Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: lose postolje?  (Read 2531 times)

Offline msimic

• Početnik
  • *
Re: lose postolje?
« Reply #10 on: 04 September, 2013, 15:42:54 »
govorim o klacenju akv na postolju. prvo se klatilo postolje zbog krivog poda pa sam kajlovao, a onda se klatio akv po dijagonali pa sam i njega kajlovao . dodao sam na svakom kraju sipke one sundjere kojima se izoluju cevi( oni su malo tvrdji, imaju debljinu a ipak imaju mekocu da amortizuju). sundjer sam dodao izmedju gornjih cevi i iverice. a preko iverice ide stiropor.tim sundjerima sam dobrim delom sredio ljuljanje akv, skoro da se ne ljulja.ali mi sad akv stoji malo nagnut na jednu str. golim okom se to jedva vidi ali libela pokazuje nakrivljenost.  jos jednom napominjem da je veoma komplikovano da se vadi postolje jer je oblozeno knaufom. mogu samo da izvadim stiropor i ivericu i da dodjem do gornjih cevi.i mozda jedino sto mogu je da isecem ceev koja stoji posredini, jer je ona mozda nepotrebna.
« Last Edit: 04 September, 2013, 15:50:08 by msimic »

Offline rott

• Napredni član
« Reply #11 on: 04 September, 2013, 20:43:55 »
Ovoga sam se i pribojavao. Akvarijum ne smeš kajlovati nikako. On mora jednostavno celom svojom težinom podjednako da naleže na postolje. Stiropor se stavlja da bi se ublažile mikronske neravnine, kao što je recimo zrno peska, jer je i tako nešto dovoljno da staklo pukne pod takvim pritiskom.
Moraš prepraviti postolje, čime god da si ga obložio. Znači skini gornju ploču i sredi nosače, da kad se ona vrati i aq stavi na nju, prazan, bez stiropora, stoji kao da se rodio sa njom! Nikakvo klaćenje ne sme da bude. Onda ubaci stiropor ispod i puni vodu.
Policu naravno možeš podkajlovati ako je pod neravan, i kada se stavi libela, mehurić mora da je tačno na sredini, sve ostalo je problematično!

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #12 on: 04 September, 2013, 21:19:39 »
Upravo tako...

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #13 on: 04 September, 2013, 21:40:09 »
Policu naravno možeš podkajlovati ako je pod neravan, i kada se stavi libela, mehurić mora da je tačno na sredini, sve ostalo je problematično!

Ovo i nije toliko bitno.
Mnogo je bitnije, kao što si napisao, da se akvarijum nalazi na ravnoj i stabilnoj površini (bez ulegnuća, ispupčenja, klackanja itd.).

Kod mene je jedan akvarijum od 100tinak litara i metar dužine stajao na neravnom/kosom podu, nepunih godinu dana (posle je premešten u drugu prostoriju).
Tolika je kosina bila da se visina vodenog stuba na levoj i desnoj strani akvarijuma razlikovala za 3-4cm :)

Offline rott

• Napredni član
« Reply #14 on: 05 September, 2013, 16:11:00 »
Ako nije bitno, onda ga montirajte pod nagibom, ne znam šta drugo da kažem...

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #15 on: 06 September, 2013, 08:04:10 »
3-4cm razlike,pa je bi povratio svaki put kad bih pogledao u takav akvarijum

namjesti to postolje kako bog kaze,puknuce ti akvarijumj
Gizmo

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #16 on: 06 September, 2013, 11:12:28 »
3-4cm razlike,pa je bi povratio svaki put kad bih pogledao u takav akvarijum

Nije se to ni primećivalo. Crna traka je bila okolo.
To je ovaj akvarijum koji mi je u potpisu...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 April, 2018, 17:20:44

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327