Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Neolamprologus sexfasciatus  (Read 19855 times)

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
Re: Konacno mrest N. sexfasciatusa
« Reply #20 on: 18 April, 2006, 00:25:24 »
Svaka cast?

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #21 on: 18 April, 2006, 09:22:00 »
Hvala na prikazu, kod mene je slicna situacija u AQ pa se uskoro nadam uspesnom mrestu. Bilo bi dobro, ako si voljan, da fotografises kako mali izlaze i kako se razvijaju, i naravno te fotke postavis u nastavku ovog Topica!

Offline ljubisa

• Značajni član
« Reply #22 on: 18 April, 2006, 20:42:53 »
Jako je tesko fotografisati malce, jer su svi sakriveni duboko u pecini. Tek po neka mala bela loptica sa repicem pobegne briznoj majci i izviri, tek toliko da mogu da je vidim. Zenka je sve agresivnija, pruge je potpuno izgubila, ostale su joj samo sredisnje tacke. I dok muzjak i dalje strpljivo motri na ulaz u pecinu, zenka na trenutke izleti i pojuri sve sto je blizu. Za sada sam zadovoljan njihovim roditeljstvom, ali se postavlja pitanje: sta dalje? U akvarijumu je velika guzva. Napadi Altolamprologusa i leleupija su sve ucestaliji, i bojim se da ce kada mali proplivaju biti laka meta. Sledece, malima ce uskoro da se istrosi zumancana kesa, te ce biti gladni.
Pitanje! Da li da vadim male u zaseban akvarijum odmah? I, kako to da izvedem najbezbolnije? Pada mi na pamet da zavucem crevo u pecinu, pa da ih usisam. Koliko je to pametno? Ima li ko bolji predlog?
Pozdrav!
 :sajkaca

milan

• Guest
« Reply #23 on: 19 April, 2006, 08:50:23 »
Najbolje bi bilo da ih odvojis u poseban deo (aqua.mrestilicu koje je dosta gusta).
Ja moje T.dhontie,N.pulchere.N.brihardie sam hvatao sa crevom za vazduh.Polako ih vadi i neka ti neko pomogne da tera napasnike dok ti vadis!Mladj sam hranio prvih nekoliko dana infuzorioma kasnije artemiom,nakom 15 dana moye i suva hrana,!NARAVNO ISITNJENA.
pozrdav!

Offline ljubisa

• Značajni član
« Reply #24 on: 26 April, 2006, 22:28:31 »
Zao mi je sto nema fotografija, nadam se da cu sledeci mrest ispratiti lepim fotkama. Danas je 13-i dan od mresta i malci plivaju i dugi su oko 3 mm. Desetog dana sam ih izvadio iz zajednickog akvarijuma, jer su bili suvise laka meta nasrtljivim compressicepsima. Prizor je bio zaista divan, mali su bezbrizno plivali tik iznad stene, a oba roditelja su ih branila od lovaca. Izvukao sam 70-ak malaca. Slikacu ih kada malo porastu...Pozdrav... CIKLID_166

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #25 on: 27 April, 2006, 10:41:22 »
Ljubisa care, svaka cast!!!

Na netu jedva da ima bilo kakve fotke mladji ovih riba, tako da bi nam dobrodosla bilo kakva fotka!!!

RESPECT!!!
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

milan

• Guest
« Reply #26 on: 27 April, 2006, 11:25:36 »
Svak cast!!
Ljudi pocnimo licitaciju malaca!!

Offline ljubisa

• Značajni član
« Reply #27 on: 21 January, 2007, 22:42:00 »
Nakon 8 meseci ponovo rade sexi !
Pre par sati poceo je mrest Neolamprologus sexfasciatus gold.
Malci iz prvog mresta su brzo propali (preko noci 100 malaca je uginulo, verovatno mojom greskom). Sada cu biti mnogo pazljiviji (valjda i pametniji), pa cemo preplaviti srpsko trziste :) .Za sada je zenka polozila preko 100 komada ikre, a jos je okrugla (kao lopta)...
Mrest je u pecini - nemoguce je napraviti dobru fotku.

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #28 on: 22 January, 2007, 00:29:15 »
Drzimo palceve za taj mrijest, al cekamo i slike, ne zanima nas ako je u pecini, neopren obuci i ako treba zaroni u aq:-)

Offline ljubisa

• Značajni član
« Reply #29 on: 22 January, 2007, 22:45:21 »

Slika je ocajna, ali bolje nije moglo. Ako bolje zagledate (u ovu mutnu slicicu ), videcete zenku kako lepi ikru i muzjaka u pozadini kako "radi posao". Ako jos malo bolje pogledate, videcete i ikru ispod zenke.

Pazljivim brojanjem ikre stigoh do 478, a onda se zabrojah i digoh ruke. Polozila je NEVEROVATNIH 500 komada! Ko ne veruje, nek izmresti Neolamprologus sexfasciatus "GOLD" i nek se uveri sam ...

Pozdrav...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 October, 2018, 04:36:35

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154907
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 101
  • Online Ever: 450