Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Farbanje Juwel pozadine  (Read 1980 times)

Offline ZoranP

• Početnik
  • *
Farbanje Juwel pozadine
« on: 15 September, 2013, 00:28:17 »
Imam Juwel pozadinu koja je sastavljena iz skoro tri segmenta kojoj bi promenio boju (u tamno sivu). Da li je moguće sa obzirom da je, ako sam dobro razumeo, sloj koji bi se bojio izveden epoksidnom smolom na Juwel pozadinama?
Ako jeste, da li se boji sa akrilnim bojama kao i pozadine izrađene od stiropora, da li se stavlja neka podloga, koliko se mora pozadina sušiti pre nego se vrati voda u akvrijum (već imam ribe u akvarijumu) i boje kog proizvođača su najbolje/postojane koje se mogu kupiti kod nas?

Hvala unapred

Offline djomla

• Značajni član
Re: Farbanje Juwel pozadine
« Reply #1 on: 15 September, 2013, 08:57:49 »
imas brdo tema na  ovom forumu ovde  o farbanju posadina,  znam da je dosadno brljati i traziti, ali  dosta ces toga da nadjes. to bi ti napisao i neko drugi, ako sam dobro razumeo  pitas  i  za  pozadinu od stiropora?mozda je  bolje da  je  prvo da kazem prelijes neki slojem necega, npr  cementnim mlekom pa tek onda farbanje, kod mene se  pokazalo kao odlicno.ako te zanima  mogu i da sevnu sklike   :tongue: 

Offline ZoranP

• Početnik
  • *
Farbanje Juwel pozadine
« Reply #2 on: 15 September, 2013, 21:53:29 »
Procitao sam postove, bar mislim vecinu njih, koji se ticu farbanja pozadine koja je izradjena od stiropora, pozadina koji ja imam je vec vise od pet godina u akvarijumu i rec je o fabrickoj pozadini koja nije od stiropora, vec od ekspandiranog poliuretana i epoksidne smole, zbog toga sto povrsine nisu iste koje se boje ( epoksidna smola je u cvrstom stanju, na dodir je slicna cvrstoj plastici) moje je pitanje da li mogu sa akrilnom bojom za beton obojiti pozadinu a da se boja ne sljusti.
Pogledao sam specifikacije na par sajtova proizvodjaca akrilnih boja za beton i kao povrsina na koju ne treba nanositi boju se navodi i plastika, o epoksidnoj smoli nista ne pise, znam da na forumu ima clanova izradjuju pozadine pa bih bio zahvalan za njihovo misljenje.

Offline brod

• Napredni član
« Reply #3 on: 15 September, 2013, 23:30:13 »
Mislim da neces uspeti da izvuces prelaze nijansi ako nisi profesionalac,nema sanse samo ces je upropastiti  :sad:
Ja takodje izradjujem pozadine i to je po meni najtezi deo (farbanje,prelazi...)  preporucio bih ti clana Monsterfish da se sa njim konsultujes ili dogovoris da ti on to odradi ili je ostavi kakva je sada.

Offline ZoranP

• Početnik
  • *
« Reply #4 on: 16 September, 2013, 00:33:56 »
Nije problem da to uradi neko ko zna sa bojom, bitno mi je da je moguće i da sušenje ne traje dugo, ne znam kako bi to ribe podnele. Hvala na preporuci.

Offline Ne znam

• Značajni član
    • Prodaja africkih ciklida
« Reply #5 on: 16 September, 2013, 21:51:49 »
Pitaj monsterfisha covek odlicno radi, bolje nego mudrovati i sve zaj...ti.

Offline MonsterFish

• Značajni član
  • Cradle of life...
« Reply #6 on: 16 September, 2013, 21:54:52 »
Hvala na preporuci @Brod i Ne znam!  :)

Zorane,ako zatrebam,tu sam.
 060-522-42-92

Offline zilda

• Napredni član
« Reply #7 on: 17 September, 2013, 18:39:45 »
ja sam koristio boje za beton,premažem prvo bež boju pa preko toga sivu i u vodi i us pomoć neonki ispadne ekstra. ali nažalost slika mi je ostala u starom kompjuteru...da zaboravio sam  da kažem da sam koristio let lampu slična je femu za kosu.ona ujedno topi i suši boje na stiroduru...

Offline ZoranP

• Početnik
  • *
« Reply #8 on: 18 September, 2013, 21:20:02 »
Na kraju sam skinuo pozadinu i ofarbao zadnje stakolo akrilnom bojom u tamno sivo, posle pet godina, koliko je pozadina u akvarijumu, definitivno izgleda drugačije, nisam siguran da li mi se dopada zato što je promena ili mi se više dopada bez pozadine, znaću ako ponovo budem hteo da je ubacim  :) Hvala svima na odgovorima i na preporuci.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 October, 2018, 12:05:42

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154906
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 112
  • Online Ever: 450