Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Vrba  (Read 5590 times)

Offline Daki

• Član u razvoju
  • **
  • I tako
Re: Vrba
« Reply #10 on: 23 February, 2013, 19:23:14 »
Ja imam vrbu u akvarijumu i svakako mogu reci da boji vodu kao i vinova loza ali ako pravis biotop juzne amerike mislim da ti to nece smetati a ni ribama sigurno, samo je mnogo teza sto se tice natapanja, jako tesko upija vodu,imas u mojoj postavci na levoj strani akvarijma kako izgledaju vrbe u akvarijumu. Sto se tice ruze, ne znam koliko je ona sigurna jer se uglavnom za njih upotrebljava neka hemija pri prskanju, mada panj izgleda interesantno :)

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #11 on: 23 February, 2013, 23:53:52 »
Mozes u akvarijumu da koristis pored vrbe i mngrov panjeva i hrast, sljivu, jabuku, kajsiju. Svaki panj ce pustati odredjenu kolicinu tanina u vodu i amerima to naravno nece smetati. Sto se tice vrbe jedina mana joj je sto je to "lako" drvo pa je malo teze da se napije vode i potone ali ako ga ostavis nekoliko dana potopljenog i redovno menjas vodu i ponovo sipas vrelu, napice se vode i potonuti sigurno.

Ako se nevaram, vrba je puna vode. Uspeva u predelima gde koren crpi dosta vode pa samim tim i u stablu ima vode.
Moze vrba u akvarijumu. Kako sirova, tako i prosusena. Sirova moze da se koristi u borbi protiv pojedinih algi.
Tanin je nesto sto se podrazumeva u Americkom biotopu, pa je i odabir drveta veoma bitan. Iskreno, u prirodi ima dosta vrsta koje bi mogle da se koriste za nase potrebe ( mislim da ima dosta tema u kojima je dat spisak vrsta koje mozemo iskoristiti ). Takodje i lisce daje tanin, i neki poseban smek postavci.
Ja sam u svom akvarijumu stavljao koren sljive, grana divlje ruze, cokot i ... svasta. Trenutno pripremam i jedan koren cerovine, tako da ce i to drvo u akvarijum.
U svakom slucaju, ako si odabrao ovaj biotop racunaj da ti u vodi uvek i bude tanina.

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #12 on: 24 February, 2013, 00:10:02 »
ja sam grane vrbe u jednom akvarijumu koristi bas za borbo protiv algi

ima razlike definitivno ,a najlakse sam primjetio na mjestima na podlozi gdje ja bila ukopana ispod pjeska,tu nije bilo nikakve alge,a okolo zeleni tepih na kvarcnom pjesku , nije mi farbalo vodu,mozda sto su bile grane a ne korijen
Gizmo

Offline PeraCar 55

• Napredni član
« Reply #13 on: 24 February, 2013, 11:14:43 »
A jel može bilo koja vrba da se uzne,dobro prokuva,prosuši i ubaci u AQ?

Offline amsterdamxxx

• Član
« Reply #14 on: 01 September, 2013, 13:24:01 »
Ako nije problem,da ne otvaram novu temu....
Licno sam pre mesec dana malo sredjivao Aq....i ubacio sam nekoliko korena I grana od nase Vrbe...Vel Morava,samo oprana,i stajala malo u hipermanganu.....i za sada nemam nikakvih problema...ne pusta boju...jedino sam morao da je pritisnem sa dva jaca kamena,ali ne smeta za sam enterijer...:)...cini mi se da ribe uzivaju...
Danas sam naleteo kod tasta na jako lepu granu od sljive(iseko tast)...ogulio sam je od kore,i za sad stoji na suncu....
Da li smem to u Aq....mada ne zurim...sacuvao bi za prolece kad planiram jedan od 175cm....drzim Amerikance...pozdrav
« Last Edit: 01 September, 2013, 13:26:43 by amsterdamxxx »

Offline rott

• Napredni član
« Reply #15 on: 01 September, 2013, 17:09:37 »
Ja sam sa amerima držao ogroman koren jabuke. Nije grana, nego korencina dobra. Bilo im je odlicno, mrestili se, sve kako treba. Nije mi ni bojio vodu. Nisam ga pripremao nikako jer je bio prevelik za bilo kakvo kuvanje. Pustio je onu belu sluz, koju su 2 veca gibicepsa pojela za par dana.
Ocekujem da se i šljiva slično ponaša...

Offline amsterdamxxx

• Član
« Reply #16 on: 01 September, 2013, 18:08:46 »
Hvala na odgovoru,neko je takodje pomenuo,da je imao sljivu...neka je neka ceka do proleca...a sto se tice Vrba,pune su nase i najmanje reke,samo treba da se pojuri,posebno je bilo zgodno sad preko leta,pa da se ide kroz vodu i trazi....kakvih sam sve grana i panjeva vidjao....posebno je zgodno kad se naidje na neki dobar komad,koji je zakacen na neki sprud....a voda ga ko zna kolko dugo ispirala...i kad se stavi u vodu,dobije jako lepu boju.....

Offline rott

• Napredni član
« Reply #17 on: 01 September, 2013, 19:11:05 »
Sa panjem iz nasih reka treba biti jako oprezan, jer možeš uneti svašta u aq, i napraviti žešće sranje. Ja to ne bi radio.

Offline amsterdamxxx

• Član
« Reply #18 on: 01 September, 2013, 19:21:53 »
slazem se da je rizik...ali sam pazio gde ga uzimam,uglavnom iz delova gde je kopan sljunak,i gde nema nikakvih industriskih zona....jbg....malo se uzdam i u majku prirodu....do sada nisam gresio...:)

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #19 on: 02 September, 2013, 21:42:34 »
Ma nema nista sto ne moze dobar antibiotik da izleci, kada se napravi neko njesra  :cry:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 January, 2018, 11:47:35

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]