jezera ako zelis nesto sto diler nece imati u ponudi posto ti vec unapred znas sta ce im stici u radnju i kada.
Uvek se gleda da se kupuje odmah nakon uvoza sa jezera.
Pre nego sto dobijes ribe dobijas elektronski pred racun a pri preuzimanju ribe i pravi fiskalni racun gde svaka riba ima svoj kod,velicinu,ime,oznaku kao i vet odobrenje za uniju. Na racunu imas sve info o dilerskoj kuci,potpis,pecat...sve sto je potrebno.
Taj racun ti je jedini dokaz sta si kupio a ostalo je samo poverenje pocevsi od jezera pa do srbije

toliko

nadam se da sam ti sve objasnio

Offline DJ Aca LiveStyle

• Značajni član
« Reply #3 on: 10 March, 2014, 19:57:24 »

Ponekada dobijas ako trazis i listu sa jezera ako zelis nesto sto diler nece imati u ponudi posto ti vec unapred znas sta ce im stici u radnju i kada.
Pre nego sto dobijes ribe dobijas elektronski pred racun a pri preuzimanju ribe i pravi fiskalni racun gde svaka riba ima svoj kod,velicinu,ime,oznaku kao i vet odobrenje za uniju. Na racunu imas sve info o dilerskoj kuci,potpis,pecat...sve sto je potrebno.
Taj racun ti je jedini dokaz sta si kupio a ostalo je samo poverenje pocevsi od jezera pa do srbije

toliko

Zasto veliki trgovci prodaju ribu za koju ne mogu da garantuju? Kako mogu da znam , da su domaci trgovci izmrestili bas F0 ribu a ne neku drugu i da je plasiraju kao F1?

Offline atanasa

• Član
« Reply #4 on: 10 March, 2014, 20:12:41 »
Bar se za ribu ne falsifikuju papiri kao za pse, a u cilju prevare i extra profita.

Offline atanasa

• Član
« Reply #5 on: 10 March, 2014, 20:18:54 »

toliko

U ovo može da se veruje a i ne mora. Po slikama vaših riba vidise da je odlicna selekcija.

Offline stsasa

• Član
« Reply #6 on: 10 March, 2014, 20:38:32 »
Dok se riba ne izmresti i ne dobiješ male ne znaš genetsku snagu rube. Riba može biti sa pravilnim šarama ako se pravilno vrši selekcija a pari u krvnom srodstvu jako dugo. Brod ima dobre ribe to se vidi na slikama a i po mladima od njegovih linija. Brod ipak treba da obrati pažnju da ovde još uvek ima zaljubljenika u zrelim godinama sa dugim stažom u akvaristici koji su se naslušali bajki, ali i načitali stručnih tekstova i nakupili znanja. Tako da bi bilo bolje da sarađujete a ne da se durite jer i onako se pet šopovi polako gase. Razmislite šta će biti sa tržištem egzotike kada se ne prodaju pajčolanke i gupike.

Offline Chibs

• Član u razvoju
  • **
« Reply #7 on: 10 March, 2014, 20:49:09 »
Daleko od toga da ikoga licno napadam, ali atanasa itekako se 'falsifikuju'. Pricam iz licnog primera... Hteo sam da kupim F1 Tropheops sp. "Chilumba" (Mphanga) , po priilcno jakoj ceni...Ribe stigle,uredno platio, a onda shvatim da je covek poslao Trewawese Thumbi West.O tome da nisu F1 necu ni da pricam... Kada sam shvatio sta je, sada prodavac nece da mi se javi... Tako da sem tzv. 'reci' i ubedjivanja prodavca tesko da ce moci neki jaci dokaz da se dobije...

Offline brod

• Napredni član
« Reply #8 on: 10 March, 2014, 20:56:09 »
Opet ponavljam da sam se Aci izvinuo sto sam upao u oglas a ne u temu gde je trebalo ali i to nije bio potez da nekoga vredjam nego u smislu da pokazem vrstu u pravom svetlu. Nakon prozivki na moj i Nesin racun nemogu da ostanem ravnodusan. Rekao sam sta mislim i kome je trebalo da kazem i ovde zavrsavam. Da ne bi i ovde razglabali da se vratim na temu.
Nikakvih dodatnih garancija nema sem sto sam rekao. Sustina svega je da zbog genetike pisemo to sto pisemo jer za vecinu to znaci kada zele da mesaju krv ribe. S druge strane x sare i nisu izostavljene kod divljaka cak kada sam licno isao u Stadel video sam akvarijum sa bar 300 divljih chewera gde su samo recimo 20tak imali lepe sare a ostatak da ne poveruje covek. Takodje i plavi Callainos-i sa prugama...birao sam Callainose bez nazirucih pruga,Hare sam birao bez jedne crte na glavi...to je cisto ono sto se coveku svidi. Takodje i dan danad kada narucujemo ribe naglasavam za pravilne pruge ali ako ih nema daj i te sa nepravilnim. Bitno je samo da se mesa krv i da ribe stignu zdrave i prave

Offline brod

• Napredni član
« Reply #9 on: 10 March, 2014, 21:12:16 »
Sto je veliki problem da treba stalno ulagati dosta novca. Sto se tice nas u Srbiji ko prati javnu ponudu u nemackoj tacno se zna da li na trzistu moze da se pojavi f1 ili je to prevara kazem pogotovo znamo mi koji to stalno pratimo a ima slucajeva gde ljudi lazu ali se cuti o tome.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 April, 2018, 11:30:44

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154740
  • Total Topics: 9327
  • Online Today: 42
  • Online Ever: 450