Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: PATULJASTE MBUNE (Dwarf Mbuna)  (Read 5207 times)

Offline brod

• Napredni član
Re: PATULJASTE MBUNE (Dwarf Mbuna)
« Reply #10 on: 25 February, 2013, 09:18:53 »
Evo dacu vam jednu korisnu informaciju o protoku Atman-ove fontanske pumpe od 800lit

Pomenutom pumpom sam menjao vodu u akvarijumu od cca 500lit tako sto sam na mali sto stavio plasticnu posudu od 40lit i u nju pumpu.
Donosio sam vodu kantama i sipao u veliku posudu iz koje je pumpa izvlacila vodu u akvarijum.
Zamenjeno je 180 lit vode a pumpa je to odradila za nesto malo jace od pola sata sto je dokaz o protoku vode.
Naravno naj bitniji faktor je visina sa koje pumpa izvlaci vodu a u mom slucaju je bilo oko 50cm.
Takodje bih naveo da je bitno i dobro imati (SPRAY BAR) iz bar 2 dela jer pomaze da se dno akvarijuma bolje cisti od izmeta. Inace lako se pravi i u varijanti DIY.
Da ne mislite da   previse s...m ja to imam samo u jednom akvarijumu ali cu napraviti u sto vise akvarijuma mogu jer mu je funkcija odlicna. Vrlo bitnu ulogu u apsolutno svim mojim akvarijumima ima denitratna smola koja mi pomaze da voda zadrzi duze kvalitet.
Kada spominjemo smolu i nju treba cesce regenerisati jer koliko sam upucen postoji odredjena kolicina Nitrata koju 1 litar smole moze da absorbuje a to je cini mi se 9000mg. Ovaj podatak treba proveriti jer sam bas davno citao o tome a nemogu da nadjem tacan podatak. Ja svu smolu regenerisem jednom mesecno jer me iskreno i mrzi da to radim cesce.

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
Re: PATULJASTE MBUNE (Dwarf Mbuna)
« Reply #11 on: 25 February, 2013, 09:22:44 »
Lep tekst. Jedina moja zamerka je da ja ne bih preporucio neke od ovih vrsta iako spadaju po dimenzijama u patuljaste mbune. Recimo maingano i lepidiadaptes...

I da. Neke od ovih vrsta mogu sasvim uspesno da se drze i u manjim AQ od 150l.
Is it wrong to be strong Brotherhood

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 October, 2018, 02:06:34

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154910
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 108
  • Online Ever: 450