Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: evo me  (Read 26157 times)

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #20 on: 30 March, 2004, 00:24:33 »
Mrest Compressicepsa -update.

Danas je 7. od kako sam primetio ritual mresta.  Po 'knjizi' posle 6-7 dana nakon sto muzjak oplodi ikru trebalo bi da se pojave maldunci tj. nesto sto treba da predstavlja male compressiceps-e.  Posto sam smanjio temperaturu, nesto pre mresta, sa 26c na 24.5c zbog tretmana BLOAT-a moze da se desi da se proces inkubacije produzi za dan-dva...ili je muzjak 'corak'  :wink: .  Videcemo u narednih 48h.

Offline ljubisa

• Značajni član
vratimo se na calvuse
« Reply #21 on: 03 May, 2004, 00:36:00 »
vidim da se ovde pričalo o mnogo čemu, a moje drage calvuse ste ostavili po strani. imam jedno zanimljivo zapažanje iz mog akvarijuma. u njemu imam 6 calvusa i 9 mpangi. dva calvusa su od početka bili manji, pa su se stalno krili po ćoškovima. ostala 4 su držala centralni deo akvarijuma, i mogu da kažem, prilično se družili( čitaj bili nerazdvojni). danas porasla tenzija u akvarijumu, svi su agresivni, i nekako čudni. šta je zanimljivo...pa svi pričaju kako calvusima treba više od godinu dana da dostignu polnu zrelost...ja sam početkom marta kod Joce kupio calvuse od nekih 3 - 4 cm, a sada imaju oko 5 - 6 cm.znači kod mene su tek 2 meseca...naime, na jednoj ženki(valjda, jer je tek za pola cm manja od najvećeg mužjaka), pojavila se genitalna papila(legalica). Najveći mužjak je dobio intenzivnu boju na glavi i stalno igra oko nje, dok se ona krije u uskoj pećini...pa hajte drugari moji, recite o čemu se ovde radi???pozdrav

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #22 on: 03 May, 2004, 04:30:24 »
Moji kalvusi su dobijali redovno napade nenormlanog ponasanja, kada bi se nigrofasciatus-i izmrestili, mozda je neka mpanga pljunula?
Pozz
Piroman

Offline ljubisa

• Značajni član
(No subject)
« Reply #23 on: 03 May, 2004, 20:15:23 »
novi razvoj događaja!!! nemam iskustva sa calvusima, ali brate ženka je naglo smršala(očigledno izbacila ikru?!), i stoji ispred pećine, a iznad nje je mužjak. nisam video da li se nešto odigralo, ali očigledno jeste!!! ne znam sad da li da verujem u one priče da calvusi moraju da budu stariji od godinu dana... ili, bez uvrede JZH, da mi nisi prodao neke mutante!!! :lol:

Offline ljubisa

• Značajni član
(No subject)
« Reply #24 on: 03 May, 2004, 20:49:29 »
i ne lezi vraže,  :twisted:  zbog moje prevelike znatiželje, odlučim da narušim privatnost mojih dragih calvusa, i zaronim malim ogledalcetom i baterijskom lampom!!! PEĆINA PUNA IKRE !!! :idea:  :D nisam se oduševio roditeljskom brigom ovog para, jer su se razbežali čim sam krenuo ka njima. doduše čim sam "izronio" vratili su se na svoje mesto. valjda sam navikao kod nigrofascijatusa da mi odgrizu prst pre nego dođem do gnezda.
 :shock: I need help!!! koliko treba da se iz ikre pojave prvi mališani(temp.26°C)?  
a koliko da proplivaju?

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #25 on: 04 May, 2004, 00:41:55 »
Ovo sam nasao:

In the wild, they actually wedge themselves into a rocky crevice, and spawn. It is hard to re-create this in the aquarium, you may have a pair, but if they can't find a suitable place to spawn, they won't. When offered a spawning cave, or a conk shell, they readily accept it as a spawning location. The female is going to enter the shell and lay her eggs, then male then releases his sperm over the opening of the shell. The male guards the shell and the surrounding area, while the female literally wedges her self over the eggs to protect them. It is unlikely that she leaves the shell for several days. This will be a big clue that something is happening.

Around a week or so later you should see fry hovering around the entrance to the shell, I like remove them as soon as possible. Altolamprologus are great parents until they want to spawn again, and then they have been known to eat their own fry. Or sometimes the parents fight over them, that is why I remove them as soon as I can. I like to feed the fry freshly hatched baby brine shrimp.

Znaci 7 dana, ako sam dobro shvatio...

Hocu male kalvuse, smisli se pod kojim uslovima!!!
Pozz
Piroman

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #26 on: 11 May, 2004, 13:48:49 »
Dobro su prosli ti tvoji A.calvus-i,pokusaj da ih vise NE UZNEMIRAVAS da ne bi bilo evo malih plivaju ,a sutra nema malih :!:
Pozdrav, Joca

Offline ljubisa

• Značajni član
(No subject)
« Reply #27 on: 15 June, 2004, 21:36:13 »
pozdrav ...  opet ja...
i posle prvog mresta mojih calvusa, dodje i drugi...evo upravo se muvaju oko iste one pećine, i izgledaju fantastično.
e sad posto mali nisu proplivali prvi put (da li zato sto sam ih jednom pogledao, ili ne..ne znam), kako da ih sačuvam...
treba mi savet!!!
bojim se da drčne mpange isteraju calvuse i da pojedu ikru pre nego se mladi izlegu...
piromane pomozi mi brate, i dobićeš celo leglo...i dva ako treba...

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #28 on: 15 June, 2004, 22:30:12 »
:), hvala hvala, salim se...

Ovako, ja imam dosta mpangi, i vrlo rado cu ti ih pokloniti, ako tvoje izginu u izbeglistvu, sto u prevodu znaci, VADI GOVNA IZ AKVARIJUMA!!!

Ja stvarno nemam nikakvu bolju ideju sta da uradis, sem da povadis doticne mpange, ili bi mozda mogao da ubacis nesto od hemije sto sprecava budj ikre, ili bi mozda cak mogao da povadis sve osim mresnog para...

Drzim ti placeve (moje palceve, ne tvoje :) ako ih izmrestis, spreman si da se kandidujes za predsednika srbije!!!
Pozz
Piroman

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #29 on: 24 June, 2004, 16:29:45 »
muzjak ili zenka?

Ima tek/vec 6cm i ponasa se vrlo slicno muzijaku compressiceps-a (takodje 6cm, slika u galeriji) mada po JZH je nesto 'spicast'.

Dakle: male or female?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 April, 2018, 04:14:38

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154746
  • Total Topics: 9327