Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Dva grejaca u akvarijumu  (Read 3524 times)

Offline Dzo

• Napredni član
Dva grejaca u akvarijumu
« on: 14 October, 2013, 13:36:13 »
Planiram da postavim dva grejaca u taloznik zato sto je sigurnije ukoliko jedan rikne a i lakse mi je da ubacim tj. izvadim iz uskog taloznika dva manja grjaca nego jedan ogromni...
Medjutim hteo bih pre nego sto kupim grejace da cujem iskustva ljudi sa velikim akvarijumima sa dva grejaca.

Posto ne mogu da se oba postave na potpuno istu temperaturu nego samo priblizno istu, logicno bi bilo pretpostaviti da radi samo jedan koji je postavljen na nizu temperaturu...
So long and thanks for all the fish...

Offline zhorz

• Član u razvoju
  • **
Re: Dva grejaca u akvarijumu
« Reply #1 on: 14 October, 2013, 13:46:05 »
ja imam ali u 120cm dugackom aq dva grejaca, na dva suprotna kraja, taj drugi cisto sluzi ako bas ne moze da zagreje vodu u ladnim nocima 1C vise je namesten.
Mislim da u talozniku dok ti taj "prvi" ne pregori ovaj drugi se nece paliti jer su blizu jedan drugom tj jedino ako bas ne ubodes istu T paljenja

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #2 on: 14 October, 2013, 13:55:45 »
Ideja je bila da ih sakrijem. Zato idu u taloznik...

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #3 on: 14 October, 2013, 14:00:22 »
Ja imam jedan od 300W u 300l i nije baš sakriven a drugi je u sumpu od 200W čisto za nedaj bože.Mislim da dva manja neće praviti problem,viđao sam i po 3 komada od 100W na približno istoj temperaturi baš u taložniku i funkcionišu odlično a i ne vide se,što ti baš i želiš...

Offline djomla

• Značajni član
« Reply #4 on: 14 October, 2013, 20:23:38 »
mogu li  ja samo da  priupitam  zasto 2 ili 3 manja grejaca od jednog veceg (dovoljnog) nije on toliko visok  da  strci, i da  bode oci, a ima i toga gde kome stoji filter, samo previse komplikacija i zauzetih uticnica i  zamrsenih kablova,( da se neko ne  naljuti , neko moje misljenje) meni stoji  grejac od 200 w  u filteru  i bez  problema  zagreva 220 l vode
« Last Edit: 14 October, 2013, 20:25:11 by djomla »

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #5 on: 14 October, 2013, 20:47:21 »
Ne ljuti se niko,pa hoće čovek da sakrije grejač a ja jedan držim u rezervi,koji je naravno uključen pošto kod nas slabo greju zimi...svi grejači rade na razliku u spoljnoj temperaturi.Što znači da ako je temperatura sobe 11 stepeni a grejač od 200W na 200L neće držati željenu temperaturu  na 28 stepeni i radiće,siromah,non stop...Skoro sam kupio Sobo grejač na 500W ali je 50-tak santimetara dugačak...Tako da nema gde dase "sakrije",čak ni u sump...

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #6 on: 14 October, 2013, 21:16:08 »
ja imam JAGER skalamerija duga 45cm a filter mi visok 50cjm,tajman stao,za sad radi sve super,drzi na 27c,vidjecemo kad stegne pravo,
Gizmo

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #7 on: 14 October, 2013, 22:05:55 »
Vlado da li su svi ti grejaci radili koje si video? Ko ima to?

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #8 on: 14 October, 2013, 22:47:56 »
Planiram da postavim dva grejaca u taloznik zato sto je sigurnije ukoliko jedan rikne a i lakse mi je da ubacim tj. izvadim iz uskog taloznika dva manja grjaca nego jedan ogromni...
Medjutim hteo bih pre nego sto kupim grejace da cujem iskustva ljudi sa velikim akvarijumima sa dva grejaca.

Koliki akvarijum je u pitanju?
Zar ne bi bila bolja solucija da kupiš jedan kvalitetan grejač i da ne brineš hoće li riknuti...?
No, ako ti je baš toliko stalo do sakrivanja, postoje i drugi načini, osim ubacivanja u filter (recimo, biljke ispred, grejač u horizontalnom položaju)...

Posto ne mogu da se oba postave na potpuno istu temperaturu nego samo priblizno istu, logicno bi bilo pretpostaviti da radi samo jedan koji je postavljen na nizu temperaturu...

Mislim da bi radio onaj koji je postavljen na višu temperaturu, zato što bi nastojao da održi tu visoku temperaturu, dok ista ne bi ni stizala da padne do stepena uključenja ovog koji je postavnjen na nižu.
Mnogo je veća šansa da će doći do crkavanja jednog od njih, ukoliko se nalaze tik jedan uz drugog.
Mada, ako uzmemo u obzir da hladnija voda ulazi u filter, a toplija izlazi iz njega, trebalo bi da bude trenutaka kada bi radila oba grejača.

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #9 on: 14 October, 2013, 22:52:49 »
Vlado da li su svi ti grejaci radili koje si video? Ko ima to?

Radili naravno...ovde je na sajtu neko predstavljao svoj akvarijum sa grejačima u sumpu a ortak ima grejače u taložniku i rade bez problema.Samo što je filter ogroman...100x12x60cm...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 September, 2018, 15:25:06

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 78
  • Online Ever: 450