Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: podloga za Tropheuse  (Read 2662 times)

Offline bimilosh

• Član
Re: podloga za Tropheuse
« Reply #10 on: 28 January, 2014, 23:51:21 »
Slazem se. Jos kad mi mogli da nam kazu da li im nesto nedostaje u ishrani... Bog da nas vidi  :grin:
Salu na stranu, i pored najbolje ishrane po nasem misljenju, ja bih im ponudio i pesak, ako im se za to jevlja potreba. Ako ga imaju u prirodi, sto bi se mi pravili pametni?! Jeste da je lakse cistiti akvarijum bez podloge, ali nije ni neki problem sifonirati pesak.

Offline rott

• Napredni član
« Reply #11 on: 29 January, 2014, 09:35:47 »
bimilosh@ u pravu si, i ja u svom ukrasnom aq u stanu imam pesak kao podlogu za tropheuse. Uvek sam ih tako i držao. Poenta ove teme je čisto moja znatiželja u odgajivačkim aq, koji su najčešće prazni, zbog lakšeg održavanja i manipulacije, da li bi podloga kao takva nedostajala tropheusima i njihovom načinu života. Ukoliko bi se riba mrestila, i živela normalno, pesak je u tom slučaju apsolutno nepotreban.
Ovo da tropheusi jedu pesak prvi put čujem, i nikada nisam primetio kod mojih riba. Naravno trudim se da im hrana bude izbalansirana i raznovrsna. Ali zvuči mi moguće da usled problema sa varenjem, pokušavaju sa peskom da se pročiste...

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #12 on: 29 January, 2014, 23:40:26 »
Bez obzira na sve cini mi se da je pesak nezaobilazni u *akvarijumu - pa makar on sluzio u bilo koje svrhe* za gajenje tropheusa . Pesak kao jedan od sastavnih prirodnih elemenata , pa makar i u manjoj kolicini , radi lakseg odrzavanja,  ne bi ga izbacio. Drugo , koliko primecujem u prirodnim stanistima , jos jedna stvar su oblutci-kamenje , koju su po meni sastavni delovi akvarijuma u kojima su tropheusi .
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline rott

• Napredni član
« Reply #13 on: 29 January, 2014, 23:44:26 »
Šteta što se misirac ne javlja više u onoj temi koju si mi zakačio na prethodnoj stranici. Da li je i dalje ostavio onako golišav setup, i kako to sve funkcioniše, da li ima redovne mrestove...

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #14 on: 29 January, 2014, 23:52:46 »
Da ,odmah sam se setio njega i njegovom akvarijuma,hmm, pogotovo sto je nabavio petrose i sto ih jedini ima ,pored jos jedne osobe u Srbiji , cini mi se. Mene vise interesuje dokle se doguralo sa petrochromisima, ali , ko zna mozda se nekad javi , pa da vidimo sta i o n kaze u vezi podloge...i ostalog... razlicita iskustva su uvek od koristi ...
Akvaristika, to je moja ljubav !

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
15 December, 2018, 07:29:06

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 85
  • Online Ever: 450