Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Balkan REEFclub (BRC)  (Read 3930 times)

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
Balkan REEFclub (BRC)
« on: 05 January, 2014, 14:24:40 »
Zeleo bih da objavim da je prvi REEFclub kod nas pokrenut onog trenutka kada smo zajednicki skupili novac za PAR metar! I zeleo bih da se zahvalim svima koji su se prijavili i na taj nacin pokrenuli mozda neku novu eru Morske akvaristike kod nas :)

Klubu sam dao ime Balkan jer nisam hteo da se ogranicim samo na nase granice jer duboko verujem, da kad nas ima vise i kad su ljudi slozni moze cudo da se napravi! :) a tako smo dosli i do skracenice BRC (Be-eR-Ce) koja ce biti bolje prihvacena u medjunarodnim Reef krugovima ako do toga dodjemo a to mi je naravno i neki cilj, ali samo polako ;)

U medjuvremenu me je dosta ljudi kontatiralo za PAR metar da ga pozajme kad svi mi zavrsimo sa merenjima ali metar je u vlasnitvu kluba i ja ne mogu da raspolazem tek tako s'tim zbog ljudi koji su dali neku lovu za to ali evo imam predlog pa ako se usvoji da pokrenemo i tu pricu a ako ne da ga rentiramo ;)

Kao neko ko je inicijator svega mogu da ponudim clanarinu za nove clanove BRCa koja ce biti nesto minimalna na godisnjem nivou a oko cifre cemo se jos dogovoriti..
Hteo bih da dodam da bi u tom slucaju svim clanovima kluba bili dostupni vrhunski testovi i uredjaji u vrednosti od preko 500eura za merenje parametara koje imam u ReefrooMu kao sto su ROWA D-D, Korallenzucht, Salifert, FM za nitrate, fosfate, kh, kalijum, kalcijum, magnezijum i druge elemente, merac microsimensa, refraktometar, ph i drugi uredjaji i naravno PAR metar
Tako da mi koji smo dali lovu za PARmetar ne bi platili clanarinu za ovu godinu vec samo novi clanovi a novac od clanarina ide u istu teglu kao i do sad i sa njim ce se kupovati nova tehnika kao na primer merac Kiseonika u vodi, Ph sonda, razni reagensi, Flow Metar i dokupljivati potroseni testovi..
A na sve to mogu da dodam da ce clanovi kluba biti prvi obavesteni o prispecu novih organizama u ReefrooM (Bokinjo zna na sta mislim :D) i mislim da bi bilo lepo da imaju i nekakve popuste pri kupovini :)

Offline cvecar

• Član
Re: Balkan REEFclub (BRC)
« Reply #1 on: 05 January, 2014, 14:36:03 »
Odlicna ideja. :)

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #2 on: 05 January, 2014, 14:42:43 »
 :)

Offline Bokinjo

• Napredni član
  • Beograd
« Reply #3 on: 05 January, 2014, 14:44:46 »
odlična idea  :) ja se slažem.
Igorre, ko prvi devojci njegov je fridman ili boxfish  :D

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 05 January, 2014, 14:56:28 »
Ja sam skroz za ovo, kao i za testiranje opreme koju kupuju clanovi BRC, poput onoga kada smo testirali led svetla. Na taj nacin svi imamo pouzdane informacije iz prve ruke kako nesto radi, da li se isplati ili ne.

Mislim i da je za testiranje idealno, jer retko ko od nas ima bas sve testove, pogotovo one koji se redje koriste. A opet je lepo kada mozes da u svako vreme testiras sve sto ti treba.

Ja mogu jos da ponudim Hanna tester za fosfate koji je trenutno kod mene, kao i TDS merac ako nekome treba da pozajmi.

Offline Aleksandar@@

• Da je voda dobra riba bi imala sto kila
  • Značajni član
« Reply #5 on: 05 January, 2014, 19:57:41 »
Normalno sam za  :) ;)

Offline boske

• Član u razvoju
  • **
« Reply #6 on: 05 January, 2014, 20:40:34 »
Podrzavam  ;)

Offline milan011

• Značajni član
« Reply #7 on: 05 January, 2014, 21:32:27 »
Bravo Igore,
Ovakvim i slicnim akcijama doprinesemo razvoju i popularizaciji akvaristike u Srbiji!

Offline Bokinjo

• Napredni član
  • Beograd
« Reply #8 on: 05 January, 2014, 22:59:37 »
Moglo bi da padne i neko okupljanje :D

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #9 on: 05 January, 2014, 23:19:31 »
pa valjda bi i moglo , malo nas je morskih ne bi nam trebao nesto veliki prostor :D :D :D :D

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 October, 2018, 21:53:23

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154909
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 111
  • Online Ever: 450