Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Pitanje u vezi patuljastih ciklida  (Read 5702 times)

Offline ViK

• Napredni član
Re: Pitanje u vezi patuljastih ciklida
« Reply #20 on: 10 March, 2013, 21:39:04 »
Ja drzim ramove i altispinoze u tvrdoj vodi. Ne znam da li se muce ramovi, ali znam da se mreste. Kada nabavis ramove iz uvoza, oni uglavnom uginu brzo, verovatno zbog vode bas. Ali kada uzmes domace ribe, nemas problema, bar ja nisam imao. Mrest ramova nije uspeo kod mene, cisto da pojasnim, ali su bacali ikru par puta.
MIslim da rhodostomuse nece dirati, mada ja mislim da ako ubacis male skalare, nece ti kasnije dirati ni neonke. Pogledaj temu od mmartica ovde, njegov aq sa skalarima gde imas i neonke. Slikacu ovih dana i moj aq gde su, jos uvek mali Peru skalari sa neonkama. Inace, ako budes nabavljao neonke uzmi crvene, malo su vece a i lakse podnose visoke temperature, ako budes imao problema na leto.
Svemir Svemircima!!!!

Offline ViK

• Napredni član
« Reply #21 on: 10 March, 2013, 21:41:54 »
I jos nesto. Ispade sad nauka kombinovati neonke i skalare i diskuse. POgledaj na netu, imas na Youtube milion snimaka bas takvih akvarijuma.
Svemir Svemircima!!!!

Offline Cvrc

• Član
« Reply #22 on: 10 March, 2013, 21:50:38 »
Ne znam da li se muce ramovi, ali znam da se mreste. problema, bar ja nisam imao. Mrest ramova nije uspeo kod mene, cisto da pojasnim, ali su bacali ikru par puta.

Pa ti procitaj ove recenice ... Ne muce se i mreste se ali ikra nikad ne uspe. Pogledaj sliku rama u tvrdo vodi i u mekoj vodi, pogledaj sta se desava sa ikrom u mekoj i sta u tvrdoj, ja sam ih imao u tvrdoj i bas zato kazem da to nije za njih.

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #23 on: 10 March, 2013, 22:04:05 »
Probaj da nadjes nesto u Kraljevu ili Krusevcu, ako ne mozes da putujes do Beograda po ribe... Moguce je da ces naci Ramireze. Banjcani piju vodu sa Goca cini mi se i mislim da je malo meksa nego druge cesmuse... U svakom slucaju mozes da odrzavas te ribe bez velikih problema, uvek postoji alternativa RO aparatu...

Generalno nije dobro drzati ribe iz mekih voda u tvrdim i obratno ali nije dobro ni ziveti u gradu, disati vazduh pun izduvnih gasova, piti vodu sa cesme, mleko sa aflatoksinom...
So long and thanks for all the fish...

Offline ViK

• Napredni član
« Reply #24 on: 10 March, 2013, 22:15:19 »
Upravo tako Dzo, bilo bi bajno sjajno da su u mekoj vodi, ali ni mi ne zivimo bajno sjajno, pa zivimo.
Samo jos nesto vezano za ramove, pa necu vise,spava mi se.
To kako izgleda riba zavisi i od same ribe, tj kakvu si je nabavio. Ja imam jako lepe ramove, u tvrdoj vodi, ali zato sto sam ih takve nabavio tj kupio. Potrazi moje slike i videces da ima lepih ramirezija. Ja ne mislim da se one muce ako se mreste. Druga stvar je ta sto u tvrdoj vodi ne moze da dodje do malaca, ali to ne znaci da se matica muci.
Pa vecina hobista drzi diskuse u cesmovaci. Te ribe rastu, mreste se (isto bezuspesno). Primer su ti Nedarini diskusi.
Toliko od mene.
Naravno da se zalazem za da se ribama priblizi sto vise prirodno okruzenje, samo me smorilo sto se pocetnika odmah krenuli da odvracate od jedne jednostavne ideje, da uzme par skalara i tetre i nesto patuljasto. AKo se primi, vremenom ce uzeti veci aq i mozda i RO, ako ne bar ce ovo moci da gura jedno godinu, dve.
Laku noc!
Svemir Svemircima!!!!

Offline Nemesis

• Početnik
  • *
« Reply #25 on: 11 March, 2013, 20:42:27 »
Ipak sam promenio odluku i vezi sa ribicama necu da rizikujem  umesto neonki cu da ubacim serpe,razbore ili dijamant tetre na sta budem prvo nalateo od ovoga ili sta mi vi savetujete od ove 3 vrste ,nadam se da sa njima mogu ramirezi?

Offline gilepr

• Početnik
  • *
« Reply #26 on: 12 March, 2013, 20:04:51 »
Mozes i altispinoze relativno lako da nabavis i lepo bi ti legle u toj kombinaciji.

jurcam za altispinozom vec nekoliko meseci i nikako da ih nadjem. ako si upucen, samo pusti na pp. :)

i slazem se kad kazes da boja ramova zavisi od toga kakvu ribu nabavis. ja imam isto iskustvo...
pozz

Offline Santa

• Značajni član
« Reply #27 on: 12 March, 2013, 20:17:26 »
Ja sam sa domacim ramovima imao redovan uspesan mrest u cesmovaci u Beogradu dok sam ih drzao
govedina 1.(gurm.) ukusno meso krave; 2.(rep.) izuzetno ozbiljan sukob zainteresovanih strana (videti  svadja, zavada ili bacanje hejta) 3.(narod) osoba obdarena velikom snagom na ustrb pameti (videti sirovina ili PAJSER)

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #28 on: 12 March, 2013, 21:11:56 »
Ja sam sa domacim ramovima imao redovan uspesan mrest u cesmovaci u Beogradu dok sam ih drzao
Gde ih naći...verovatno si u toku još uvek...

Offline Santa

• Značajni član
« Reply #29 on: 13 March, 2013, 21:46:17 »
Videcu da li su me neki odgajivaci ispostovali i rade domace ramove :D . Pa javljam
govedina 1.(gurm.) ukusno meso krave; 2.(rep.) izuzetno ozbiljan sukob zainteresovanih strana (videti  svadja, zavada ili bacanje hejta) 3.(narod) osoba obdarena velikom snagom na ustrb pameti (videti sirovina ili PAJSER)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 April, 2018, 10:32:41

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154748
  • Total Topics: 9327