Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Izrada Akvarijuma i Akvarijumskih sistema  (Read 9126 times)

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
Izrada Akvarijuma i Akvarijumskih sistema
« on: 03 April, 2013, 12:26:17 »
Kao sto vecina vas zna Akvarijum Studio ReefrooM u ponudi ima izradu klasicnih akvarijuma, izradu vrhunskih akvarijumskih sistema za Morsku i Slatkovodnu akvaristiku i jedan od retkih koji pomera granice sa otvorenim Rimless akvarijumima u kombinaciji sa optiwhite staklom
Jedini u ponudi imamo izradu naprednih vrsta filtracija, Sump sisteme, sisteme za Kontinualnu zamenu vode, sisteme za Automatsko dolivanje i zamenu vode i razne druge moderne akvarijumske tehnike

Zasto ici na komplikovani akvarijumski sistem umesto na klasican akvarijum?! Postoji vise razloga: sigurnost, pouzdanost, profesionalnost, jednostavnost, estetski momenat i naravno ekonomicnost!

Retko ko od nas je na pocetku pravljenja akvarijuma razmisljao o ovim stvarima pa smo svi posle imali problema sa malim improvizovanim ugradnim filterima kao npr: potapajuci filteri, kanisteri, top filteri, pregradni itd. Mala zapremina filter mase nam ogranicava broj riba koji mozemo da drzimo i samim tim nam se filteri jako brzo prljaju i akvarijum ima potrebe za cestim zamenama vode dok zivi svet pati a u najgorem slucaju ugine. Svi smo isli klasicnom logikom kako cemo da sklepamo neki akvarijum da bi nam ostalo sto vise para za zivi svet. To je jako losa logika jer nam taj zivi svet vremenom obicno bude 5puta skuplji od samog akvarijuma, i u vecini slucajeva u jednom trenutku klasican akvarijum postaje neadekvatan  i onda pristupamo improvizaciji umesto da od samog starta postavimo dobre temelje pa onda da gradimo kucu

Sump sistem je najjednostavniji i dokazano najbolji vid filtracionog sistema! Sta se sa njim dobija: neogranicena kolicina filter materijala, pristupacan rad, prostor za sakrivanje opreme, estetika, lako odrzavanje, besumnost, povecana aeracija a cak je i jeftiniji je od drugih vrsta externih filter sistema
Dok svi ostali sistemi filtracije imaju neku manu kao naprimer popularni kanister: koji curi, pa se zapusi, pa je komplikovan i jako prljav za odrzavanje, (a drugi mali filteri da se ne spominju) SUMP sistem nema ni jednu jedinu manu!
Pored svega Sump moze da se isprojektuje tako da sadrzi u sebi karantinske i mresne akvarijume sa istim kvalitetom vode kao i u glavnom (displej) akvarijumu

Automatski sistemi nam olaksavaju rad i smanjuju obaveze oko akvarijuma

Sistem Kontinualne zamene vode je  najlakse i najbolje resenje zamene vode u akvarijumima jer mi nemamo maltretiranje a sam zivi svet uziva u stalno cistoj vodi. Sama kolicina zamene vode moze da se regulise i da bude po sistemu kap po kap ili vece zapremine u odredjenom vremenskom periodu i sve to sa ugradjenim profesionalnim predfilterima za sigurnost naseg zivog sveta

Sistem Automatske zamene vode za razliku od kontinualne zamene ne menja konstantno vodu na dnevnoj bazi nego onda kada vi to odlucite! (isto kao i rucna zamena samo sto je automatizovano) Recimo jednom nedeljno ili mesecno odredjena kolicina vode se izvuce iz akvarijuma i onda se ista kolicina sveze vode unese a da pri tom ne morate da razvlacite creva i kante po kuci

Sistem Automatskog dolivanja vode nam omogucava opustenost i slobodu da ostavimo akvarijum bez nadzora i duzi vremenski period, mada je sam sistem mnogo zastupljeniji i potrebniji u morskim akvarijumima zbog saliniteta ali moze da pronadje i svoje mesto i u slatkovodnim

ReefrooM je pionir izrade modernih sump sistema i automatizovanih sistema kod nas u zemlji i kroz visegodisnje iskustvo u morskoj akvaristici doveo je ove sisteme do savrsenstva

Neki od radova http://reefroom.wix.com/morska-akvaristika#!portfolio/c1m8y

« Last Edit: 15 November, 2013, 12:49:06 by Petar »

Offline brod

• Napredni član
Re: Izrada Akvarijuma i Akvarijumskih sistema
« Reply #1 on: 03 April, 2013, 22:22:35 »
Extra radovi Igore,posebno mi se dopada akvarijum u redakciji Top Speed-a  :)

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #2 on: 04 April, 2013, 11:50:39 »
Po mom skromnom misljenju "ReefrooM" akvarijumski sistemi i Brodove ribe su vrhunac za svakog Malawi ciklidasa.
Od te kombinacije nema bolje. :)

Sto se radova tice, svaki komentar je suvisan.
Dovoljno je reci da se prvi prijavljujem za postavku morskog akvarijuma od 400L po uzoru na fantastican rad pod nazivom "700L custom Reef".
Voleo bih potpuno identicnu postavku, pa bih molio da se "utefterim" kao prva musterija u ovoj temi. :)
Znajuci mene, ovo ce biti jos jedan jako zanimljivi eksperimentalni akvarijum. :D
« Last Edit: 04 April, 2013, 12:12:00 by Petar »

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #3 on: 04 April, 2013, 14:46:17 »
Nisam znao da sme da se komentariše...Ovo ostavlja bez daha... ;)

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #4 on: 04 April, 2013, 15:48:11 »
Hvala svima! :)

A za Petra, moze! Mada cemo da sklepamo onaj tvoj stari da ne moramo da radimo nov ;)

Al' si ga ubo :D sto se tice bas tog od 700l njega sam skroz automatizovao jer vlasnik cesto nije kuci tako da je to bilo neophodno :)
Ima veliki rezervoar od inoxa (moja sugestija je bila da bude od plastike, ali vlasnik je insistirao na inox-u) smesten unutar kuhinskog elementa koji se automatski puni Ro vodom pa onda voda koja ispari se automatski dosipa iz tog rezervoara a sam taj rezervoar sluzi i za zamenu vode. U akvarijumu je jedna pumpa koja je namestena i prikljucena na kanalizaciju da sluzi samo za izvlacenje vode pri zameni. Znaci pri zameni vode treba samo sipati so u rezervoar i posle sat dva kad se promesa treba pritisnuti dugme za zamenu vode :):)
« Last Edit: 04 April, 2013, 15:50:48 by igoRR »

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #5 on: 04 April, 2013, 15:51:06 »
Ja sam odavno za Igora rekao da je 'tata mora'! :)

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #6 on: 05 April, 2013, 02:00:00 »
...A za Petra, moze! Mada cemo da sklepamo onaj tvoj stari da ne moramo da radimo nov ;)

Normalno da cemo sklepati onaj moj, i to u Low-Budget varijanti zasoljavanja jednog novog morskog ciklidasa. :)

...Ima veliki rezervoar od inoxa (moja sugestija je bila da bude od plastike, ali vlasnik je insistirao na inox-u) smesten unutar kuhinskog elementa koji se automatski puni Ro vodom pa onda voda koja ispari se automatski dosipa iz tog rezervoara a sam taj rezervoar sluzi i za zamenu vode. U akvarijumu je jedna pumpa koja je namestena i prikljucena na kanalizaciju da sluzi samo za izvlacenje vode pri zameni. Znaci pri zameni vode treba samo sipati so u rezervoar i posle sat dva kad se promesa treba pritisnuti dugme za zamenu vode :):)...

U principu kapiram da ovo nije samo izivljavanje sa automatizacijom, vec pruza potpunu kontrolu akvaristi da nista ne uradi pogresno.
Automatizovana zamena vode, dozeri za elemente, osvetljenje na tajmer... prosto nema nikakve sanse da bilo sta krene naopako u ovako vrhunskom sistemu gde je sve podeseno u startu.
Sto se morskih akvarijuma tice, osnovno i najbitnije pravilo je konstanta u uslovima, i mislim da ovakvi sistemi pruzaju bas to.

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #7 on: 09 April, 2013, 21:26:21 »
Po meni nema potrebe bas za tolikom automatizacijom ali nesto umereno sto da ne, konkretno taj akvarijum nije radjen za posvecenog akvaristu pa je zato sve to tako automatizovano ;) ali nikako ne moze da skodi :) tako da ko voli sve na dugme nije problem :)

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #8 on: 14 May, 2013, 18:56:38 »
Novi projekat u izradi!

Za razliku od redovnih ReefrooM radova koji su slani ovaj ce biti "sladak" :)

U pitanju je Tanganyika zapremine od oko 1500L
Akvarijum je dimenzija 300x60x64v sa sump filterom dimenzija 135x50x50

Radjen od 12mm stakla sa duplim dnom i duplim uzduznim ojacanjima
Radice se spoljni overflow box, (tesko slatke naterati da buse dno ;)) akvarijum ce imati neku vrstu automatske zamene vode a sump filter pored filter materijala ce imati i prostor za uzgoj mladih riba

Necu reci u cijem je akvarijum vlasnistvu jer ce ga covek predstaviti u svojoj temi ;)

Evo i nekih slika izrade

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #9 on: 14 May, 2013, 19:11:55 »
Opa! Svaka cast za profi izradu ovolike litraze!
Taman kad se covek zasiti Tanganyike, ima sve spremno za jedno pristojno more. :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 September, 2018, 08:06:34

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 66
  • Online Ever: 450