Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: DIY nadogradnja staklene haube sa silikonskom sarkom  (Read 2189 times)

Offline vlada33

• Značajni član
DIY nadogradnja staklene haube sa silikonskom sarkom
« on: 20 February, 2014, 14:30:52 »
Posto je situacija ispala kako je ispala u mom slucaju,ostao sam bez prostora za haubu i osvetljenje,a zbog visike temperature u akvarijumu nisam zeleo drvo ,ivericu ili nesto slicno,tako da je staklo postalo izbor posto plexiglas bih morao da narucujem,cekam ,pa da imam probleme sa secenjem i tako dalje...

kako je akvarijum u totalnom uglu i ima se prilaz samo sa prednje strane,haube je morala da postane sastavni deo akvarijuma a polopac haube je jedini koji moze da se otvara i pomera...

da predjemo na slike...

najpre sam razvukao "strec" foliju na stolu da se silikon ne uhvati za sto,primeticete je prilikom pravljenja poklopca haube

evo kako je isao polopac,zalepljena je dvostrana folija na po dva mesta da se ne bi slucajno pomakle strane i time upropastila silikonska sarka

kasnije je uklonjen visak silikona i hauba prelepljena folijom te slike malo kasnije

Offline vlada33

• Značajni član
Re: DIY nadogradnja staklene haube sa silikonskom sarkom
« Reply #1 on: 20 February, 2014, 14:53:47 »
zatim sam zalepio ojacanja na prednju i zadnju stranu haube,na visini od 6mm od vrha haube(slike 1 i 2 i moj verni kljuc za izvlacenje fuga na slici),razlog je 4mm stakla i gumena traka da zadrzava isparenja,koristio sam traku za dihtovanje vrata i prozore

zatim je palo lepljenje crnom metalik folijom svih stakla osim fuga gde ce se lepiti slike 3 i 4 nisam slikao ostatak

zatim lepljenje haube na akvarijum,na akvarijumu je zalepljena celim krugom krep traka (ona za krecenje) za slucaj da silikon izadje tako da se tu onda odradi fuga i odlepi traka bez da se staklo isprlja

i na kraju mala finesa posto je nezgodno otvoriti staklo kad je u ravni sa haubom rucice za otvaranje

Offline vlada33

• Značajni član
Re: DIY nadogradnja staklene haube sa silikonskom sarkom
« Reply #2 on: 20 February, 2014, 14:56:26 »
...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 June, 2018, 15:29:54

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154849
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450