Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: - Uvučen stomak -  (Read 25688 times)

Offline bojan74

• Veoma napredan član
Re: uvucen stomak
« Reply #20 on: 02 October, 2008, 16:51:26 »
ona NE jede i sama je u malom aq-u.

Offline DJOLE_F1

• Administrator
  • Član
  • Rajkov Djordje C.C.A.
    • F-DUKI
Re: uvucen stomak
« Reply #21 on: 02 October, 2008, 17:35:21 »
Rastopi Orvagil u vodu....1/2-1 tableta od 400mg/50l
F-DUKI

Offline ZappafisH

• Član
Uvucen stomak
« Reply #22 on: 01 January, 2011, 15:04:47 »
Ja cu malo duze pa ko izdrzi nek pomogne  :)
Nisam nov u akvaristici ali sam relativno nov u ciklidima...imam 250 L malawi uglavnom mbune koje su dosle u prethodno uredno spremljenu vodu tretiranu svim potrebnim sredstvima, vodu cisti JBL crystal clear 900 i imam 2 grijaca po 150 w jagger...riba ima 40-ak. Znaci pri prvoj kupovini riba nisam znao na sta treba posebno obratiti paznju (a to nisu latinski nazivi riba) tako da je posteni prodavac iskoristio da mi uvali sve sto nikom ne moze...Simptome i pitanja cu pod stavke da se lakse odgovara

1. Od 30 riba koje sam kod njega kupio imaju uvucen stomak ,jedna vec uginula prije 15 dana ali mi on dao drugu i rekao da je bila neuhranjena ali me sad strah od nekog parazita i ako jeste kako da lijecim i smijem li cijeli AQ posto nemam karantin.

2. Da li smijem gasiti zracnu pumpu preko noci posto sad za sad nemam biljaka u AQ a ona mi jako smeta jer je malo glasnija

3. Voda je blago bijela a sad za to ne znam da li je od nijanse stakla AQ ili zbog neceg drugog ali po izmijerenim parametrima voda je savrsena samo mi ne izgleda kristalno cista kao u istom AQ samo sa tropskim ribama. Vodu sam poceo mijenjati 10 dana nakon ubacivanja riba i to po 50 L i tako svakih 7,8 dana.

4. Kojeg cistaca da ubacim jer su ubile plecosomusa od nekih 5 cm.

Nadam se da nisam predugo.Unaprijed zahvalan.

4.

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Uvucen stomak
« Reply #23 on: 01 January, 2011, 15:59:12 »
Evo odgovora:

1. verovatno nema parazita, uvučen stomak imaju slabe jedinke, nemoj da se sekiraš...najčešće takve jedinke uginu, što je normalno pri držanju ciklida

2. ne savetujem da gasiš vazdušnu pumpu

3. ne znam razlog

4. ne verujem da su ga ubile, verovatno je uginuo od gladi ili zbog toga što nije imao zaklon. Nabavi veće primerke ''ancistrusa'', ''plekostomusa'', ''gibicepsa''...i hrani ih tokom noći, tako što ćeš ubaciti tonuće tablete za njih

- ne treba ti 2 grejača, za tu litražu je dovoljan jedan od 150 W

- vodi računa od koga nabavljaš ribe.

Offline vali74

• Član
« Reply #24 on: 01 January, 2011, 16:13:37 »
Prvo zdravo i sretna nova 2011 godina !!!

Evo sta ja bi uradio da sam na tvome mestu.

Pocecu otzad napred.

Koliko dana je proslo od startiranja akvariuma ? Ta bela voda je znak da nemas radeci azotski cikao,ili nisi dobro promio pesak.

Pumpa nemoj da gasis ako nemas nesto drugo kao unutrasnji filter da dvizi povrsinu vode jer moze ribe da uginu zbog nedostiga kiseonika.

Ako kod svih riba imas te simptome radi se u neki parazit u stomaku ili crevima,zato je dobro da se lece svi u jednom akvarium.
Uzimas Metronidazol (ORVAGIL) 250 ml

1 dan - ujuto primerno u 9 sati rstvaras po jednu tabletu na 40 litara vode ili za tvoj aq treba oko 6 tableta u casu vode,kad se rastvore sipas u aq,Uvece primerno u 17 sati pinavljas to isto (ovaj dan ne hranis ribe )

2 dan - ujutro stavis istu dozu leka,uvece dajes nakisnuta hrana sa ovim lekom,pola tableta rastvoris u malo vode i nakisnes hranu koliko za jedno hranene,razmesas to dobra i dajes i gledaj dali sve ribe jedu,posle hranjenje menjas 50 % vode i dodas opet dozu leka. ( ovo ponavljas 5 dana moze i 7 zavisi u kakvom su stanju bile ribe )

Ako koristis aktivni uglen treba ga skloniti !

To je mnogo uspesan recept i za lecenja BLOUTA.

Ovaj lek ne skodi ribama i azotski cikao !

Ako nesto ne razumes pitaj slobodno,objasnicu ti.

Offline Miran

• Početnik
  • *
« Reply #25 on: 01 January, 2011, 16:54:46 »
 Zdravo
Kaži koliko velike ribe si kupio.Uvučen stomak kod večih riba je znak ,da so imale mlade i treba jim vremena da se se ugoje.Motna voda je znak ,da filter još nije počeo da radi sa punom snagom, još nema dovoljno bakterija, možda još previše riba ispočetka,

Offline ZappafisH

• Član
« Reply #26 on: 01 January, 2011, 18:40:09 »
Sto se tice gasenja pumpe ja sam izlaz vode premjestio na sami vrh tako da on konstantno mreska vodu pa tako bar malo pospjesuje razmijenu plinova pri vrhu pa se nadam da za njih nece biti veci problem ovo sam pitao zbog toga sto nemam jos nikakvog bilja koje bi malo ubrzalo kruzenje kiseonika a sad za sad nemam priliku nabaviti nesto. Ne poznajem ciklide kao tropske jer sam se dugo samo ovim bavio a sa ciklidima dozivljvam drugi pubertet  :D ...Ljudi hvala na savjetima i zelim Vam svima da u novoj razmnozite ono sto niko nije od onih na dvije do onih u AQ  :grin: sretno !!!

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #27 on: 02 January, 2011, 11:04:41 »
Ciklidima treba duplo vise kiseonika nego obicnim tropskim ribama... Mogao bi slikati akvarijum da vidimo o kojim ribama se radi, i koju hranu koristis?
C.C.A.

Offline ZappafisH

• Član
« Reply #28 on: 03 January, 2011, 01:04:50 »
Trenutno hranim sa Tetra Diskus (crvene granule), Ciklop (ne znam sta je ali pretpostavljam da je artemija), imam neke tetrine listice (zelene), Spirulina (u toku sedmice 2 tabletice) s tim da sam ranije imao i neke crne i zelene granule koje sam pomijesao sa tetra diskus crvenim i time ih hranim svaki dan po 2 puta. Da li smijem ponekad dati iskuhanu blitvu ili spanac onako samo dobro ispasirano...

Offline Nenad_91

• Član
Uvucen stomak!
« Reply #29 on: 30 May, 2011, 13:53:49 »
Pre 10ak dana sam kod nekoliko riba primetio da imaju uvucen stomak! U pitanju su zenke S. ahli-ja i zenke aulonocare!
Normalno jedu plivaju, samo sto im je stomak uvucen!
U poslenjih nedelju dana sam im pojacao hranu, da vidim da li ce im se stomak vratiti u normalu!

Da li mislite da su bolesne (cime da lecim) ili je nesto drugo?

pozz

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 January, 2018, 04:09:56

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]