Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Moj prvenac  (Read 2514 times)

Offline ivanivan

• Član
Moj prvenac
« on: 02 January, 2014, 17:02:18 »
 Moja prva svojerucna pozadina koju sam napravio,i ujedno pozdrav svima na ovom forumu posto sam nov.Skoro sam uzeo akvarijum od 150l sa dodatnim delom i uzeo male malawi ciklide pa sam resio da ih obradujem sa nekom interesantnom pozadinom koja ce im se uklopiti u njihovo prirodno okruzenje.Kroz samu pozadinu sam iskopao kanale za protok vazduha koji bi trebali da sa jednog rasprsivaca granaju vazduh na vise mesta.Ujedno sam dodao i jedan tako reci bazencic koji ce se napuniti sa kvarcnim peskom,i eventualno zasaditi neka biljka.Samu pozadinu neplaniram da lepim za staklo jer vec imam u planu da radim drugu,pa ne zelim da se vezem za samo jednu.

Offline Bokinjo

• Napredni član
  • Beograd
Re: Moj prvenac
« Reply #1 on: 02 January, 2014, 17:46:19 »
Dobrodošao na forum  :)
Lepo izgleda, steta sto je ne ubaciš.

Offline ivanivan

• Član
« Reply #2 on: 02 January, 2014, 20:27:50 »
Danas sam zavrsio farbanje,treba da odstoji nekoliko dana,pa ispiranje pa u akvarijum.

Offline ivan_bg

• Napredni član
  • a kako ovo radi?
    • BPNB
« Reply #3 on: 02 January, 2014, 20:56:40 »
Samu pozadinu neplaniram da lepim za staklo jer vec imam u planu da radim drugu,pa ne zelim da se vezem za samo jednu.
Dobrodošao :)
A kakva ti je strategija u vezi sa pozadinom, ako je ne lepiš?

Offline nedic93

• typing...
  • Napredni član
  • Nedic Nikola
« Reply #4 on: 02 January, 2014, 21:02:57 »
Samu pozadinu neplaniram da lepim za staklo jer vec imam u planu da radim drugu,pa ne zelim da se vezem za samo jednu.
Dobrodošao :)
A kakva ti je strategija u vezi sa pozadinom, ako je ne lepiš?
mozda strateski postavljeno ispod ojacanja da ne ispliva gore :)
Cak je i zanimljivo! :D

Offline ivanivan

• Član
« Reply #5 on: 02 January, 2014, 21:15:00 »
 :)pozadinu sam pravio u par milimetara uzu nego sto je duzina akvarijuma.akvarijum mi je sa poluoblim pednjim staklom,tako da na nekih 50mm od vrha akvarijuma je opasan sa staklenom lajsnom sirine oko 20mm koja sluzi da drzi par staklenih segmenata za hranjenje ribetina,i kao nosac neonke.
Visinu same pozadine sam pravio da se donji deo osloni na dno akvarijuma,a gornji deo pozadine da podidje pod tu staklenu slajfnu,i samim tim sam resio pomeranje pozadine u 4 pravca.Jedino razmisljam da u donjoj zoni pozadinu oduprem o prednje staklo sa nekim takoreci lenjirom koji cu posle zatrpati peskom da se ne vidi.on bi sluzio da pozadina ne isklizne ka prednjem staklu.Teoretski trbalo bi da drzi,a sutra kad mi pozadina dosadi,ona leti napolje i dolazi druga.Imam nekoliko ideja,ali nemam i nekoliko akvarijuma.Uskoro krecem na drugi model sa jos vise tunela i prolaza.Igranka bez prestanka. :)

Offline ivan_bg

• Napredni član
  • a kako ovo radi?
    • BPNB
« Reply #6 on: 02 January, 2014, 21:37:17 »
Samo napred, imenjače :) Dobro ti to pričvrsti da se ne bi katapultiralo. Ima ovde ljudi koji su po istom principu stavljali pozadine.
Nediću, bio si u pravu ;) Jedva te prepoznah zbog novog avatara :undecided:

Offline ivanivan

• Član
« Reply #7 on: 02 January, 2014, 22:04:41 »
Videcemo od otpora.Ako bude prevelik ugradicu mu plocasto kamenje u dno,ili vakum jastucice kao distancere protiv isklizavaja.Sve se moze kad se hoce.Razmisljam samo o tome sto sam koristio malu kolicinu tonera za cetvrtu nijansu.Moracu da sacekam da se dobro osusi da vidim hoce li da se otire,i neznam-vidi se na slici(lici na neku vrstu vodopada)da li sam trebao ostaviti otvoren prolaz sa donje strane za prelivnu cev.ovako filtrira samo ono sto joj padne odozgo sa visine 4-5 cm.Postavicu slike cim ugradim.

Offline nedic93

• typing...
  • Napredni član
  • Nedic Nikola
« Reply #8 on: 02 January, 2014, 22:16:08 »
Za te "lenjire" moze dobro da posluzi "tvrdo" presovani stiropo,jak je a ima ga od 1cm debljine da ne zauzme mnogo prostora...
Aaaa...ako imas ideja a nemas akvarijuma...mmm ima nas koji ih imamo a nemamo pozadinu :P
Salim se malo :) no salu nna stranu stvarno je extra ispalo ovo :)
Nediću, bio si u pravu ;) Jedva te prepoznah zbog novog avatara :undecided:
a bas mi je mackasta ova veverica :D
Cak je i zanimljivo! :D

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 October, 2018, 20:27:40

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154911
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 100
  • Online Ever: 450