Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: - Uvučen stomak -  (Read 28766 times)

Offline jeferson

• Veoma napredan član
Re: Bolest uvucenog stomaka
« Reply #100 on: 12 October, 2012, 23:21:08 »
mada te sto su usukane tesko da ces vratiti u neku top formu ikada

Ne radi se o usukanoj ribi...mad i usukana nekad moze da se digne ako se dovoljno potrudis,a nije matora...

To u vodi je sranje, ako je riba zaista bolesna, to što će uzeti preko vode je ravno ništici. Najbolje bi bilo da pojede lek, ali pošto ne jede kad ima heksamitozu pribegava se "direktnom ubrizgavanju", samo to ne bi nikom preporučio...

u vodi mozda jeste a mozda i nije sranje...meni je uspevalo i kod drugih riba ,a i kod diskusa...

Ubrizgavanje je definitivno naj efektnije...e sad! Ja sam naravno radio  :)

od 10 riba npr 6-7 nije jelo ...od te tri ostale jedna koja mi je bila zaista valjana je prestala nakon par dana...
tem 31 stepen
orvagil npr 700-800mg na 100l
i laksativ...koji nadjete...npr gorka so mada mislim da ima i boljih

zamena vode 1/3 na 24h sati i tako par puta...
meni je pomoglo.

sto se tice ubrizgavanja... uhvatis ribu i neku razumnu koncentraciju leka uvuces u spric bez igle i roknes mu u usta
Tu naravno kod diskusa strada i mukus,malo peraja i to je to  :D u glavnom nista sto je ne popravljivo.

prica o spricanju  :grin: se odnosi na ribu sa slike...koja je tada imala npr 5 meseci a sada godinu dana i oko 14-15 cm

znaci sve se moze resiti...samo se treba potruditi.

Offline goran91

• Član
« Reply #101 on: 13 October, 2012, 12:08:22 »
mada te sto su usukane tesko da ces vratiti u neku top formu ikada

Ne radi se o usukanoj ribi...mad i usukana nekad moze da se digne ako se dovoljno potrudis,a nije matora...

To u vodi je sranje, ako je riba zaista bolesna, to što će uzeti preko vode je ravno ništici. Najbolje bi bilo da pojede lek, ali pošto ne jede kad ima heksamitozu pribegava se "direktnom ubrizgavanju", samo to ne bi nikom preporučio...

u vodi mozda jeste a mozda i nije sranje...meni je uspevalo i kod drugih riba ,a i kod diskusa...

Ubrizgavanje je definitivno naj efektnije...e sad! Ja sam naravno radio  :)

od 10 riba npr 6-7 nije jelo ...od te tri ostale jedna koja mi je bila zaista valjana je prestala nakon par dana...
tem 31 stepen
orvagil npr 700-800mg na 100l
i laksativ...koji nadjete...npr gorka so mada mislim da ima i boljih

zamena vode 1/3 na 24h sati i tako par puta...
meni je pomoglo.

sto se tice ubrizgavanja... uhvatis ribu i neku razumnu koncentraciju leka uvuces u spric bez igle i roknes mu u usta
Tu naravno kod diskusa strada i mukus,malo peraja i to je to  :D u glavnom nista sto je ne popravljivo.

prica o spricanju  :grin: se odnosi na ribu sa slike...koja je tada imala npr 5 meseci a sada godinu dana i oko 14-15 cm

znaci sve se moze resiti...samo se treba potruditi.

very nice :D

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #102 on: 13 October, 2012, 13:21:48 »
Dobro,ali koliko se sećam i tebi sam savetovao da to ne radiš, ali ti si bio uporan....
Ja sam ipak mišljenja da je imunitet ribe koji se pravi pravilnim držanjem i ishranom jedina uspešna odbrana od heksamitoze i da će takva riba u koliko je i dobije heksqmitu sama uspeti da se izbori. A ako se ne izbori bože moj...

Offline egzo

• Član
« Reply #103 on: 13 October, 2012, 22:08:55 »
Poslusacu te Shone... dao sam 40eura za tablete sa amino.kis. vitaminima, mineralima i astaksantinom. izmiksovao sam im bundeve, tikvice, blitvu, jabuku, malo pangazijusa i lososa. stavio sam i spirulinu. Stavio sam im i pojacivace ukusa, pa ako odole ovome, jbg...
U akvarijumu iz koga sam uzeo ciklide, amerikanci su svi bili zdravi, dok je problem kod dosta malavaca i ako su bili puno agresivniji od amera koji su se konstantno krili.

Offline skenda

• Početnik
  • *
Re: - Uvučen stomak -
« Reply #104 on: 14 January, 2014, 22:22:01 »
pozz,moze li mi ko pomoci imam vise ciklida od kojih se samo jedna prevrce,nema ravnotezu zao mi je gledati jer je ziva a pliva naglavacke meni se cini da joj je repno peraje ko malo crveno mozda je povredila jer se bila zaglavila u jednoj rupi u kojoj je naopako stajala sigurno duze vrijeme dok je nisam vidio a stomak joj je uvucen,sta bi to moglo biti da probam da je izlijecim

Offline bimilosh

• Član
« Reply #105 on: 14 January, 2014, 23:36:52 »
Stomak joj je uvucen zato sto verovatno ne jede, a ne jede jer je ocigledno nesto povredila. Verovatno je povredila mehur, a mozda jos nesto. Ako pliva naopako, i jos ako je pri povrsini vode, slabe su joj sanse da ce jos dugo. Mozes da joj dodas malo vitamina i minerala u vodu, a ako hoce da jede, mozes i u hranu, pa da joj pomognes da se izbori sa tim. To crvenkasto peraje verovatno si je povredio kad si je vadio iz te rupe, ili su je druge ribe napadale. Sta je sa ostalim perajima?
Kako se ponasaju ostale ribe?
Imas li neku sliku?

Offline skenda

• Početnik
  • *
« Reply #106 on: 15 January, 2014, 11:58:41 »
ostale su mi ribe super imale su problema sa perajima kod proslog vlasnika jer sam ih kupio od njega ali sada su dobro,krepala je ona riba nije htjela da jede i nije ni dugo bila ziva,vidjelo se da se povredila ali kod riba je tesko znati sta je

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
15 December, 2018, 20:48:51

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 91
  • Online Ever: 450