Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: redjanje kamenja  (Read 7898 times)

Offline rott

• Napredni član
Re: redjanje kamenja
« Reply #10 on: 08 July, 2013, 09:19:12 »
I trebao si nick da stavis Jova Memedovic  :laugh:

Offline jova nedeljkovic

• Član
« Reply #11 on: 11 July, 2013, 19:48:39 »

Offline PeraCar 55

• Napredni član
« Reply #12 on: 11 July, 2013, 20:31:21 »
OK je,sado razmisli da umesto sitnog šljunka ubaciš pesak,prirodnije izgleda,i ciklidi filtriraju pesak i obožavaju da kopaju,neka iskusniji članovi kažu svoje mišljenje :)

Offline ivan_bg

• Napredni član
  • a kako ovo radi?
    • BPNB
« Reply #13 on: 11 July, 2013, 20:49:56 »
OK je,sado razmisli da umesto sitnog šljunka ubaciš pesak,prirodnije izgleda,i ciklidi filtriraju pesak i obožavaju da kopaju,neka iskusniji članovi kažu svoje mišljenje :)
Hm... teško je proceniti granulaciju na osnovu slike  :undecided: A i to je večito pitanje - koja granulacija je najbolja :) Sve ima svoje prednosti i mane :angel: Ja koristim šljunak granulacije 1-2mm i relativno sam zadovoljan.
Btw, mislim da ima još viška kamenja, ali to je samo moje mišljenje. Stani sa tumbanjem kamenja onda kada ti budeš zadovoljan.
Cikliraj, kreni polako u akciju...
« Last Edit: 11 July, 2013, 20:53:15 by ivan_bg »

Offline ivan_bg

• Napredni član
  • a kako ovo radi?
    • BPNB
« Reply #14 on: 11 July, 2013, 20:55:13 »
I da... tačno je da dosta ciklida voli pesak - ali, koliko znam, on može bukvalno da se zacementira ako je previše sitan, što ti, opet, nije cilj... Ima dosta tekstova o tome na forumu.

Offline PeraCar 55

• Napredni član
« Reply #15 on: 11 July, 2013, 21:01:07 »
Onda ubaciš puževe da ti rovare po podlozi  :)
O tome je dosta pisano ovde http://www.ciklidi.org/forum/index.php/topic,12000.msg137627/topicseen.html#msg137627
« Last Edit: 11 July, 2013, 21:03:08 by PeraCar 55 »

Offline ivan_bg

• Napredni član
  • a kako ovo radi?
    • BPNB
« Reply #16 on: 11 July, 2013, 21:23:16 »
Dosta o granulaciji ;) Ako nije previše krupan šljunak, ok je. A i već ga je čovek ubacio. Jovu kopka kamenje - uvek može bolje, izbaci par komada i pogledaj neka rešenja ljudi sa foruma. A ako ti na kraju dosadi, sve poizbacuj i zameni ;)
Npr., meni najviše smeta pljoska na sredini, ali je ti obožavaš - onda neka ostane :)

Offline jova nedeljkovic

• Član
« Reply #17 on: 11 July, 2013, 21:33:48 »
Dosta o granulaciji ;) Ako nije previše krupan šljunak, ok je. A i već ga je čovek ubacio. Jovu kopka kamenje - uvek može bolje, izbaci par komada i pogledaj neka rešenja ljudi sa foruma. A ako ti na kraju dosadi, sve poizbacuj i zameni ;)
Npr., meni najviše smeta pljoska na sredini, ali je ti obožavaš - onda neka ostane :)
Nije pesak problem,lako cu da prekrijem sa sitnijim ako treba.Upravo tako gde naci ostrije kamenje,vidi snimak iz jezera ima puno pljoski.
http://youtu.be/OlH4oDClKuA
<a href="http://youtu.be/OlH4oDClKuA" target="_blank" class="new_win">http://youtu.be/OlH4oDClKuA</a>

Offline ivan_bg

• Napredni član
  • a kako ovo radi?
    • BPNB
« Reply #18 on: 11 July, 2013, 21:41:31 »
Pa ono... jeste :) ima pljoski :grin: Ali ne ukrivo, na dva vertikalna kamena :) Ma, stavrno, stvar ukusa. Gledaj da ima zaklona, a opet da ne zatrpaš akvarijum kamenjem. A pesak.... Ima dosta u temi "Podloga" - priča se o jedinici pa i o čistoj nuli. Pročitaj, pa nađi pravu meru. Ne znam koju granulaciju imaš, ali u pravu je Pera za pesak.
P.S. I ja imam jednu pljosku kod sebe - nervira me od starta, ali je julidochromisi obožavaju, pa za sada ostaje (u ćošku je, pa ne bode oči).

Offline jova nedeljkovic

• Član
« Reply #19 on: 11 July, 2013, 22:05:37 »
pesak kvarcni 1-2 mm

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 July, 2018, 19:38:11

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348