Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: nastavak prvenca,i druga  (Read 2624 times)

Offline ivanivan

• Član
nastavak prvenca,i druga
« on: 18 February, 2014, 22:38:41 »
prva pozadina zavrsena i potopljena,i odmah ode dalje kod drugoga sa sve akvarijumom.
stigao drugi akvarijum 140x50x60 i pravim za njega-mora biti bolja ;-)

Offline ivanivan

• Član
Re: nastavak prvenca,i druga
« Reply #1 on: 18 February, 2014, 22:51:28 »
za novi akvarijum nova i pozadina-trodelna je i kao i prvu ne planiram da lepim jer pozadina samog akvarijuma je crna pa mozda mi nekad dosadi pa odlucim nesto i da promenim.leva strana pozadine je malo izbocenija zbog unutarnjeg filtera,dok sam u desnu smestio mehanizam za kvarcni vodopad za koji jos uvek ne znam da li ce da radi.Imam veliki i lep panj koji ce ici ispred nje i ueo sam neke jace trave koja ce odoleti ciklidima.

Offline ivanivan

• Član
« Reply #2 on: 03 March, 2014, 19:00:29 »
napunjen,i u upotrebi. :grin:

Offline djordje.ns

• Značajni član
« Reply #3 on: 03 March, 2014, 19:24:21 »
druze lepo to izgleda. reci mi cime si farbao pozadinu?

Offline ivanivan

• Član
« Reply #4 on: 03 March, 2014, 21:54:58 »
akrilne boje

Offline bimilosh

• Član
« Reply #5 on: 03 March, 2014, 22:48:23 »
Solidno to izgleda.
Ove "pecine" u gornjoj zoni, imaju li neku funkciju ili su samo dekorativnog karaktera?
Pitam te jer sam ja imao problem sa rupama i siga kamenu, u gornjoj polovini visine, pri promeni vode. Cesto su mi se tu sakrivale ribe i kad ispustim trecinu ili polovinu vode, ostanu na suvom. Mnoge su tu uginule, ili bile prilicno osamucene, da kada bi se i ulila voda, ostatak ekipe bi ih docekao na "noz".

I jos jedan predlog, da bi cela slika izgledala prirodnije. Izbacio bih taj panj i ubacio nekog plocastog kamenja, da sve dobije vise na 3d. Takodje bi svetlo malo smanjio na pozadini, da bi zaista bila "pozadina" a ne u prvom planu.

Offline ivanivan

• Član
« Reply #6 on: 04 March, 2014, 08:59:49 »
Isti problem sam i ja imao sa sigom zbog nepravilnih pecina,i ujedno dubokih pecina pa ribe nisu mogle da izadju pri ispustanju vode.pecine u pozadini sam pravio ili skroz ravne ili sa blagim padom na dole kako bi ribe lako ispale pri nestanku vode,i vecina pecina je tunelska(sa otvorom na obe strane).osvetljenje sam povukao maksimalno ka napred i ne moze vise,i svetlost je jaka zbog dve neonke za bilje sa snagom po 36w i poklopcem od ogledala.
A panj sam mislio da izbacim ali ga prosto obozavaju-skroz je supalj sa 6 unakrsnih tunela i ne odvajaju se od njega.i ancitrusi i plekostomus  leze stalno po njemu.jos samo danas da stigne beli pesak i da probam vodopad.Beli pesak naci-da rodis mecku.

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #7 on: 04 March, 2014, 09:33:37 »
Extra si ovo odradio,a panj naravno da odgovara Ancima i Plekosima...ako tebi ne smeta neka ga...

Offline dejan015

• Član u razvoju
  • **
« Reply #8 on: 04 March, 2014, 12:23:30 »
Pozadina je fantastična, samo što ćeš imati velikih problema oko hvatanja ribe , kad se uvuče u pećinicu nećeš je nikad uhvatiti

Offline ivanivan

• Član
« Reply #9 on: 04 March, 2014, 20:04:59 »
To oce biti problem,ali sta je tu je.danas sam upalio i vodopad sa sitnim belim kvarcnim peskom.ciklidi su poludeli od srece.ne sklanjaju se sa mlaza peska :D

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 September, 2018, 04:05:48

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450