Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Jaguari malci-pitanje  (Read 2215 times)

Offline amsterdamxxx

• Član
Jaguari malci-pitanje
« on: 16 November, 2013, 13:39:19 »
neplanirano,u grupnom Aq,meni se od skoro upario jedan par Jaguara(mladi su,pa im je ovo prvi mrest)iskopali stravicnu rupu,i danas vidim,proplivali malci,a ima ih solidno puno:),neki vec pocinju da se pomalo udaljuju od tate i mame,a ovi ih odmah vracaju na gomilu.....
imam iskustva sa Nigrosima,i Nicaraguense ciklidima,kad su u pitanju malci....sad me zanima,koliko smem da cekam,ili Da li odmah da vadim ove malce,bar kolko uspem,u zasebni AQ....
pokusao bi da ih spasem,jer zele par mojih drugara da drze samo Jaguare:)..
nisam sad u mogucnosti da slikam...:)

Offline shiki

• Član
Re: Jaguari malci-pitanje
« Reply #1 on: 16 November, 2013, 14:39:15 »
Iz mog licnog iskustva odvoji cim proplivaju. Kod mene su propali mrestovi i nicaraguensis i meekija :sad: nisam na vreme odvojio,oni su poceli da se odvajaju od roditelja i zavrsili kao klopa. Kod mene ako se omreste u cupu ja odmah premestim cup da bi izbegao gubitak. Srecno  :)
« Last Edit: 16 November, 2013, 14:46:05 by shiki »

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #2 on: 16 November, 2013, 15:22:44 »
Odvoji malce u drugi akvarijum (ako imas drugi akvarijum :( ), inace , sdradace ti malci posle par dana.

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #3 on: 16 November, 2013, 15:26:56 »
Mužijak i ženka odabiraju mesto na komjem će se mrestiti (kamen, staklo, panj). Ženka  može u zavisnosti od starosti da položi od 2000-3000 naradžastih  jaja. Oba roditelja se smenjuju u ventilaciji vode iznad ikre.  Malci se izvaljuju posle 72 sata pri temeraturi vode 27 C , tvrdoći vode: 10 -15 ° dH , kiselosti  Ph: 7.0 - 8.7 . Pre izvaljivanja malaca roditelji iskopavaju rupu pri nekom zaklonu gde će ih odložiti pre proplivavanja.

Posle 7 dana malci proplivaju, prva hrana im je artemija  . Nekog  nekog vremena u zavisnosti od napretka počinju da prihvataju svu hranu.  Mladi brzo rastu i posle  mesec i po dana dostižu veličinu 1.5-2 cm. Posle tog vremena počinje da se pojavljuje agresija roditelja prema mladima. Par se priprema za novi mrest koji će se uskoro odigrati, malce bi trebalo premestiti kako ih roditelji ne bi smatrali uljezima i pojeli u cilju odbrane novog potomstva. Retki su slučajevi da se par odluči na podizanje dva legla od kojih je drugo leglo osuđeno na propast jer će ubrzo biti pojedeno od starijeg legla.

Deo teksta sa mog bloga.

http://americki-ciklidi.webs.com/apps/blog/show/3173977-parachomis-managuensis-g-nther-1866

Samo bih dodao da nije dobro odvajati sve malce jer se par ubrzo uznemiri, a kasnije je velika verovatnoća da će mužijak napasti ženku.
Najbolje je odvojiti 3/4 legla i odgajati ih odvojeno ,a preostale malce gledati kako roditelji čuvaju.
« Last Edit: 16 November, 2013, 15:29:48 by admiral »

Offline amsterdamxxx

• Član
« Reply #4 on: 16 November, 2013, 21:03:41 »
Hvala,sutra vadim malce,bar 2/3...:)

Offline admiral

• Veoma napredan član
« Reply #5 on: 17 November, 2013, 01:37:48 »
 :) SAMO NAPRED

Offline amsterdamxxx

• Član
« Reply #6 on: 17 November, 2013, 13:14:26 »
e da,zaboravi da pitam...koliko ce se cesto oni pariti u toku godine,ima li neko nepisano pravilo...da li se desava da par pravi neku duzu pauzu od recimo par meseci....?

Offline admiral

• Veoma napredan član
« Reply #7 on: 17 November, 2013, 17:46:35 »
Nema pravila. Ako je dobra hrana svakih 15 dana može doći do mresta.

Offline amsterdamxxx

• Član
« Reply #8 on: 17 November, 2013, 21:33:37 »
gliste su chudo:)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 October, 2018, 23:26:51

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154909
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 111
  • Online Ever: 450