Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Oskari bez srca  (Read 3795 times)

Offline McBain

• Značajni član
Re: Oskari bez srca
« Reply #10 on: 04 December, 2013, 08:31:41 »
I oskari veci a beze :( Previse riba za taj akvarijum. Ja bih na tvom mestu izbacio te devile. Ima mnogo lepsih ciklida, a vidis i da ti maltretiraju ribe, mada u tolikom aq-u ce verovatno opet sutra - prekosutra verovatno neko drugi to da radi (kada izbacis "crvene djavole") Srecno !!!

Offline EmirLK

• Lukavac (BiH)
  • Početnik
  • *
« Reply #11 on: 04 December, 2013, 08:52:59 »
Nemoj da kriviš Oskare. Šta bi trebali da rade? Da se međusobno poubijaju? I da ti je duplo veći akvarijum imao bi iste probleme.

Offline rott

• Napredni član
« Reply #12 on: 04 December, 2013, 10:03:48 »
Svi su ti dobro odgovorili.... Evo i ja da ponovim: previše riba, mali aq, loš setup, previše svetao aq... Samo je pitanje gde će da se odrazi agresija i ko će da izvuče deblji kraj...
A što se tiče samih Oskara, za mene jedna od najlepših južnoameričkih ciklida, lepog i interesantnog ponašanja. U zajedničkim aq sa vrstama iz biotopa vrlo često zna da bude maltretiran i od manjih ciklida. Naravno kada su uslovi ovako kao kod tebe...
Nadam se da ćeh prihvatiti ove sugestije i Oskarima omogućiti normalan život bez stresa...

Offline milos.sm

• Značajni član
« Reply #13 on: 04 December, 2013, 18:26:06 »
Pre mesec dana su ubačeno Jackovi i Multispinoza.Oskari su ih za dva dana pojeli ali bukvalno...posle dva dana je sve došlo na svoje i nije više bilo problema.Oskari i Devili su zajedno odrasli,Devili su uglavnom bežali od Oskara,problem je što sad i Multispinoza bije Oskare,a pre mesec dana su hteli da je pojedu.Prema tome i oni baš i nisu cvećke.Kod Devila je situacija drugačija,oni probaju da biju svaku ribu,ali uglavnom na kraju dobiju batine.Oskari su se iz nekog razloga povukli,a Devil to osetio i sad roka !
Što se tiče akvarijuma u planu su dva od po 600 i 800l ali to tek na proleće,imam još jedan prazan akvarijum od 220l,ali mi se ne puni,četiri imam puna u kući. :huh:

Offline amsterdamxxx

• Član
« Reply #14 on: 04 December, 2013, 20:53:35 »
potpuno te razumem buraz...i ja bi sve po malo od Amerike u isti kosh,ko u cigansku torbu,ali na kraju ipak ispadne da svako mora u svoje...uz male kompromise....
takodje do proleca,kako im bude....a sve mi zao nekih da se odreknem....

Offline shiki

• Član
« Reply #15 on: 04 December, 2013, 23:12:34 »
Sto se tice Red Devila to je riba koja je nepredvidiva,ceka pogodan trenutak i cim je neka riba slabija tu nastaje problem. Ja sam imao dva maticna para i hornove koje sam omrestio, al ne i sacuvao.to su lepe ribe koje su kao kucni ljubimci,osobene al prgave ,opravdavaju svoj naziv. Izbaci njih il oskare il napravi ogroman akvarijum sa jos agresivnih vrsta kao rusi,Takoces smanjiti agresiju.

Offline shiki

• Član
« Reply #16 on: 04 December, 2013, 23:13:16 »

Offline shiki

• Član
« Reply #17 on: 04 December, 2013, 23:14:52 »
Inace drago mi da je tvoj muzjak meeki dobio kvalitetne zanke.Srecno i pozdrav iz Valjeva  :)

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #18 on: 04 December, 2013, 23:16:54 »
on mora da nosi HTZ opremu kad cisti akvarijum :D :D
Gizmo

Offline shiki

• Član
« Reply #19 on: 04 December, 2013, 23:19:56 »
Bogami tu moze i da se digne parket ako ga ima. Ja moj sam zalivao nekad redovno ,sad bolje leze  :D

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 October, 2018, 01:37:04

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154909
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 94
  • Online Ever: 450