Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Polica , bez metalne konstrukcije.  (Read 8927 times)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Polica , bez metalne konstrukcije.
« Reply #40 on: 22 September, 2014, 23:05:02 »
Spoj blok-iverica se verovatno može ostvariti ''Montage kit'' lepkom (tuba kao za klasičan silikon).

Prošle nedelje sam naručio metalnu policu od cevi 30x30mm dimenzija 130x125x40cm, izašla me 6000 dinara.

Offline spaske

• Član
« Reply #41 on: 24 September, 2014, 15:44:13 »
Ja sam danas pitao na jednom mestu za policu 120x40x55 i čovek mi izračunao da sve sa farbanjem u kompletu košta 6 900din od cevi 40x30 što je po mom mišljenju dosta jer polica od iverice mi je jeftinija oko 5500din samo je kod nje gornja ploča 135x45.
Moram sutra da proverim na još nekom mestu ali izgleda da će ići ipak od ytong blokova sa ivericom odozgo jer je to najjeftinija a čvrsta varijanta.

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #42 on: 24 September, 2014, 20:45:49 »
Ovo sa ytong blokovima izgleda mocno :) . Moze jos sto sta da se odradi oko takve police. Vidim na linku da ima zanimljivih iodeja, sto znaci  malo maste i srestava, i eto mocne police.
Ja sam moju pravio od greda 7x5

Jedino sto planiram da uradim kada premestam akvarijum jeste da je dodatno osiguram  tako sto cu na zadnju stranu da usrafim ivericu ... za svaki slucaj ako se pijani gost navali na akvarijum :)

Offline spaske

• Član
« Reply #43 on: 24 September, 2014, 21:40:09 »
Koliko je stabilno ovo sa gredama?
Viđao sam i da dodaju klizeća vrata na ove sa blokovima da se zatvori u slučaju da ide neki kanister, i da može vrlo lepo da se napravi.
Ja sam mislio da će da mi bude jeftinija varijanta od cevi a danas je ispalo da je jeftinije uraditi te dimenzije od iverice sa dva vertikalna ojačanja i leđima od iverice.
A još uvek je najjeftinije ovo sa blokovima a ima baš dosta kombinacija i ideja pa ću razmisliti jer je budžet ograničen kako bih mogao i akvarijum da kupim, a ne da dam mnogo para na postolje pa onda čekam duže vreme da skupim za akvarijum + ostala oprema.
« Last Edit: 24 September, 2014, 21:41:58 by spaske »

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #44 on: 25 September, 2014, 09:07:14 »
Sasvim stabilna konstrukcija. Preko bare velika vecina polica se radi od dasaka :

DIY Stand and Canopy
E sad, ne bih uopste zanemario ni metalnu konstrukciju. Na kraju krajeva nista nije besplatno i sve zavisi ko vam radi policu. Neko ce vise da vas okine za cenu, neko manje. Neko ce povoljnije da nadje kutije , neko skuplje. Neko ce celu konstrukciju da odradi profi , a neko totalno amaterski.
Ovo sa blokovima jeste zanimljivo ali i ona ima svoju cenu i znanje. Ne mogu se samo poredjati blokovi i staviti akvarijum od 300 - 400 litara . Zdrav razum kaze da bi prvo manje naslanjanje na akvarijum ... sve otislo do komsije ispod. Mislim da i tu ima " majstorske cake " .

Offline tomek1221

• Član
« Reply #45 on: 25 September, 2014, 12:37:58 »
Evo moj 150x55x50 na stalku od iverice orginal tvornickom :-) mislim da je 12mm.jedino sta sam jos odozada po cjeloj duzini i sirini poserafio jos 12 mm

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 June, 2018, 02:51:13

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154845
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 62
  • Online Ever: 450