Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Levi i Desni  (Read 5458 times)

Offline Mandic

• Napredni član
Levi i Desni
« on: 04 August, 2013, 13:53:14 »
Valjda sam potrefio podforum :)

Na ovom forumu ću se više bazirati na levi, pošto će u njemu biti više ciklida i algara nego u Desnom. U Desnom će možda biti samo neki sitni Ameri...
Pošto ne bih opet da kuckam, samo ću kopirati ono što sam otkucao na mba:

''
Nisam znao kako drugačije da ih nazovem, ali znam kako ih razlikujem, pa neka im to budu ''imena'' :)
Uglavnom...
Oba imaju iste dimenzije 80*30*30cm, takođe, oba imaju staklene prelivne filtere i to je jedino što imaju isto. Sve ostalo je različito. :)

Ovo je Levi:

U njemu se trenutno nalaze skalari koji ujedno služe i za cikliranje.
Planiram još skalara da ubacim i to neke ''divljake'', a uz njih zaplivaće i Green neon tetre (Paracheirodon simulans), kao i po koji algar, a možda i neka apistograma.
Uređenje je takvo kakvo jeste, zato što se grane još nisu napile vode, a kad se napiju, biće promena. Neke grane su sa Dunava, a neke su i iz bašte (loza).
Pesak je tzv. separacija sa šljunkare, ali prosejana kroz sito i ono sitno je tu, a ono krupno je u Desnom.
Rasveta je LED, trake, toplo bela boja, nekih 2500-3000K u tri reda po 70cm.

Ovo je Desni:

E, zbog njega sam se i upustio u sve ovo :)
Biće, naravno, primarno biljni. Podloga je ''Čarobna zemlja'' (koju sam natapao/ispirao par dana) i preko je posuto ono što je ostalo od Levog. Ubacio sam i osmocote i zeolit u podlogu. Otprilike po šaku od jednog i od drugog. Kamenje je doneto iz Like, tačnije iz Bunića.
Tu je i neko korenje sa Dunava i još jedan veliki panj koji se super uklopio.
Rasveta je T5, ali ne ''ona akvaristička'' HO, već ''ona obična'' HE. To je privremeno. Kad bude para, biće i HO (nadam se u skorije vreme, kako ne bi došlo do disbalansa u akvarijumu usled neodgovarajuće rasvete u samom startu). Ako ništa drugo, ubaciću još dve štedljive, pa onda ne bi trebalo da bude problema.
Što se riba tiče, već su rezervisane Pseudomugil furcate   :cool:
Biljke su sve prebačene iz onog malog akvarijuma koji je pre rasturanja izgledao ovako:

...a sada izgleda ovako:

I evo, ovako izgleda sve:

Samo bih dodao još...
Što se tiče viseće rasvete koju sam pravio...
Planirao sam da otvorim temu u kojoj bih prikazao izradu ''step by step'', ali... Ne bih to radio iz razloga što se meni neke stvari ne sviđaju i što nije odrađeno onako kako sam planirao. Jeste to lepo za oko i funkcionalno, ali može i bolje. Lim sam uzeo predebeo, pa samim tim i pretežak. Sajle su super, ali preveliko je cimanje oko spajanja, pa ne bih da preporučujem drugima to isto. Nosači (koje sam odradio od stare stolice na rasklapanje) se nalaze u ''sendviču'' između zida i akvarijuma, uz nekoliko šrafova koji ih drže za donju dasku... I eto to su neke sitnice zbog kojih ne želim da otvorim novu temu, pa da pišem kako ne treba, nego, lepo kad odradim kako treba-onda ću. Ovako, samo slika:

I eto to je to  :cool: baš sam se raspisao...
''
:)

Offline PeraCar 55

• Napredni član
Re: Levi i Desni
« Reply #1 on: 04 August, 2013, 13:59:30 »
Stvarno je fantastično uređenje,jako mi se dopada,gde si nabavio kamenje?
Još jednom,jako mi se sve dopada :)

Offline ivan_bg

• Napredni član
  • a kako ovo radi?
    • BPNB
« Reply #2 on: 04 August, 2013, 14:34:12 »
Biće to superiška. Samo napred ;)

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #3 on: 04 August, 2013, 21:10:13 »
Piše, Pero...

Hvala. :)

Offline PeraCar 55

• Napredni član
« Reply #4 on: 04 August, 2013, 21:25:12 »
Izvini,nisam video :)

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #5 on: 05 August, 2013, 01:57:40 »
Mandicu bre, pa ti si zreo za more sa ovom pedanterijom oko osvetljenja.
Hajde, nemoj da te cekamo dugo. :)

Zaista sjajni akvarijumi, i mislim da ce sa divljacima ovo biti zaista jako vredna i interesantna postavka.
Jako bih voleo da vidim kasnije neki tekst vezan za tvoje zakljucke o ponasanju skalara kod tebe.

Inace i onaj mali je extra.
Sve desetke.

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #6 on: 05 August, 2013, 02:20:27 »
Ma kakvi :) o'ladio sam se od mora, tj. od morske akvaristike  :tongue:
Ne mogu ja mesecima da čekam da bi mi akvarijum ličio na nešto i da bi počelo nešto da se dešava u njemu. Ovako, mogu kad hoću da rasturim i namestim onako kako u tom trenutku imam želju, odnosno ideju :) i ovo u šta sam se sad upustio će biti pomalo cimanje, ali neka. Znajući sebe, ovo me neće ''držati'' duže od godinu dana :D znam da ću težiti nečem novom :D

E, da, hvala i drago mi je da ti se sviđaju akvarijumi  :grin: :)

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #7 on: 05 August, 2013, 04:34:29 »
Levi je sjajan mada je kamenje iz desnog jako lepe boje... Mogu da zamislim dva para patuljaka kako se jurcaju izmedju grana levog i rasteruju dithere.
So long and thanks for all the fish...

Offline ViK

• Napredni član
« Reply #8 on: 05 August, 2013, 10:02:37 »
Odlican mi je Desni, Levi cu komentarisati kada bude namesten kako treba. Ubaci u Levi i tankih grancica kao sto imas i u Desnom i izgledace super. Kamenje u desnom je odlicno, a cinjeica da je iz Like mu dadaje eksta bodove  ;)
Svemir Svemircima!!!!

Offline shiki

• Član
« Reply #9 on: 05 August, 2013, 11:22:42 »
Kad doju ribe ovo ce biti vrhunski dozivljaj.Ovde bi lepo dosao i par Thorichthys Meeki.U svakom slucaju svidjami se i cekam dalje slike  :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 October, 2018, 06:58:17

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154910
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 80
  • Online Ever: 450