Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Dva grejaca u akvarijumu  (Read 3090 times)

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
Re: Dva grejaca u akvarijumu
« Reply #10 on: 15 October, 2013, 00:21:40 »
Ja mislim da je mnogo gora stvar kada crkne termostat na grejacu i on radi non stop ... temperatura ode preko 35c i uginu ribe...
Mene ta prica brine.. ;)
Jer i ako crkne grejac,trebace 2 dana da temp. vode padne ispod 20c,a ribe to mogu podneti na kratko...

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #11 on: 15 October, 2013, 00:57:22 »
Pa ove novije generacije kineza a i markiranih imaju jako pouzdane termostate.Ranije su radilina principu bimetala,sada nemam pojma kako rade ali nisam imao problema.Imam čak neki HAS grejač od 200W sa elektronskim termostatom i uvek drži na 28 stepeni.Kod njega nema podešavanja a ni greške,takođe imam grejače iz 80-tih sa bimetalnom spiralom....muka ga je naštelovati..više služe kao uspomena na neka davna i bolja vremena...

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #12 on: 15 October, 2013, 08:04:53 »
Au Džo... Zar tebi nije ispitni rok? Bolje ti je da učiš nego što ovde bulazniš... :)
Ako si mislio da staviš dva grejača jedan pored drugog mislim da si u pravu da će ti raditi samo jedan. No nije ni bitno. Tebi u prostoriji u kojoj su ti ribe, pošto je to soba, neće temperatura pasti nikad ispod 15 stepeni celzijusa. Za tvoj akvarijum, uzmimo da je i više nego dovoljno da imaš grejač od 300 vati za delta t 10 stepeni. Kupiš jedan lep termometar, koji možeš da zakačiš sa strane (sakriješ) i vidiš kad temperatura počne da pada, odnosno kad je grejač riknuo, odeš u prodavnicu i kupiš drugi... Što komplikuješ sebi život? Ja u akvaristici imam serin grejač od 300 vati, ali imam i atmanove (zelene ne ljubičaste) koji bez prekida rade isto toliko kao i serin i nikad nisam imao oscilacije u temperaturama (osim kad je napolju 40). Ne opterećuj se glupostima i knjigu u ruke...
hahahahha
« Last Edit: 15 October, 2013, 08:07:01 by Shone »

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
« Reply #13 on: 15 October, 2013, 08:26:15 »
Jos jedna napomena... Grejac u talozniku i nije bas najsrecnije resenje za filter. Veca temperatura > manje kiseonika u vodi > slabiji rad aerobnih bakterija. Mozda nije strasno ali treba i to imati u vidu   ;)
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #14 on: 15 October, 2013, 17:24:08 »
Kad mi ti dvanaestogodisnji student kazes da moram da ucim onda moram da prihvatim savet :D
Iznad taloznika imam oko 25 cm sumnjam da cu moci da izvadim veliki grejac. A ne mogu da probam nista jer mi akvarijum jos nije gotov. Zato razmisljam o nekoliko solucija... Ovde sam samo hteo da vidim iskustva ljudi sa dva grejaca ali tesko kad se javljaju ovi gradjevinci a eksperti iz termodinamike heheheh
So long and thanks for all the fish...

Offline flojd

• Značajni član
« Reply #15 on: 15 October, 2013, 18:43:27 »
Kad mi ti dvanaestogodisnji student kazes da moram da ucim onda moram da prihvatim savet :D
Tako mali a tako pametan :D.
Nisam siguran da ce temperatura jako da utice na bakterije,pogotovu sto ih ima puno i u samom akvarijumu.Osim toga dobar deo filtera sluzi za anaerobne bakterije.Meni se ne svidja nesto drugo:prljavstina koja se hvata na grejacu.Ovo je kod mene problem,doduse rec je o biljnom akvarijumu tipa dzungle :),pa mozda i to utice.Ne znam da li to ima uticaja,ali meni se grejac nije palio u toku ovih hladnijih dana(kad je kisa bila) kada je temperatura vode padala na 25 stepeni.
Pozdrav

Offline djomla

• Značajni član
« Reply #16 on: 15 October, 2013, 19:10:18 »
ja imam atmanov grejac od 200 w na 200 l u filteru i  zavrsava posao, nemam problema. ne  bih nikom da nabijam na nos kako ja radim da radi i on ali  meni je ok

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #17 on: 15 October, 2013, 21:35:59 »
ne mogu da probam nista jer mi akvarijum jos nije gotov.
Kad bude gotov, onda probaš i rešiš problem :grin:

Offline djomla

• Značajni član
« Reply #18 on: 15 October, 2013, 22:56:59 »
bas tako Mandicu, sve si lepo rekao.ne treba se  izuvati pre vode  :grin:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 January, 2018, 22:38:11

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]