Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Takmičenje  (Read 3875 times)

Offline djuma

• Veoma napredan član
Re: Takmičenje
« Reply #10 on: 22 October, 2013, 22:59:35 »
Sve cestitke na POBEDI  :grin: ja koliko znam kad postoji glasanje publike i zirija, obicno se na kraju sabiraju glasovi (jer cemu onda uopste glasovi publike),tako da si ti za mene pobednik...nije sto si nas :laugh: :laugh: :laugh:

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #11 on: 23 October, 2013, 23:10:31 »
Hvala svima :)

Ima mnogo lepiha aq ali ima i onih koji bi trebali da se pokriju usima  :cry:

Tačno tako. Neki su fenomenalni, ali za neke akvarijume se stvarno čudim zašto nisu diskvalifikovani u startu...

ja koliko znam kad postoji glasanje publike i zirija, obicno se na kraju sabiraju glasovi (jer cemu onda uopste glasovi publike)

To jeste tako, ali čak i u tom slučaju zauzimam 5. mesto :D
Malo je debilno to što je prvoplasirani, na osnovu ukupnih glasova, šestoplasirani, a na osnovu glasova žirija No. 1.
Taj što je zauzeo prvo mesto je imao znatno manje glasova od onih koji se nalaze ispod njega, što znači, nije se svideo publici, a svideo se žiriju. :)
Žiri je ipak stručniji i više upućen u te vode, tako da-cenim odluku.

-----------------------------------------------------------------------------

Hteo bih još da dodam, kao neku završnu reč što se tiče ove teme...
Prvi put sam učestvovao na nekom takmičenju i svidela mi se celokupna atmosfera, počevši od same ideje, pa preko istraživanja toga šta spada u biotop, a šta ne, šta treba izbegavati u finalnom predstavljanju, gledanje i analiziranje drugih biotopskih akvarijuma, komentari žirija, gledanje video materijala (iskreno, mogao sam se više potruditi oko ovih detalja, ali dobro, šta sad...)... Dalje, ta finalna fotografija i cepidlačenje prilikom sređivanja, igranje sa aparatom, traženje idealne fotografije (igrarija oko fotkanja je trajala jednu noć i to od ponoći do jutra :tongue: ) slanje, analiziranje konkurentnih akvarijuma... Najinteresantnije je bilo tog dana kad su trebali da izađu rezultati, a nije moglo da se uđe na sajt :) Kad su rezultati prikazani, laknulo mi je i prezadovoljan sam plasmanom.
Malo sam se razočarao kad sam video da sam jedini učesnik iz Srbije. Nemojte se bojati i bežati od takmičenja. Ovde po forumu pričate kakvo je idealno okruženje za vaše ljubimce, kakvu vodu vole, šta im odgovara, šta ne, kakvo kamenje treba izbegavati, kakvo ubacivati itd., a niste u stanju malo da se potrudite oko biotopskog uređenja, opalite po koju pravu fotku, pošaljete i pokažete koliko ste se zalagali i koliko zaista volite ovaj hobi. I eto... To me je malo razočaralo...
No, podrška koju sam imao i predlozi koje sam dobijao, svakako su mi značili i hvala vam svima na tome...!

Offline flojd

• Značajni član
« Reply #12 on: 24 October, 2013, 17:06:03 »
Lep uspeh Mandicu,ali po meni mnogo je vaznije da si u ovome uzivao i da si napravio nesto za svoju(a i nasu) dusu,nego da si osvojio super kup :).Ima,kao sto vidis i takvih,pa ih sad nateraj na takmicenje :undecided:.
Ja ti od srca cestitam,a mislim da sam ti i napisao vec koliko mi se svidja tvoj akvarijum, u tvojoj temi.
Pozdrav

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #13 on: 25 October, 2013, 10:09:19 »
Koristim priliku da ti od srca cestitam na ovom nesvakidasnjem uspehu.
Svaka cast!

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #14 on: 25 October, 2013, 13:15:57 »
Iako se konkretno bavim morem prezadovoljan sam sto je neko sa naseg foruma ucestvovao na takmicenju i ostvario odlican plasman sa takvim brojem glasova medju svim drugima.
Velike i iskrene cestitke i poziv i drugima da ucestvuju u ovakvim stvarima.

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #15 on: 25 October, 2013, 16:23:40 »
Zahvaljujem. :)

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #16 on: 27 October, 2013, 10:56:05 »
Svaka cast! Mandicu! Kad bi nasi akvaristi malo vise pratili ovakva svetska desavanja i ucestvovali u njima imali bi mnogo vise ovako dobrih plasmana! Jer mislim da kod nas ima dosta ljudi koji vole ovaj hobi i ozbiljno se bave njim..
Svaka cast jos jednom ;)

Offline shiki

• Član
« Reply #17 on: 04 November, 2013, 11:14:50 »
Svaka cast i sve cestitke  :) Drago mi da ima ljudi kji se bave iz ljubavi i profi,a ne samo radi trgovine. Ja cu se truditi koliko mi sredstva dozvoljavaju da pratim desvanja za sada pratim samo preko kompjutera i koliko mogu u mojim akvarijumima  :)

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #18 on: 01 October, 2014, 21:01:13 »
Evo rezultata sa ovogodišnjeg takmičenja. :)
http://all4aquarium.ru/en/events/jbl-biotope-contest-2014/entries

Pošto ove godine NIKO iz naše države nije učestvovao, kopiraću ono što sam prošle godine otkucao (u ovoj temi, malo iznad):

Malo sam se razočarao kad sam video da sam jedini učesnik iz Srbije. Nemojte se bojati i bežati od takmičenja. Ovde po forumu pričate kakvo je idealno okruženje za vaše ljubimce, kakvu vodu vole, šta im odgovara, šta ne, kakvo kamenje treba izbegavati, kakvo ubacivati itd., a niste u stanju malo da se potrudite oko biotopskog uređenja, opalite po koju pravu fotku, pošaljete i pokažete koliko ste se zalagali i koliko zaista volite ovaj hobi.

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
« Reply #19 on: 05 October, 2014, 20:19:49 »
Jesi li učestvovao ove godine? Nisam naišao na tvoje ime...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 January, 2018, 04:32:09

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]