Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: A zakleo sam se da neću...  (Read 1568 times)

Offline Shone

• Napredni član
A zakleo sam se da neću...
« on: 24 October, 2013, 10:52:57 »
E pozdrav društvo. Nisam digo ništa pisao jerbo i nisam imao šta novo da napišem, a ni pravog povoda, sve do sad... Naime postoji doza neke mentalne blokade u mojoj glavi i kad mi neko pomene afričke ciklide, jednostavno saslušam čoveka.. :) Zakleo sam se da nikada u životu afrički ciklidi neće plivati kod mene u akvaristici. Ali... Nikad ne reci nikad....
Jednom mom dobrom drugaru, koji je mislio da će do "tera plaze" imati iscikliran akvarijum, đavo je malko umešao prste i ne da nema iscikliran akvarijum, nego ga nema uopšte, a koliko ga neće imati ne zna ni on. Sve jedno, on pošto ima ovako dobrog prijatelja (koji će mu ovo višestruko naplatiti) mogao je da ode u Budimpeštu i kupi sebi ribe i da ih donese kod mene jerbo imadoh slobodan akvarijum. Tako da.. Kod mene tanganjika verovali ili ne... hahahha
Čak mi se i sviđaju, uopšte mi nisu toliko odbojni koliko sma mislio da jesu.
Akvarijum je dimenzija 40x40x75 sa unutašnjim pregradnim filterom, malo sige, jedna velika kripta i jedan poveći bolbitis i to je sve za sad. podloge nema, školjki nema, jer se nadamo da će akvarijum moga prijatelja vrlo skoro da bude gotov, ali ako neko ima nekoliko dobrih očišćenih kućica od puža ne bi bilo loše da se ogrebem za par komada. Naravno ZLATNI PRESEK je ispoštovan 1,6:1 i nikako drugačije, jer sam primetio da od zlatnog preseka lelupiji sijaju kao nikad. E da.. Stanovnici oko 5 lelupija, oko 5 ocelatusa, jedna buesheri, jedan neki nadrkan nem pojma kako se zove (mislim clavus), tri sinodontisa (koji su mi omiljeni), i jedan matični par xenotilapia papilio. Lepo su se adaptirali kod mene, bnisu tako grubi koliko sam očekivao, čak su dosta mirniji od očekivanog. Ne znam.. Možda da mu ne vratim ribe i zadržim za sebe?
Kad budem imao vremena slikam malo...

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: A zakleo sam se da neću...
« Reply #1 on: 24 October, 2013, 14:43:45 »
Neozbiljan si, lepo sam ti predložio da budu kod mene...

Offline flojd

• Značajni član
« Reply #2 on: 24 October, 2013, 15:03:18 »
Naravno ZLATNI PRESEK je ispoštovan 1,6:1 i nikako drugačije, jer sam primetio da od zlatnog preseka lelupiji sijaju kao nikad.  Možda da mu ne vratim ribe i zadržim za sebe?
Nedara pa gde ces ozbiljnije od ovog? :laugh:
Shone konacno otkinuo :tongue:.Cestitam :)
Pozdrav

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #3 on: 24 October, 2013, 15:17:10 »
Nema ozbiljnosti bez zlatnog preseka... Još kad im pustim šabanovu dijamansku ploču....

Kako neozbiljan? Temperatura ko u africi 34 stepena, jedu sve što im bacim: živi tubifeks, orvažil sve, juče sam im zamenuo 80 posto vode direkt iz česme...

Đido flojde imam nešto specijalno za tvoje padanje u nesvest, pravljenje špage i premeta strance, ali neću da ti kažem šta.. Moraćeš lično.. Neću ni preko privatnih da ti kažem... P)
« Last Edit: 24 October, 2013, 15:23:21 by Shone »

Offline brod

• Napredni član
« Reply #4 on: 24 October, 2013, 15:25:36 »
Samo napred   :)

Offline flojd

• Značajni član
« Reply #5 on: 24 October, 2013, 16:55:39 »
Đido flojde imam nešto specijalno za tvoje padanje u nesvest, pravljenje špage i premeta strance, ali neću da ti kažem šta.. Moraćeš lično.. Neću ni preko privatnih da ti kažem... P)

Al si neki :laugh: :laugh: :laugh:.
Ako se nesto treba da pravi,onda bolje neka budu spageti,to bolje podnosim ;).Doci cu ja i personalno,a ne samo licno,i pascu u nesvest,nema da brines  :D (sad il si ocepio sekirice,il si ocepio korije).
Pozdrav

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #6 on: 24 October, 2013, 21:35:31 »
Nisi ni blizu, ali ne možeš ni da predpostaviš...

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #7 on: 24 October, 2013, 22:19:07 »
Znao sam da ti se sviđaju! :D

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 October, 2018, 16:34:16

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154910
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 116
  • Online Ever: 450