Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Nove dimenzije,nova ideja!?  (Read 31546 times)

Offline nedic93

• typing...
  • Napredni član
  • Nedic Nikola
Re: Nove dimenzije,nova ideja!?
« Reply #20 on: 13 December, 2013, 11:14:32 »
Pre pola sata sam bio veleprodaji stakla...i tu  malo diskutovao sa ovim radnicima...i racunali cene,ceo projekat ce izaci negde oko 6000 din...sto po meni nije mng (realno)...:)
Evo jos jednog predloga :) . Produzi taj unutrasnji filter za 10 cm, tako da ti druga pregrada bude 25 cm, a treca 15 cm. Ovo je pogotovo bitno za trecu pregradu gde bi dobio dovoljno prostora za manipulaciju sa pumpom i crevima, a tu je i grajac :), a u drugoj dovoljno filter materijala. Zazor ostavi ka zadnjoj stranici akvarijuma a ne ka bocnoj jer je mnogo bolja cirkulacija vode kada se izlazno crevo iz pumpe postavi od bocne strane .
Sto se tice sumpa, to mozes kasnije da odradis i bez neke  vece prepravke akvarijuma.
E sad brt nutriko po0mozi kolezi :D
filter cu produziti za 10 cm to  nije problem,samo kako to da izvedem da uzal bude sa sadnje strane,treba li da lepim jos jedno staklo sa boka pa tu da ostavim zazor ili? a sto se tice cirkulacije,odnoso izlaz iz filtera,ja sam mislio da uradim to ovako...
Crevo koje ide iz filtera sa cistom vodom (naravno pumpa gura tu vodu) da bude pricvrseceno drzacima za zadnje staklo a da malz vode udara u bocno stako...jer kod mene na ovom aq dimezija 80dx60vx20s...prelivne cevi su u donjem levom uglu (usis) a zilaz ciste u gornjem desnom uglu i stvarno zaista ima dobru cirkulaciju :)
« Last Edit: 13 December, 2013, 11:22:41 by nedic93 »
Cak je i zanimljivo! :D

Offline nedic93

• typing...
  • Napredni član
  • Nedic Nikola
« Reply #21 on: 13 December, 2013, 12:12:04 »
Izvini brt dadoh ti novi nadimak.. :huh: Izvini NIKOURO!!!:)

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #22 on: 13 December, 2013, 14:35:20 »
Jel filter sa zazorom, ili prelivnim cevima ? Sto mu dodje isto ( uz jedan mali detalj razlike :)  ).
Ako je sa zazorom,  onda je moj predlog  kao na slici ( lakse mi tako  :angel: ). Iskreno, u mom akvarijumu zazor sam postavio kod bocnog stakla. Na drugom akvarijumu koji sam radio, zazor sam postavio ka zadnjoj stranici. Razlika postoji i to upravo u cirkulaciji vode. Mnogo bolje usisava zazor koji je postavljen ka zadnjoj stranici akvarijuma nego li ovaj ka bocnoj stranici. Prosto, dobija se jedan mrtav ugao gde se sakuplja prljavstina tj otpad kod filtera sa zazorom ka bocnoj strani. Ovaj mrtav ugao nema zazor ka zadnjoj stranici. Normalno, i to moze da se izbegne dodavanjem jos jedne slabije pumpe, ili ... sta se ko cega seti ali je " budjenje" koje moze da se izbegne.
Ovo crveno na slici je neka vrsta "ojacana" koja obezbedjuje da to bocno parce stakla ne trpi preveliki pritisak posto se vezuje na dve tacke ( a ne tri ).
E sad, jos jedno pitanje :) . Kako si planirao da sakrijes filter ?

Offline nedic93

• typing...
  • Napredni član
  • Nedic Nikola
« Reply #23 on: 13 December, 2013, 16:31:42 »
Jel filter sa zazorom, ili prelivnim cevima ? Sto mu dodje isto ( uz jedan mali detalj razlike :)  ).
Ako je sa zazorom,  onda je moj predlog  kao na slici ( lakse mi tako  :angel: ). Iskreno, u mom akvarijumu zazor sam postavio kod bocnog stakla. Na drugom akvarijumu koji sam radio, zazor sam postavio ka zadnjoj stranici. Razlika postoji i to upravo u cirkulaciji vode. Mnogo bolje usisava zazor koji je postavljen ka zadnjoj stranici akvarijuma nego li ovaj ka bocnoj stranici. Prosto, dobija se jedan mrtav ugao gde se sakuplja prljavstina tj otpad kod filtera sa zazorom ka bocnoj strani. Ovaj mrtav ugao nema zazor ka zadnjoj stranici. Normalno, i to moze da se izbegne dodavanjem jos jedne slabije pumpe, ili ... sta se ko cega seti ali je " budjenje" koje moze da se izbegne.
Ovo crveno na slici je neka vrsta "ojacana" koja obezbedjuje da to bocno parce stakla ne trpi preveliki pritisak posto se vezuje na dve tacke ( a ne tri ).
E sad, jos jedno pitanje :) . Kako si planirao da sakrijes filter ?

bice filter sa zazorom...i imas pravno sto se tice zadnjeg stakla...:)
a sto se tice skrivanja filtera...au brat ne znam tacno...imas li neku ideju? ili kako si uradio kod tebe? :)

Offline Vlada

• Veoma napredan član
Одг: Nove dimenzije,nova ideja!?
« Reply #24 on: 13 December, 2013, 17:38:18 »
Crni silikon...mackanje... :)

Offline nedic93

• typing...
  • Napredni član
  • Nedic Nikola
« Reply #25 on: 13 December, 2013, 17:52:29 »
I ja sam isto tako mislio,msm vec sam napisao u prethodnom top-u...
A danas sam u video i neko fafricki matirano staklo ali ne znam da ce se videti ako se filtracioni materijal priblizi staklu :))

Offline nedic93

• typing...
  • Napredni član
  • Nedic Nikola
« Reply #26 on: 13 December, 2013, 22:13:57 »
Ljudi sta mislite o karbonskoj foliji,kako bi to moglo da se izvede? :)

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #27 on: 13 December, 2013, 23:39:16 »
Skuplja varjanta je 3D pozadina. Sakrije filter a akvarijumu da odredjeni smek. Mislim, ko voli pozadine a da pritom odgovara biotopu riba. Ja licno ne volim pozadine jer zauzimaju odredjenu litrazu u akvarijumu a cilj vecine nas jeste da dobije sto vise prostora tj litara.
Druga opcija jeste "sendvic " staklo sa folijom. Izmedju dva stakla se zalepi samolepljiva folija o po rubovima se staklo spoji /zalepi silikonom kako voda ne bi vlazila ( okvasila ) foliju.
Ovo moze da se odradi i silikonom sa i bez drugog stakla tj "sendvic"-a.
Ima na ovom forumu dosta zanimljivih i dobrih resenja, samo treba pronaci odgovarajucu temu :)

Offline nedic93

• typing...
  • Napredni član
  • Nedic Nikola
« Reply #28 on: 14 December, 2013, 00:05:02 »
Izgleda cu ja to najverovatnije po sistemu "spakla (plasticna)  u ruke pistolj,crni silikon i mackanje po staklu" :D :)

Offline Vlada

• Veoma napredan član
Одг: Nove dimenzije,nova ideja!?
« Reply #29 on: 14 December, 2013, 04:02:45 »
Prava stvar,nećeš pogrešiti ;)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
13 December, 2018, 04:33:05

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 74
  • Online Ever: 450