Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: RAck - postolje (polica) na sprat  (Read 4351 times)

Offline ViK

• Napredni član
Re: RAck - postolje (polica) na sprat
« Reply #10 on: 06 August, 2013, 20:50:16 »
Samo mala ispravka, nije moja ideja nego admiralova, tj kod njega sam video ovo resenje. On je tad bio podstanar, pa sam imao i priliku da selim celu skalameriju kada se selio za Vrsac i sa samom policom nismo imali nikakvih problema, ali nemoj da izkljucis mogucnost da jednog dana u svojoj gajbi spojis ta dva stola pa pravis lep, dugacak aq od preko 3m.
Svemir Svemircima!!!!

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #11 on: 06 August, 2013, 23:47:19 »
Da to je definitivno pametnije nego praviti policu iz jednog dela, popricacu sa njim.

Sto se prenosenja tice magacinske police i paletni rafovi mi deluju mnogo primamljivije. Danas sam se raspitivao i dobio podatke da za custom made paletni raf 200*50*100 sa cetiri etaze nosivosti po 500 kilograma i sa metalnim podovima treba da izdvojim 40 000 din... Ova varijanta otpada kao preskupa.
 Medjutim ako uzmem standardnu varijantu 200*50*130 izbacim metalne podove i napravim samo tri nivoa cena ne prelazi 20 000 .
E sad ako hocu manju nosivost do 150 kg po nivou tu su magacinske police sa metalnim tacnama, za dimenzije 200*90*40 sa cetiri tacne treba da se izdvoji oko 10 000... Mada [retpostavljam da cene variraju i da su za ovu radnju konkretno cene malo napumpane i da moze da se nadje to za manju lovu...

U prvoj varijanti sam ogranicen na akvarijume 130*50*50 a u drugoj zbog kilaze (stakla, vode i ostalih elemenata) na 90*40*35h.

Jos uvek ne znam koliko bi kostala varena polica od metalnih kutija ovih dimenzija i sta je isplativije... DEfinitivno je varena polica elegantnije i lepse resenje koj emoze da se napravi u trazenim dimenzijama prema akvarijumima...
So long and thanks for all the fish...

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #12 on: 07 August, 2013, 00:01:29 »
Evo kako je to kod mene izgledalo u staroj postavci.
Ova tri akvarijuma su od po 70cm (60L), a cetvrti dole nije tad ni postojao, pa ga nema na fotografiji.

Offline ViK

• Napredni član
« Reply #13 on: 07 August, 2013, 09:34:58 »
Sto se tice varenih polica, imas okacene cene. Racunaj da ti je dosta velika iskoriscenost cevi, tako da ne treba da otpadne vise od 10% maks. Skiciraj policu, pa ces lako izracunati koliko ti je metara potrebno. Dupliraj cenu materijala i dobices otprilike koliko te kosta sa majstorom i farbanjem... Naravno, ako znas nekog da ti to drugarski uradi ali KVALITETNO pa ti ne naplati onda nemas o cemu da razmisljas.
Jos nesto ti mozda bude interesanto. Posto si podstanar (i ja sam prosao kroz to) ne znas na kakve ces podove stavljati policu, mozes da uradis neke stelujuce nogice. Ja sam to tako uradio sto sam uvario najvecu maticu koju sam mogao da uglavim u kutijasti profil u 6 nogu, pa onda tu postavio srafove. Majstor mi je jos oborio ivice srafa (da budu lepi, okrugli, pa nisu ruzni) i rekao mi je da je nosivost jednog srafa ovako oko 500kg. Naravno, za ovo treba majstor sa iskustvom, da ti ne napravi sranje upravo ovo. Moze umesto toga da se ubace komadici nekih plocica ili tako nesto ako treba, ako je pod priblizno normalan, ali ova prva opcija je lepsa.
U opciji o kojoj sam ja pisao, da ti donji aq stoje na podu, imas manju opterecenost poda. Donji aq nalezu celom povrsinom na dno, a ne samo na 6 tacaka. Pisao je Shone o nosivosti poda i faktorima bezbednosti ranije....
Petre, fino ti ovo izgleda...
Svemir Svemircima!!!!

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #14 on: 07 August, 2013, 13:04:25 »
Petre, fino ti ovo izgleda...

Hvala ViK. :)

Offline Nightrider

• Napredni član
« Reply #15 on: 07 August, 2013, 19:06:48 »
Petre mogao si i neku mracniju sliku da iskopas  :)

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #16 on: 08 August, 2013, 03:02:34 »
Petrova polica je sjajna i cenom primamljiva ... Ali ako je kako Vik kaze meni ne treba vise od 20 metara sto je tri, u losijem slucaju cetiri profila pa sa farbanjem i majstorom izadje daleko jeftinije nego magacinske police...

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #17 on: 10 August, 2013, 00:46:48 »
Da pravim tri police ili vise verovatno bih uradio sistem na sklapanje sa srafovima. Posto hocu jednu najverovanije cu se odluciti za Admiralovu varijantu koju je predlozio Vik, jako mi se dopada mogucnost da pravim duplo veci akvarijum jednog dana :)

Da li neko moze da mi preporuci dobrog majstora u Beogradu? Moze i na pm da ne bi bilo reklamiranja.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 October, 2018, 07:11:19

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154907
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 111
  • Online Ever: 450