Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Juzno-americki generalno  (Read 1487 times)

Offline Chibs

• Član u razvoju
  • **
Juzno-americki generalno
« on: 24 July, 2013, 21:32:44 »
Cao drugari, jel' znate gde mogu da nadjem juzno-americke ciklide, na malo, naravno? U principu trazim Apistogramma cacatuoides. I hoce li biti problema ako ih stavim sa sadasnjih africkim ciklidima? Pozdrav

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Juzno-americki generalno
« Reply #1 on: 24 July, 2013, 22:25:29 »
Pozdrav i dobrodošao!

Ako tragaš za nekim vrstama ciklida, onda je najbolje da napišeš oglas o potražnji. Generalno mešanje ciklida sa različitih kontinenata i biotopa treba izbegavati, pogotovo ako se planira držanje ''finih'' (kao što su patuljasti) sa nekim robustnim afrikancima. Koje afrikance imaš?

Offline Chibs

• Član u razvoju
  • **
« Reply #2 on: 24 July, 2013, 22:47:27 »
Trenutno imam Melanochromis maingano i Afra Yalo, a posto se spremam da pravim veci akvarijum ( oko 200 litara) razmisljao sam se sta da radim, ali sada ih sigurno necu mesati. Okej, dacu oglas onda i to je to. Jel' ima nekih bitnijih razlika u odrzavanju afrikanaca i amerikanaca? Verovatno postavljam glupa pitanja, ali sam relativno nov u akvaristici, napravio sam svaku gresku poznatu covecanstvu i pobio zadnju turu sa 20 afrikanaca raznih vrsta, pa se unapred izvinjavam na nebulozama.  :laugh:

Offline rott

• Napredni član
« Reply #3 on: 24 July, 2013, 23:07:48 »
Ako si uspeo Malawi ciklide da pobijes tako lako, mozda bolje da se zadrzis jos na njima dok ne steknes barem neko iskustvo. Jesi bar provalio cime si ih pobio?

Offline Chibs

• Član u razvoju
  • **
« Reply #4 on: 24 July, 2013, 23:18:39 »
Ma za 7 dana je u mom gradu pocrkalo 6 akvarijuma u razlicitim delovima grada sa razlicitim ribama, tako da mi tipujemo na vodu, ali sam se verovatno zeznuo sa lecenjem ( umesto da sredjujem vodu ja sam ih lecio lol ). Kao sto rekoh, akvarijum imam otprilike 3 meseca, i vise sam cucao na ovom forumu ( nisam pravio nalog, samo posmatrao) nego sto sam gledao u ribe... :D

Offline rott

• Napredni član
« Reply #5 on: 24 July, 2013, 23:28:47 »
Trebao si javiti na nekoj temi da imas problem, neko bi vec predlozio neko resenje. A sto vise procitas starih tema, bolje za tebe i tvoje ribe, brze napredujes i ne pravis pocetnicke greske...

Offline Chibs

• Član u razvoju
  • **
« Reply #6 on: 24 July, 2013, 23:34:47 »
Burazeru,nije bilo vremena, to je pocrkalo za daj boze 2 sata... Ma sta sve nisam citao kasnije, i koliko sam uspeo da skapiram ili su ovi pustili mnogo hlora odjednom, ili je bilo nitrita u vodi... Nego sta je tu je, znaci tvoj savet je da i dalje radim sa afrikancima dok se ne osposobim za neke vrste koje su teze za cuvanje?

Offline rott

• Napredni član
« Reply #7 on: 24 July, 2013, 23:48:31 »
Pa da...  :)
Desava se nekad da vodovod ubaci vise hlora, najcesce hloramina, ali na to tvoje ribe ne bi trebale ni da se zagrcnu. Nekim osetljivijim bi se zacrvenele skrge, i malo bi teze disale, primirile bi se... Dok se ne pojaca aeracija i nekim sredstvom za otklanjanje hlora sredi stvar...
Ovaj nagli pomor je 99% skok nitrita, koji si takodje moga da resis da si se javio ODMAH kada su ribe pocele da pokazuju da nesto nije kako treba...
Definitivno tvoj aq i filter treba da sazri, a i ti kao pocetnik, pa bice vremena i za neke zahtevnije vrste. Da sam na tvom mestu, potrudio bi se da izmrestim neke Malawi ciklide, da uzivas u malcima, pa ako to ide ok, onda na nesto drugo...

Offline Chibs

• Član u razvoju
  • **
« Reply #8 on: 25 July, 2013, 00:02:09 »
Aye aye kapetane... :D bicu ja sad stalno ovde, sunjam se i skupljam korisne stvari... :D a sto se mresta tice, lepo se razvijaju ove ribe, racunam za 2-3 meseca ako da Bog zdravlja trebaju da stignu maingano-si... :) Hvala druze jos jednom, i pozdrav

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 June, 2018, 06:56:23

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154845
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 64
  • Online Ever: 450