Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: dilema  (Read 5962 times)

Offline Vlada

• Veoma napredan član
Re: dilema
« Reply #10 on: 11 October, 2013, 22:49:04 »
Samo guraj...javi i slikaj šta si uradio... ;)

Offline jova nedeljkovic

• Član
« Reply #11 on: 12 October, 2013, 15:59:32 »
Sve je proslo dobro,osim sto sam zenku Johani-ja morao rano da "iscedim",ne znam dali je ikra oplodjena.Rasturio sam celu postavku da bi pohvatao ribe,nisam smeo samo nju da izdvojim na stranu.Brinuo sam da ce posle kod povratka u drustvo imati problema.Ikru sam stavio u inkubataor zajedno sa par malaca Flavus-a.Pa sad sta bude,vazno da je mama dobro!
<a href="http://www.youtube.com/v/dHrtwpio0MA" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/dHrtwpio0MA</a>
« Last Edit: 12 October, 2013, 16:03:18 by jova nedeljkovic »

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #12 on: 12 October, 2013, 18:28:47 »
Odlično,oplođena ikra se vidi da li je oplođenja.da li je počela deoba?Rasturanje akvarijuma je normalna stvar kada se vade ženke.Ja rasturam dva akvarijuma svakih 10 dana i isceđene ženke vraćam u akvarijum pre vraćanja dekora,kamena.Tako da nema frke oko podele teritorije,to im dođe kao reset...

Offline djomla

• Značajni član
« Reply #13 on: 12 October, 2013, 18:33:02 »
kad smo vec  kod rasturanja akvarijuma,  kada treba da se  hvataju neke  ribe, ja  ludim,ubija me 3d pozadina a  one  hvala  bgu nisu glupe i kecaju me na  foru,  samo  se zavuku u nju i cao , mogu da  placem  za to je  najbolje vreme za  "lov"  kada zaspe.(maravmo koje ne spavaju u pozadini  :tongue:

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #14 on: 12 October, 2013, 18:48:07 »
E ja iz tog razloga i nemam 3d pozadinu...

Offline shiki

• Član
« Reply #15 on: 12 October, 2013, 19:39:58 »
Ja sam ogorcen na 3d pozadinu . :( Ja sam je pocupao i bacio,i ako nisam jeftino platio.Jer iz njegovih  supljina nikad nisam uspeo da izvucem ribe,cak je vrhunac bio kad mi se muzjak meekia zaglavio i tek sutradan sam ga nasao mrtvog jer sam radio  :sad:

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #16 on: 12 October, 2013, 19:47:24 »
Zar sam ja jedini koji je te supljine zatvorio/popunio pur penom i tako resio problem?

Offline jova nedeljkovic

• Član
« Reply #17 on: 12 October, 2013, 21:17:08 »
Znaci imam kamenja za jedno 50+ kg zato mi je to smorno.Nisam siguran sta je deoba ikre,ali ova mi se cini dosta kompaktna,jednobojna

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #18 on: 12 October, 2013, 23:16:18 »
Isti slučaj...   ;) Pa oplođena ikra stara par dana nije pravilno okrugla već jajasta i prvo se pojavljuje,pojednostavljeno,linija po dužini,pa sa jedne strane polako dolazi do izražaja rep a sa druge dve crne tačke,oči.Ikra oplođena je obično "bela kafa" boje,ni bela ni transparentna.Da se razumemo pričamo o ikri staroj bar 6 dana...U narednih par dana ćeš videti kako se ponaša u inkubatoru,tambleru.Ako previše "leti" po inkubatoru i ako počne da beli ili postaje roze,to hoće ako u filteru imaš denitratnu smolu,onda je ne oplođena.Što naime ne mora pod obavezno da znači da je sve neoplođeno i takvu ikru sama vodena struja izvuče i zalepi za gornju mrežicu tamblera...Eto to su neka moja iskustva...  :)

Offline jova nedeljkovic

• Član
« Reply #19 on: 14 October, 2013, 19:36:04 »
hvala Vlado !

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 October, 2018, 09:09:42

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154910
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 80
  • Online Ever: 450