Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Dovoljna Kolicina vazduha u akvarijumu?  (Read 4779 times)

Offline Vuk1990

• Početnik
  • *
Dovoljna Kolicina vazduha u akvarijumu?
« on: 24 February, 2013, 19:33:24 »
imam aq 150l a atman f 203 filter pumpu 650l/h  ...  primetio sam da mnogi koriste slicne filter pumpe ali ne povezuju gore crevo koja visi napolju za dovod vazduha,verovatno zbog strujanja vode unutra i mnogo mehurica posto je generalno jaka pa trese po povrsini
Da li je to normalno i da li to crevo sto se dobija uz pumpu obezbedjuje dovoljno vazduha za 150l aq ? dok je ukljucen vecina ribetina se drzi dna verovatno zbog povrsine koja je pod mlazem

Offline kozzz

• Veoma napredan član
    • papagaji
Re: Dovoljna Kolicina vazduha u akvarijumu?
« Reply #1 on: 24 February, 2013, 21:25:57 »
...dok je ukljucen vecina ribetina se drzi dna verovatno zbog povrsine koja je pod mlazem...

Upravo tako, kada je povrsina u pokretu svara se aeracija.
Salut

Offline Vuk1990

• Početnik
  • *
« Reply #2 on: 24 February, 2013, 22:03:55 »
a interesuje me ukoliko izvadim to crevce i dalje filter radno normalno samo je manja kolicina vazduha koja se unosi i nema aeracije tolike,da li je to dovoljno vazduha,tj pomenuta filter-pupma obezbedjuje dovljno vazduha za tih 150l ??

Offline kdraskosm

• Značajni član
« Reply #3 on: 24 February, 2013, 22:36:46 »

Offline Vuk1990

• Početnik
  • *
« Reply #4 on: 24 February, 2013, 23:02:40 »
citao sam druze sve to al posto sam pocetnik  zanima me da li moze i bez crevca da obezbedi ova filter - pupma dovoljno vazduha njima + se ne cuje kad se izvadi i nema tolike aeracije da sibaju mehurici i da se trese voda ?

Offline kdraskosm

• Značajni član
« Reply #5 on: 24 February, 2013, 23:21:03 »
Taj odgovor ti ne moze niko precizno dati. Kolicina kiseonika u vodi zavisi od mnogo faktora, broja riba, temperature(sto je toplija ima manje kiseonika), kolicine biljaka itd...
Kod tebe je problem sto je pumpa jaka, tj. izlaz iz pumpe je koncetrisan u uzak mlaz pa stvara jaku struju u akarijumu. Ako si sa filterom dobio i onu cevcicu sa izbusenim rupama (spray bar), namesti nju na izlaz i smanjices ovo strujanje... 
Iako je protok relativno velik, kolicina filter materijala je mala, tako da pitanje da li ce odradjivati posao, ali i to opet zavisi od broja riba, kolicine hrane koju dajes, biljaka itd...
Bez te cevcice, ako bar ne mreska povrsinu vode, nece ti obezbedjivati ni malo aereacije.
Druga varijanta ti je vazdusna pumpa i rasprsivac. To ce ti obezbediti aeraciju, a nece ti leteti mehurici na sve strane. E sad i to ima mane, kao na primer buka koju stvar vecina vazdusnih pumpi, zatim to da pumpa treba da bude iznad akvarijuma, ako neces koristiti neke od onih ventila koji propustaju samo u jednom smeru( onda moze da bude i ispod) ...

Offline Vuk1990

• Početnik
  • *
« Reply #6 on: 24 February, 2013, 23:27:48 »
dobio sam onu klasicnu cevcicu bez tih rupica ,nakaci se na atman iznutra i spolja viri ,cuje se malo ...al unutra siba...za sad je jedna ribetina unutra sa 3 bilje  ,cikliranje...planiram 20-tak otprilike na tih 150l manjih
samo da im ne smeta toliko strujanje ,ovako kad izvadim cevcicu mnogo mirnija voda al zato je manji protok vazduha verovatno

Offline kdraskosm

• Značajni član
« Reply #7 on: 24 February, 2013, 23:38:35 »
Nije ti voda mnogo mirnija, samo ti ne vidis strujanje jer nema mehurica... A morao si dobiti jos nekih nastavaka sto se stavljaju na izlaz... Jel ima neki sto lici na neki levak ili tako nesto?

Edit: Izvini, video sam sad u drugom tvom postu da je vec stavljen taj nastavak...  :angel:

A za smanjenje strujanja mislio sam na ovako nesto...
« Last Edit: 24 February, 2013, 23:42:50 by kdraskosm »

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #8 on: 24 February, 2013, 23:56:45 »
Bilo bi dobro da postavis neku fotografiju da vidimo kako to izgleda...

Offline Vuk1990

• Početnik
  • *
« Reply #9 on: 25 February, 2013, 00:00:20 »
samo sekund da slikam

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
15 October, 2018, 14:55:05

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154905
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 117
  • Online Ever: 450