Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Pomoc u vezi biljaka  (Read 18618 times)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: Kako da sprecim susenje biljaka?
« Reply #10 on: 20 January, 2006, 23:54:13 »
Cao Vojaz, izbaci lepo te moli i neonke i zadrzi samo skalare, ovo ostalo su zivorotke i nemaju nikakve veze sa cikldiima. Skalari su pak juznoamericki ciklidi, i kao takvi izuzetan ukras u akvarijumu. Ne ubacuj zemlju u akvarijum, to su gluposti, postoji treset koji mozes da ubacis, ali ja nisam strucan da ti kazem koji.
Pozz
Piroman

Offline feanor

• Značajni član
« Reply #11 on: 21 January, 2006, 16:52:43 »
Pozdrav!
Moja prijateljica je imala isti problem sa bilkama dok nije pocela da ubacuje Tetra Planta Min .
Sada joj bilje izgleda super.

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #12 on: 22 January, 2006, 01:09:36 »
Treset koji se koristi za sadjenje biljaka bi trebalo da moze da se nabavi u gotovo svakoj bolje opremljenoj akvaristickoj prodavnici a ukoliko ga nemaju veoma lako mogu da ti ga nabave.
Postoji vise vrta treseta a najbolje bi bilo ga nabavis Serin: black peat granule posto je on provereno dobar.

Pomesaj granule sa peskom ili sljunkom i posadi biljke, s vremena na vreme bi bilo dobro dodati pod koren biljke neko mineralno djubrivo namenjeno akvarijumskom bilju np. SERA FLORENETE.

Razlog susenja bilja moze biti i bedostatak CO2 koji je biljkama potreban u procesu fotosinteze ali to je vec druga prica.

Parametri vode su takodje od presudnog znacaja jer ne rastu sve biljke pod istim uslovima kao sto ni sve ribe ne podnose iste parametre vode.
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Vojaz

• Početnik
  • *
« Reply #13 on: 23 January, 2006, 23:38:17 »
Taj treset pretpostavljam da je to nesto u obliku tabletica ili tako nesto....E sad sto se tice vode, do sada sam sipao obicnu toplu vodu iz bojlera, tako sto sam je ostavio jedan dan da se ohladi i nakon toga je sipao u akvarijum, medjutim odlucio sam da to promenim, sada prokuvavam vodu i mesam je sa destilovanom vodom i tako pomesanu ostavim je da stoji u jednom burencetu plasticnom i po potrebi dolivam vodu ... Mozete li mi dati neki savet u vezi vodem, i da li je kisnica dobra za akvarijum ... ?

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #14 on: 24 January, 2006, 00:27:05 »
Vojaz, priprema vode nema nikakve veze sa algama na bilju, za pricu o pripremi vode, startuj nov thread u adekvatnom forumu...
Pozz
Piroman

Offline Laki_90

• Član
Pomoc u vezi biljaka
« Reply #15 on: 15 December, 2008, 21:18:01 »
Zanima me da li za rast biljaka voda mora da bude na nekoj odredjenoj temperaturi tj da li mora da radi grejac???

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Re: Pomoc u vezi biljaka
« Reply #16 on: 15 December, 2008, 21:22:27 »
Zavisi od biljke do biljke i mesta sa koga dolazi...

Kao referencu za tacne parametre u zavisnosti od vrste ti preporucujem http://www.tropica.com/default.asp ...

U sustini osetljivim biljkama smeta visoka temperatura...
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Laki_90

• Član
« Reply #17 on: 15 December, 2008, 21:49:30 »
A reci mi da li bih bilo dobro kad bih stavio grejac i podesio ga na 22-23 stepeni.Da li bi onda bilo ok...Ni vruce ni 'ladno???

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #18 on: 15 December, 2008, 21:52:34 »
Vecini biljaka ce to odgovarati... Al kazem ti da bi bio siguran, proveri onaj link...

Uostalom, temperatura je najmanji problem, ima mnogo bitnijih faktora...
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Laki_90

• Član
« Reply #19 on: 15 December, 2008, 22:10:33 »
Pa dobro to znam.Pazi sad ovo:Imam 4 biljke (neznam im tacno nazive) ispod svake sam stavio dovoljnu kolicinu treseta,pa preko treseta pesak,pa pored svake sam stavio po dve tablete florenete,rasveta je za sad dobra,a sutra idem da kupim co2 start zato sto mi diy CO2 reaktor koji sam napravio ne funkcionise pa sam odlepio toliko da idem sutra da kupim drugi.E a sad imam jos jedno pitanje:Imam jednu pumpicu koja samo pravi protok i ima na sebi malu lampicu koja mi trenutno svetli medju biljkama,e sad posto nemam filter hocu da uzmem onaj fliter (pumpicu) koji isto pravi protok a ujedno i filtrira.Da li ce da skodi biljkama toliki protok u akvarijumu od 50 litara?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 June, 2018, 15:45:24

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154852
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 86
  • Online Ever: 450