Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Pomoc u vezi biljaka  (Read 18609 times)

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Re: Pomoc u vezi biljaka
« Reply #20 on: 15 December, 2008, 23:33:31 »
Biljkama generalno odgovara mirnija voda... Znaci biraj filtere koji fizicki nece da uzburkaju vodu nesto narocito...

Plus ako je u pitanju akvarijum koji je pretezno biljni, a po tome sto se cimas sa CO2, kapiram da jeste... Ne treba ti nikakva extremna filtracija... Bilje je to koje treba da crpi hranljive materije iz vode...

Druga, vrlo bitna stvar, ukoliko racunas na neki efekat tog CO2, smanji agitaciju povrsinskog sloja vode na minimalnu meru, jer tako dolazi do ubrzanog odstranjivanja CO2 iz vode i biljke ne stizu da ga koriste. Doduse, taj CO2 kit bi to trebao da sredi, al sve zavisi kakv je...

LM Pokusaj da saznas koje je ti bilje koje imas, ima tu raznih caka, sta i kako, nemam neko veliko iskustvo sa biljem, ali sam imao nekih manje vise uspesnih pokusaja...

Pozz! ;)
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline cerebrum

• Član
« Reply #21 on: 15 December, 2008, 23:49:29 »
Ako nameravas da pravis biljni akvarijum imas boljih mesta na netu gde ces sve saznati do detalja. U svakom slucaju najvazniji elementi su sledeci: osvetljenje, CO2 a tek na kraju prehrana. Ipak da znas, upustas se u veoma zajebane vode, jer je po meni teze uzgajati bilje koje ce da izgleda prvoklasno nego ribe.

Offline miksajlo

• Član
  • Banovan korisnik
« Reply #22 on: 15 December, 2008, 23:50:01 »
Pa prva i osnovna stvar, kao i kod riba, je da znaš latinski naziv vrsta. Treba da gledaš one vrste koje imaš mogućnosti da nabaviš, dobiješ ili kupiš. Zatim se i dobro raspitaš o njihovim prohtevima.
Ima tu mnogo da se priča.
Ovo je forum sa ciklidima, tako da je bolje da posetiš preporučeni sajt, a i mnoge druge koji se bave tom tematikom. Pošto je i držanje bilja hobi kao i cihlidologija.
Srbija je večna dok su joj deca verna !

Offline Laki_90

• Član
« Reply #23 on: 16 December, 2008, 00:08:58 »
Pa ja sam mislio samo da gajim bilje za sebe a ne za dalju prodaju.Za sada imam limun i jos tri biljke od kojih je jedna jako slicna obicnoj travi samo sto je malo tvrdja.A sto se tice CO2 sutra cu da kupim pa cemo da vidimo kakav je.

Offline Laki_90

• Član
« Reply #24 on: 16 December, 2008, 21:53:46 »
E ovako danas je stavljen CO2 start u aq i sad samo ostaje da cekam da vidim sta ce da bude.A za nima me da li moram da dodajem i neko tecno djubrivo?

Offline miksajlo

• Član
  • Banovan korisnik
« Reply #25 on: 16 December, 2008, 22:18:52 »
Ne moraš da dodaješ tečno đubrivo, a nije neophodno ni dodavanje ugljen-dioksida, a kod većine biljaka nije potreban ni treset, ni hranljive tablete.
Meni su biljke uvek dobro uspevale, a nikad ništa od toga nisam koristio.
Srbija je večna dok su joj deca verna !

Offline fantom

• Značajni član
« Reply #26 on: 17 December, 2008, 00:16:33 »
Ne moraš da dodaješ tečno đubrivo, a nije neophodno ni dodavanje ugljen-dioksida, a kod većine biljaka nije potreban ni treset, ni hranljive tablete.
Meni su biljke uvek dobro uspevale, a nikad ništa od toga nisam koristio.

Druze, ne bih zeleo da te uvredim, ali ako nemas pojma o bilju nemoj da pises. Mozda si ti drzao neki korov koji spada u biljke i za ciji rast su dovoljni samo makroelementi kojih najcesce u akvarijumima solidno naseljenim ribom ima dovoljno.
To ti je isto kao da si napisao da ribama ne treba kiseonik i da ne trebaju da se hrane.

Svetlo, makroelementi i mikroelemnti cine zlatni trougao, i sve je to povezano. Sto vise svetla veca je potrosnja svega ostalog. Naravno jacina svetla se odredjuje zavisno od vrste bilja koje zelis da drzis.
Njaruznije je imati akvarijum pun bilja koje su okupirane algama. Kada biljkama nestane bilo koja od hranljivih materija biljka staje sa razvojem, tada pocinje da ispusta secere u vodu koji pak aktiviraju spore algi.
Zato prijatelju dobro razmisli oko prehrane bilja. Naravno da mozes poslusati i one koji tvrde da biljkama ne treba dodavati nikakve prihrane.

Offline herman

• Značajni član
zasto bilje truli
« Reply #27 on: 18 December, 2010, 19:59:33 »
kako kupim neke mekse biljke stavim ih u akv.i za pet dana istrule,opstaju mi samo nana i kriptokorina al i one puste jedan novi list za pet meseci,totalna stagnacija.
zna li neko sta moze biti?

Offline flojd

• Značajni član
Re: zasto bilje truli
« Reply #28 on: 18 December, 2010, 20:18:41 »
Na prvom mestu moras prouciti zahtevnost biljaka koje zelis da gajis.
Na drugom mestu nisi naveo da li u aq imas hranljivu podlogu,da li prihranjujes bilje,kakvo je osvetljenje,da li dodajes CO2...A sve ti to treba za zahtevnije biljke.A ima i dodatnih finesa za biljni akvarijum.
Na kraju da kazem da me bas zanima sa kojim biljem si imao problem?
Pozdrav

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
Re: zasto bilje truli
« Reply #29 on: 18 December, 2010, 20:26:44 »
bilje mi sasvim dobro uspeva u aq sa ciklidima sa nanon nema problema a i valisneria,  mikrosorum  i kripte
sve to raste bez hranjive podlige sa 2 stedne sijalice
 u kvarcnom pesku

sa kojom salatom si imao problema da raste

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 June, 2018, 07:14:42

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154849
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 82
  • Online Ever: 450