Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Haplochromis sp. ''ROCK KRIBENZIS''  (Read 4780 times)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Haplochromis sp. ''ROCK KRIBENZIS''
« on: 07 March, 2013, 17:24:25 »
 :)

Offline gilepr

• Početnik
  • *
Re: Haplochromis sp. ''ROCK KRIBENZIS''
« Reply #1 on: 03 January, 2015, 19:24:27 »
Gledam ove lepe slike, pa mi nekako otuzno deluje ova tema, bez ikakvog teksta. Prilicno sam siguran, da na forumu ima ljudi, koji imaju iskustva sa ovom vrstom.
Mene licno zanimaju iskustva drugih, jer sam ih skoro nabavio, a inace bi bilo lepo da nesto pise o njima.
Hvala unapred!

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #2 on: 03 January, 2015, 20:31:10 »
Takva je situacija u skoro svim temam na ovom forumu. Nekoliko ljudi jako retko nešto samoinicijativno napiše ili postave fotografije... uglavnom se hibernira ili čita forum ''iz ilegale'', ponešto se i nauči, čak i stekne neko iskustvo, ali se sačuva za sebe!  :lipsrsealed:

Offline gilepr

• Početnik
  • *
« Reply #3 on: 03 January, 2015, 21:16:59 »
Nista...onda cu ja da pisem, za jedno god. dana, kad mi ovi porastu, DaBogDa porasli! :)
Jedino sto sada mogu je da dodam neku fotku...

Offline Lucha

• Član
« Reply #4 on: 03 January, 2015, 22:12:51 »
Prelepa riba. Donosi jarko crvenu boju u akvarijum. Na slici jedan od mojih muzjaka

Offline Lucha

• Član
« Reply #5 on: 03 January, 2015, 22:13:29 »
i jato
« Last Edit: 03 January, 2015, 22:23:39 by Lucha »

Offline Lucha

• Član
« Reply #6 on: 03 January, 2015, 22:21:16 »
i 4/5 jata :)

Offline gilepr

• Početnik
  • *
« Reply #7 on: 03 January, 2015, 22:34:21 »
Epa, takav jedan ovde treba! :) Daj nam napisi kakva su ti iskustva. Zivo me zanima, sta da ocekujem, mozda da na nesto obratim paznju...?

Offline Lucha

• Član
« Reply #8 on: 03 January, 2015, 23:19:16 »
Meni se čini da nije previše zahtevna riba, iako je Viktorijanac ja ga drzim sa Malawi mbunama i vodim ga kao kamenjara, pa ga sa mbunama i uporedjujem :grin:.
"Vesele" su ribe, plivaju po celom akvarijumu, mužjaci su često 5-10 cm ispod povrsine vode i patroliraju u tom nivou, dok se mužjaci mbuna bar kod mene tako ne ponašaju.
Dominantni mužjak je bas trpeljiv prema ostalim muzjacima. Za razliku od Hap. Yellow belly-ja gde dominantni mužjak bukvalno satire subdominantne, al doduse nije ubica kao npr. neke mbune, ovaj uglavnom sa njima zajedno pliva, kao ekipa, to mi je kod njih bas simpa. Prihvata svu hranu, bez problema, drzao sam ih i sa ne mbunama i sa Tropheusima, tako da u nuzdi moze biti sustanar svima. Nije agresivna, imao sam veće jato, sad sam ga podelio ( i opet je veliko  :grin:) ribe su još mlade, imao sam dva relativno neuspesna mresta, prvi put nisam brojao dane, drugi put opet nisam bio kući kada je trebalo "poradjati" ženku, mada po knjigama ženka nosi standardno za kamenjare nekih 20-ak dana. Medjutim meni se čini da moje ženke izbacuju mlade 14-15 dan, ili se još nisu uhodale, posto su mlade ribe.
Dominantni mužjak pred mrest skoro da izgubi crne pruge, one pobele a crvena boja postane kao krv crvena. Meni se oni svidjaju jer unose pravu crvenu boju u akvarijum

Offline gilepr

• Početnik
  • *
« Reply #9 on: 04 January, 2015, 14:32:01 »
Pretpostavljam da tu harmoniju dugujes velikom jatu. :) Koliko im je trebalo da dodju do polne zrelosti? Kada pocinju da se farbaju?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 October, 2018, 01:39:52

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154906
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 89
  • Online Ever: 450