Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: ruzne bele izrasline i fleke  (Read 14190 times)

Offline zile

• Značajni član
Kod nekih mojih ciklida postoje tackice kako ih ti opisujes ali su vise crne boje nego sivkaste...Btw mislim da sam negde procitao na netu da se javljaju od jednolicne ishrane i nema pravila gde se pojavljuju (svuda po telu) i cak sam kod jednog ciklida primetio da su se povukle.Sad ih imaju dve zenke estherae i jedna zenka hongija(tako nesto).

poz.
Mozilla Firethefox

Offline Machiavelli

• Početnik
  • *
OK... Hvala na odgovorima.. Probacu da im ubacim u ishranu Sera Floru pa cu videti sta se desava... Uzgred izvesticu vas o tome pa mozda nekom u buducnosti pomogne. Ako uspem pokusacu i da uslikam ono o cemu govorim...

Pozdrav svima,
Djordje

Offline duci

• Početnik
  • *
ruzne bele izrasline i fleke
« Reply #12 on: 14 December, 2006, 13:36:16 »
Evo posle simptoma bloat-a kod muzjaka Carleusa i neverovatnog oporavka, moje #Ja volim ceo svet, a najvise ciklide# je napalo nesto novo. Na dva Coral Reda su se pojavile kao neke bele izraslinice, poput bradavica. Ovaj jedan manji ima ih duz ledjnog peraja a ovaj veci oko usta pa sve do trbusnih peraja kao i na ledjnom i oko analnog otvora. Takodje ima i 2 pecata na bocnim stranama, ali nisu klasicne izrasline. Obe imaju uvucen stomak, pa sumnjam i na nekog crevnog parazita (posto imaju izmet belicast i koncast).Ova manja je zivahna i jede dok ova veca nije toliko zainteresovana za hranu. Ne znam sta da radim i cime da ih lecim? Bojim se da se ne prosiri i na druge ribe.Jer imao neko iskustva sa necim slicnim?

pozdrav

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
Re: ruzne bele izrasline i fleke
« Reply #13 on: 14 December, 2006, 17:00:32 »
Ja bih prvo premestio obolele ribe u drugi akvarijum,i tamo pokusao da ucinim nesto.Po opisu imaju bolest belih tacaka,bilo je dosta reci na forumu o tome,potrazi.Verujem da pored ove imaju jos bolesti,po tvom opisu.Povedi malo vise racuna o stanju vode u akvarijumu,kakvu filtraciju imas,koliko cesto menjas vodu?

Offline Silvester

• Veoma napredan član
« Reply #14 on: 14 December, 2006, 18:27:53 »
Valjalo bi da okacis neke slike... ako si u mogucnosti.
Ali sto pre, jer sto pre definises sta je u pitanju vece su sanse da resis problem. U svakom slucaju, ako je bolest belih tackica (Ichthyophthirius multifilis, valjda se tako pise :-)) velika je verovatnoca da si je doneo sa nekim novim ribama ili nekim cistacem koga si mozda skoro ubacio. Ili ti je temperatura u aq naglo pala (to takodje moze da bude uzrok). Leci se sa SERA Costapur i to veoma uspesno. Bar je kod mene u dva slucaja bilo tako.

Offline duci

• Početnik
  • *
« Reply #15 on: 14 December, 2006, 22:59:29 »
evo uspeo sam da uslikam ovu jednu, drugu ne mogu da uhvatim, mnogo je brza. Ova druga (manja) po gornjem peraju ima kao te bele naslage koje izgledaju otprilike kao vata. Evo veceras sam ih hranio sa Sera florom i sve su jele. Jedino sto i dalje uglavnom sve imaju problema sa izmetom koji je beo i tanak kao konac ali su sve poprilicno zivahne osim ove ciju sliku saljem

Offline duci

• Početnik
  • *
« Reply #16 on: 14 December, 2006, 23:10:10 »
d

Offline duci

• Početnik
  • *
« Reply #17 on: 14 December, 2006, 23:13:19 »
slike su loseg kvaliteta. Mislim da se na drugoj bolje vidi (ovo belo na trupu). Vodu menjam na 5-7 dana, ali cinjenica je da mi pri zameni voda padne sa nekih 26,5 na 24 stepena. Filter je spoljasnji od 25 litara. Voda je jako bistra, jedino sto su mi se pojavile velike kolicine braon i zelenih algi po kamenju

Offline duci

• Početnik
  • *
« Reply #18 on: 15 December, 2006, 19:16:53 »
Jel ima neko ideju sta bi ovo moglo da bude?

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #19 on: 16 December, 2006, 20:12:10 »
U skladu sa kvalitetom fotografija je i broj odgovora na ovo pitanje. Meni ovo lici na Ichtio ali ne mora da bude, kao da je rijec o grupicama cisti pa zbog toga izgleda krupno.
Pokusaj da napravis neke bolje fotke...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 September, 2018, 09:48:33

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 74
  • Online Ever: 450