Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: zamena vode trofeusima  (Read 5776 times)

Offline Christiaan

• Napredni član
Re: zamena vode trofeusima
« Reply #20 on: 05 November, 2013, 15:38:07 »
Dok sam ih imao menjao sam 50% na dve nedelje, nista im nije falilo

Offline shiki

• Član
« Reply #21 on: 06 November, 2013, 13:07:37 »
Ja licno nestavljam hemiju retko ako bas moram. Menjam vodu na 10-15dana samo 1/3 retko 50%,jer ovde zeza voda ponekad. U svakom slucaju zamena voda i umerena israna to je moja praksa za sve ribe.

Offline Lucha

• Član
« Reply #22 on: 13 July, 2016, 13:03:36 »
Imao bih jedno pitanje za akvariste sa iskustvom u korišćenju hemije za prilagođavanje vode sa česme. KOd nas su u širokoj upotrebi Sera Aquatan i Easy life FFM za tu svrhu, pa me zanima da li je nekad neko testirao vodu na prisustvo hlora i hloramina nakon tretiranja sa ovim preparatima? Ja sam koristio i jedan i drugi u velikim količinama, jer imam 4 akvarijuma i menjam po 50% vode sedmično i po samo vizuelnom posmatranju riba imam utisak da se ribe posle Aquatana ne češkaju uopšte dok to posle FFM-a nije baš slučaj. I da iako ona magla kod FFM-a ima možda malu svrhu da smiri ribe one se kod mene još više uzmnemire,  pa razmišljam da je i tu Aquatan neprimetniji. Iako kad se čitaju korisna dejstva kod FFM-a čini se, da fali samo još to da iz boce ispadaju nove ribe kad se promućka i ulije u akvarijum i da su tu dejstva Serinog Aquatana mnogo "siromasnija"!

Takođe me zanima, naravno od ljudi koji su imali direktnog iskustva, da li je bolja voda tretirana Sera Aquatanom ili voda provučena kroz ona tri filtera (vertikalne korpe) od RO filtera (sediment - karbon-sediment, bez one osmozne membrane) jer ta tri filtera u suštini i rade posao koji Sera aquatan radi bez onog lekovitog dejstva.

Iako u neku ruku mogu da razumem akvariste koji ne tretiraju česmovaču već je samo dolivaju, mislim da to baš i nije pametno ukoliko su u akvarijumu npr. divlje ribe... 

Offline milos.sm

• Značajni član
« Reply #23 on: 13 July, 2016, 16:21:28 »
Svakako je najbolja voda iz ro aparata,bez ikakve hemije.Voda koja nije omeksana a provucena kroz je svakako najbolja i sigurno su odstranjani hlor,teski metali ali i bakterije.Sto se tice ffm i aquvatana,nisam merio ali sam isti utisak rekao da je ffm bolji i da bolje deluje od sere  :grin:

Offline zilda

• Napredni član
« Reply #24 on: 17 July, 2016, 15:46:20 »
I ja kažem FFM bolji. Znam jer sam ga upotrebljavao kod trofeusa kod svake zamene vode sa česme.

Offline milos.sm

• Značajni član
« Reply #25 on: 17 July, 2016, 16:34:22 »
Ro je zakon,ne treba nikakva hemija  :)

Offline Lucha

• Član
« Reply #26 on: 18 July, 2016, 12:58:03 »
Nabavio sam sad i RO, mada cu skiniti onaj osmotski filter, a ostaviti 2x carbon, sediment, post carbon i mineralizator. Jer ipak vodu spremam trofeusima pa mi ne treba RO voda. I rezultate cu videti... Smor je samo sto treba mnogo vremena da precisti 200l vode samo za 1 akvarijum

Offline milos.sm

• Značajni član
« Reply #27 on: 18 July, 2016, 15:05:44 »
Koji si ro kupio,nov polovan ? Ako si eliminisao membranu mozda bih ja otkupio pa nastavio na moj postojeci RO.Kako mislis treba ceo dan ?
Mozda zato sto su ti filteri novi pa treba malo vremena da otpuste

Offline Lucha

• Član
« Reply #28 on: 19 July, 2016, 09:00:34 »
PA mnogo sporo izlazi voda iz ovog filtera, tipa izadje 1.5l za 1 minut. I ako izračunam da zamenim u 4 akvarijuma prosečno 500l vode sedmično vidi se koliko tu treba vremena :(

Kupio sam nov, al ne bih ništa dirao, zato što imam u planu nekad da u jedan akvarijum ubacim diskuse pa ce mi zatrebati i ta membrana. Mnogo je 4 akvarijuma tropheusa, počinju da budu dosadni  :D

Offline Lucha

• Član
« Reply #29 on: 19 July, 2016, 09:02:04 »
Šalim se,... sa tropheusima nikad nije dosadno  :laugh:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 April, 2018, 20:10:56

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327
  • Online Today: 54
  • Online Ever: 450