Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Bordoska doga, malo o rasi, i poklon za nekog ljubitelja...  (Read 2680 times)

Offline mmsl

• Član
Ukratko o rasi...
Bordoška doga kao zasebna rasa pojavljuje se jako davno jos u vreme krstaških ratova, od tada pa do danas njen izgled i namena nisu se menjali... Naime to je pas koji je predstavljao statusni simbol i neku vrstu lične zaštite u svim dobrostojećim porodicama... Mogli su se videti najčešće kod velikih robovlasnika starog Rima, Francuske i Engleske... Tada pa i danas zbog svog izgleda i veličine zaslužuju veliku pažnju i poštovanje... Zbog svoje bogate istorije, kao i zbog svoje naravi ovaj pas je danas jako poštovan i cenjen... Naime, ovaj pas je privržen porodici, i ni u jednom trenutku neće ostaviti svoju porodicu ne zastićenu, jako je poslušan i prihvata sve vrste dresure, odličan čuvar i samo svojim izgledom daje do znanja da ne treba dirati ono što on štiti... Pas koji je takodje jako privržen deci i što je jako bitno, jako tolerantan na decu... Pas koji je 5 godina za redom proglašavan na rasu najtolerantniju na decu i naj bolju porodičnu rasu... Suprotno svom izgledu ovaj pas nije agresivan i ne postoji slučajeva da je bez razloga napao neku osobu, ovo je jako miran i povučen pas koji zna gde mu je mesto i zna šta sme, a šta ne...  Pas koga iz ličnog iskustva preporučujem svakoj porodici posebno sa malom decom, jer uz ovakvog psa i dete stasava u zdravu i dobru osobu, koja ima iskrenog prijatelja, i zdrav sistem vrednosti...

A sada malo o poklonu...
Poklanjam jedno svoje stene nekom od ljubitelja pasa, koji bi voleli da imaju ovakvog psa, i voleli bi da ga cuvaju a nemaju uslova da sebi priuste  tako nesto...

Štene je zenkica i stara je 5 meseci i vrhunskog je kvaliteta, sto svedoči njegov izgled, kao i ponašanje, a pored toga to govore i stručnjaci i veliki odgaivači, štene već sada ima formirano zubalo sa pravilnim ugrizom, ima odlične uglove njuške i čeone kosti, ima jak skelet i velike i razvijene šape koje taj skelet i mišićnu masu treba da nose... Štene ima crnu masku, što je jako cenjeno i retko kod ove rase... Štene je vakcinisano i revakcinisano najkvalitetnijim vakcinama, i očišćeno od parazita... Ima sve potrebne papire i pasoš i dozvolu za izlazak u EU...Štene potiče od roditelja iz vrhunskih svetskih odgaivačnica i ima odličan pedigre...

Majka Nika, iz odgaivačnice Quantum Libet, koja je trostruki prvak Srbije, trostruki najlepši predstavnik rase, kao i dvostruki juniorski vice šampion u izboru najlepših pasa izložbi...

Otac Kuper, iz odgaivačnice Z*Orisku, višestruki prvak Srbije, višestruki prvak Evrope, i vice šampion sveta, višestuki najlepši predstavnik rase, i višestruki prvak u izboru najlepših pasa izložbi...

Sve u svemu, štene vrhunskog porekla i pedigrea, vrhunskog izgleda, i štene koje bih ja voleo da ode kod nekoga ko ce znati da ceni to šta ima i ko će ga voleti...
Da napomenem da nema nikakvih ulaganja, jer papire dobijate uz psa, vakcine su date, dobijate bocice kao  dokaz, i mogzete doci do mene ili ja da vam ga donesem...
Razlog poklanjanja, je sledeci, zeleo sam da ga zadrzim za sebe ali zbog selidbe u stan nemam uslova da drzim dva psa u stanu, takodje, zelim i da se popularizuje rasa, i da na izlozbama nas bude vise jer je to super druzenje, a i zelim da stene ostane kod nekoga koga znam i kod koga mogu da ga obilazim i vidjam... zato ne zelim da ga prodam i da zaradjujem na njemu....

Na slikama cete videti stene i roditelje, a ko zeli moze da pogleda i film turner and hooch gde je glavni lik bordo...
Ja sam u Kragujevcu,  i svi me mozete posetiti ili kontaktirati...

Offline Cvrc

• Član
Re: Bordoska doga, malo o rasi, i poklon za nekog ljubitelja...
« Reply #1 on: 04 March, 2014, 12:32:32 »
Svaka cast  :)

Offline Darrrko

• Početnik
  • *
« Reply #2 on: 04 March, 2014, 15:00:04 »
Da živim u kući sa dvorištem teleportovao bi se do tebe. Svaka čast.

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #3 on: 04 March, 2014, 22:02:41 »
Vrlo lep gest! :)
Ja sam zainteresovan!
Možeš li mi poslati broj telefona u inboks?

Offline mmsl

• Član
« Reply #4 on: 05 March, 2014, 00:53:06 »
Samo da obavestim mali pas je udomljen, clanu jankic82, covek se jutros prvi javio, i red je da on dobije psa, ispunio je sve uslove, tako da verujem da ce pas uzivati i da nisam pogresio...

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #5 on: 05 March, 2014, 02:20:20 »
Važi. :)
Bitno da sam ja ukućane ''obradio'' i da su se svi složili :D

Nadam se da si učinio pravu stvar i da ce se jankic82 javiti u temi, sa nekim fotkama, ako ništa drugo. :)
« Last Edit: 05 March, 2014, 02:22:15 by Mandic »

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
27 April, 2018, 10:52:24

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154750
  • Total Topics: 9328