Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Preporuka za fotoaparat  (Read 77021 times)

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #20 on: 05 April, 2004, 13:34:11 »
Cenzura je u tvojim rukama  :twisted: , pokazaces nam slike da vidimo kakav si majstor i koliko si mastovit  8)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #21 on: 06 April, 2004, 03:42:18 »
Ja ovde moram da dodajm, da neka krava nezadovoljna svojom fotkom, moze lako da polomi aparat, te da time obrise zakljucane fotke. Znaci najsigurnije, nikom aparat u ruke i nema problema!
Pozz
Piroman

Guest

• Guest
(No subject)
« Reply #22 on: 31 July, 2004, 15:34:29 »
tek sam se danas registrovao a posto se `ozbiljno` bavim fotografijom prvo sam dosao da vidim sta se ovde prica.

kad ono, imam sta da vidim...

administrator prica lovacke price i hvali svoga konja...teska sramota, stvarno.

video da u bari nema `vecih riba` pa odlucio da `poduci` `neuke` o digitalnim fotoaparatima.

necu dalje nista da objasnjavam. koga zanimaju konkretne cifre, pogotovo oko brzine fokusiranja a i svih ostalih detalja neka poseti site-ove kao sto su
www.dpreview.com
www.dcresourse.com
www.imaging-resource.com

G5 je jedan od najlosijih aparata u klasi sto se tice brzine autofokusa. prica o najboljim bojama canon-a je totalna neistina i pricanje napamet [kakva koincidencija autor nebuloze ima bas canon, mora da je najbolji dakle]

osim toga G5 je odlican aparat. hvaliti ga za brzinu autofokusa zaista govori o teskom neznanju komentatora.

ovo o sony F717 ne bih udostojio ni komentara.
ima i jos, ali kada bih o svakom aspektu ove crne rupe od neznanja pricao trebao bi mi tri dana.

8MP se po misljenju ovog moderatora [ostavka!] dakle resampluje u 640x480 da bi se dobilo `dovoljno informacija` ?!? 3264 x 2448 u 640x480?!?!?!!?

inace, 8Mp kod ovih najnovijih prosumer dogitalaca i dalje ne moze ni da prismrdi pro klasi dSLR aparata [takodje digitalnih] od kojih mnogi imaju manje od 8Mp. to je medjutim druga tema.

predlazem doticnom moderatoru da ubuduce o ovoj temi ne prica nista. bukvalno. nema smisla dezinformisati ljude.

koga interesuje nesto na ovu temu neka pita, nece me mrzeti da odgovorim a mozete posetiti i forum www.dizajnzona.com na kome ima i mnogo iskusnijih od mene.

Offline crnamrlja

• Početnik
  • *
(No subject)
« Reply #23 on: 31 July, 2004, 15:58:10 »
evo napravih i ja glupost, ovo gore sam ja napisao, mislio sam da me forum automatski po autorizovanju ulogovao...

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #24 on: 31 July, 2004, 21:02:57 »
:) Cao profesionalac! Dobro nam dosao na sajt.

Najbolji digitalni foto aprat na svetu je onaj mikrob sto ima da se kupi preko teleshop-a, jer ako ga kupite ODMAH dobijate i SOFTWARE za prenosenje slika u kompjuter  :twisted:

Canon je izbacio naslednika, te je moj licni izbor naslednik G5, a ne G5. Izbor foto aparata, na ovom forumu se ne bazira na klasicnoj fotografiji, vec na akvaristickoj fotografiji, da budem potpuno precizan na tropheus-noj fotografiji :) Vidis ja nisam nikakav strucnjak za foto aparate, ali sam veoma strucan za obradu rastera, i zbog toga sam imao cast (ili smor) da se pozabavim mnogim fotografijama, nastalim sa raznoraznih digitalnih foto aparata (tropheus-nih i nesto ciklidnih). Kada se tome doda da su autori tih fotografija isto tako amateri kao i ja, rezultat je poprilicno los, jos naravno treba da se uzme u obzir i cena aparata, koja navodi akvariste na rang ispod 500 ojrica. Zakljucak u ovoj primeni Canon G5 je bio sjajan aparat do svog naslednika, i ja ne znam za bolji izbor, preciznije nisam video bolji rezultat od G5 do sada u praksi. (Kada kazem u praksi, ne mislim samo na fotografije koje sam ja napravio, vec na upotrebu G5 kod drugih ljudi)

Sto se tice tvog misljenja o "izvlacenju" fotke iz vece rezulocije, sta da ti kazem, ja sam dodradio mnogoooo tropheus-nih fotografija i zakljuci da je jedino visoka rezolucija lek za vecinu tropheus-nih fotografija.

F717 sam imao i tesko je djubre, sto samo mogu da ponovim!

Kodak je imao predivne fotke ali na zalost krajnje nerealnih boja :(

i to bi bilo to, moje misljenje o G5 je takvo kakvo je i ostace takvo, bez obzira na kritike, doduse ni moje licno misljenje nije mnogo znacajno, ono sto je znacajno je da posetioci sajta mogu da vide kritike i da se odluce prema iznesenom, i zato je dobro da se nadje neko sa suprotnim misljenjem jer to jedini nacin da se vide minusi i plusevi spomenutih brendova...

Obzirom da si trazio moju ostavku na mesto moderatora ovog foruma, posto se trudim da zivim po demokratskim principima, trenutno oduzimam sebi tu funkciju, a ako si zainteresovan mozes da postanes moderator foruma fotografija!
Pozz
Piroman

Offline crnamrlja

• Početnik
  • *
(No subject)
« Reply #25 on: 01 August, 2004, 19:06:01 »
firestarter-u, pre svega ostavi se F717. mozda nisi naucio da ga korisis dobro cim te razocarao. inace je to bez dileme bolji aparat od G5. sporiji, losiji objektiv, manja razluciva rezolucija, otezano fokusiranje u slabije osvetljenim uslovima. [u tome F717 i F828 nemaju konkurente cak i medju pro aparatima]

hvala na ponudi za moderisanje ovog foruma ali jedva se borim i sa rastucim  obavezama na mom site-u. i pored toga uvek cu vrlo rado podeliti svoje znanje.

vec sam rekao da se `ozbiljno` bavim fotografijom dakle, nisam profesionalac.
ucim, citam, gledam, slikam....videcemo dokle cu dogurati.

pozdrav

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #26 on: 01 August, 2004, 19:19:04 »
Ne znam kako da opisem tacno problem sa f717, jednostavno u upotrebi (tropheus-na fotografija) niti sam uspevao da dovoljno brzo fokusiram kao sa G5 (jebi ga, tockic na G5 je najbrze sredstvo koje sam ikada video), niti je krajnji rezultat delovao narocito dobro, ovo kazem iz razloga sto za f717 imao na raspolaganju eksterni blic, dok sam sa G5 uvek koristio ugradjeni. Sem fokusa, fotke nisu bile narocito losije nego kod G5, ali ako se uzme u obzir dodatna oprema koju je imao f717, to jest novac dat za nju, stvarno me je razocarao :(

F828 je druga prica, ja sam se zaleteo da ga kupim i cena mu je neverovatno brzo padala, otisao sam u Jassops da pazarim kontinuirani blic i F828, ali kada sam malo detaljnije ispricao sta pokusavam da uradim, covek mi je prvo ustedeo ogromne pare, jednim obicnim adapterom za klasican blic, a onda me je vrlo uspesno odgovorio od kupovine F828, uz pricu da postoje problemi u upotrebi doticnog, to jest da je SONY izbacio nezavrsen proizvod itd itd itd. Sta sam mogao sem da zaobidjem F828 :( U medjuvrmenu je Canon presao na 8mp u prosumer klasi, i mislim da cu da kupim doticni aparat, jer ako nista drugo, bar mi je adapter koji sam kupio kompatibilan sa novim canon-om :)

Sve u svemu, posto nisi zainteresovan da budes moderator, daj banner, da te ubacim u linkove (sto ne posvetis jedan mali deo sajta akvaristima, i oni imaju dusu :)
Pozz
Piroman

Offline crnamrlja

• Početnik
  • *
(No subject)
« Reply #27 on: 02 August, 2004, 22:12:35 »
rekoh vec, G5 jeste odlican aparat ali ipak nesto losiji od F717.  
evo merenih vrednosti brzine autofocus-a za ova dva aparata...
http://www.dpreview.com/reviews/sonydscf717/page11.asp
http://www.dpreview.com/reviews/canong5/page10.asp

elem, bitno je da si ti napravio dobre fotke, aparat je manje bitan. mene je samo isprovociralo blacenje ipak boljeg...

sto se tice Canon Pro 1 modela i tu stvari ne stoje dobro.
pre svega nemoj se vezivati za brand-ove posto oni vrlo malo znace u daansnje vreme. ja recimo volim sony ali sam ipak prvo uzeo canon A70 [3Mp, 3x zoom, sve manuelne komande] jer je u toj klasi bio najbolji, pa zatim i F717 [pored Minolte A1 najbolji u klasi]

u svih pet 8Mega pixel modela  prosumer klase digitalnih fotoaparata [sony F828, Minolta A2, Nikon 8700, Canon Pro 1 i Olympus 8080] nalazi se Sony srce tj. CCD 2/3" inch 8mp.
prirodno, F828 se prvi i pojavio na trzistu.
sve su to odlicni aparati ali se neki izdvajaju. najbolji [medju veoma dobrima]  su Minolta A2 pa Sony F828.
zasto i kako...paaaa, pogledajte linkove koje sam gore naveo a i zakljucak jednog profesionalca, rekao bih, vrednog postovanja.
http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/choosing-8.shtml

zasto je Canon Pro 1 prvi otpozadi? [Jedini] nema live histogram. To je onaj grafikon koji pokazuje raspored tonaliteta i predstavlja neku modernu verziju svetlomera. Koriscenjem histograma [pre `okidanja`] covek moze veoma precizno kontrolisati eksponiranost fotografije i bez gledanja u ono sto mu slika na lcd-u pokazuje. Dovoljno je da prati taj grafikon i da kadrira...
Da ne idem u detalje ionako sam vas smorio. koga zanima...evo:
http://www.luminous-landscape.com/tutorials/understanding-series/understanding-histograms.shtml

jos ovo, kod moje devojke su tek pristigli ciklidi polegli ikru. nadam se da cu uspeti to i da slikam pa i da okacim ovde kod vas ciklidasa...
nisam do sada narocito slikao akvarijume i njihove stanovnike...popravicu se. :D

firestarter-u, na koji mail da ti posaljem banner?
ja sam vasu adresu vec stavio medju linkove.

pozdrav

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #28 on: 03 August, 2004, 04:00:33 »
Ufff, ja ne koristim autofocus za tropheus-e, vec iskuljucivo manuelni fokus, G5 ima digic procesor, koji je stvarno brz, ali znam da se ZDule zalio da je ustvari spor u auto focus modu u odnosu na F717, sve u svemu meni autofokus ne igra neku ulogu, jer sve radim manuelno, a u tom poslu stvarno nisam isprobao nista brze od G5 do sada.

Ne bih blatio F717 da me nije toliko razocarao, jednostavno rezultat je bio sranje, ok mozda sam ja antitalenat za F717, ali ni najmanje ne mrzim sony, ako procitas moje prethodne postove, videces da sam zarko zeleo da kupim F828. Jebi ga, izvini ako sam te uvredio mojim postom, ali je mene taj aparat pomalo uvredio, jer je session bio prakticno neponovljiv, a rezultati su bili polu uspesni :(

Slazem se potpuno da cilj opravdava sredstvo :) i da ako su fotke dobre, sve je jedno koji aparat koristis. Vidis prve ozbiljne fotke ciklida na ovom sajtu nisu mojih ruku delo, vec jednog coveka (ne mogu trenutno da mu se setim imena) koji ima neko analogno govno, sa jadnim blicem, za koji je od lima napravio neki kvazi usmerivac, ali je poenta u tome da su njegove fotke bile mnogo bolje od svih mojih i od mnogih koje sam vidjao na web-u! On je ustvari kriv sto sam poceo da ozbiljnije vezbam sa G5 i uspeo da napravim podnosljive rezultate.

Sto se tice brendova, nakon 3 canon-a, i mnogo pregledanih fotki sa starijih digitalnih canon-a, zakljucio sam da su fotke najostrije od svih brendova, sony je davao do jaja boje, ali je bio uvek blago out of focus, kodak je ulepsavao stvarnost, minolta je bila cudna, u istim uslovima daje razlicite fotke? itd itd itd Nekako sam se navukao na canon, ustvari mislim da je moje vencanje presudilo, jer smo u trenutku smora, moj kum koji ima f717 i ja (G5) fotografisali flasu kokte na stolu (moj ludi kum obozava koktu) da bi smo uporedili aparate, i F717 je tu stvarno ispao tragican! Iz 5 pokusaja u atuo focus modu nije uspeo da napravi fotku koja nije heavy blur-ovana, dok je G5 bio uspesan 4 puta. Mozda je jajednostavnije da kupim novog canon-a i da ga uporedim sa nekim ko ima F828, pa cu da se smirim :)

Ok kapiram da histogram (pogotove pre okidanja) ima vrednost, ali opet za tropheus-nu fotografiju je irelevantan, jer imas manje od sekunde da okines :( A sledeca poza je u drugom uglu pod drugim svetlom...

A sad da ti lepo i svecano priznas koji ciklidi su se izmrestili? I naravno da fotografises, pa da punimo album, ako se slazes!

Sto se tice mail-a, uvek mozes da mi saljes na: p~i~r~o~m~a~n~@~d~r~a~m~i~n~.~c~o~m, pisem mail sa tildama, da ga neki skener ne bi pokupio, znaci izbaci tilde...

Zelim ti prijatno fotografisanje ikre i proplivale mladji :!:  :!:  :!:
Pozz
Piroman

Offline crnamrlja

• Početnik
  • *
(No subject)
« Reply #29 on: 03 August, 2004, 12:42:06 »
koriscenje manuelnog fokusa manje vise izjednacava `brzinu` veceg cenovnog dijapazona aparata. neki to imaju losije reseno preko dugmica [jeftinije varijante] ali kada se rucno fokusira brzina okidanja je veoma velika.

nesreca u toj prici je sto lcd nije dovoljno ostar za manuelno fokusiranje. kod pro klase [SLR i digital SLR] okular [viewfinder] pokazuje ono sto objektiv vidi preko jednog ogledala, dakle gleda se bas ono sto se slika bez posredovanja lcd-a...

digital SLR koristi lcd samo za naknadno gledanje vec snimljenog.
da se vratim na ove `nase` prosumer modele.

najbolji nacin da se iskoristi auto focus jeste da se snima u dobro osvetljenim uslovima [al` sam pametan a :wink: ] koji omogucavaju f4 i veci, sa prioritetom ekspozicije na krace od 1/125 [obicno je to `S` ili `T` na tockicu za biranje modova] uz koriscenje stalka ako je moguce...
odabere se priblizna daljina sa koje ce se slikati, dugme za okidanje se pritisne do pola da aparat uradi autofokus i [ako je dobro izostrio] zakljuca se tj. prebaci na manual focus. posle toga ako se objekat ne priblizava ili udaljuje previse samo se cekaju dobre poze...

`shutter lag` u manual focus modu izuzetno je mali pa ce retko sta promaci.

btw, ne radi ti taj mail, kaze `Requested action not taken: mailbox unavailable
Server replied: 550 5.1.1 <piroman@xxxxxx.com>... User unknown` [ove x-eve sam ja stavio, stoji u poruci prava adresa]

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 July, 2018, 19:47:31

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348