Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Julidochromis marlieri  (Read 15899 times)

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #20 on: 26 September, 2004, 15:18:20 »
Bravo Bojko, Tanganyikasu!  Kod JZH-a se maticni par uspesno mresti u 60L tako da ce i kod tebe tih 5 imati dovoljno mesta...dok se ne izdvoji par.  Julidochromisi su jako interesantni Ciklidi, mada ja preferiram Trasncriptuse ili Reganije tj. one kod kojih je muzjak veci od zenke a ne kao kod ovih 'pederasa'!  8)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #21 on: 27 September, 2004, 07:21:59 »
No pošto kod nas nema JZH,važi pravilo,vidiš li tanganyikance,očeš li ih imati,kupuj odmah,tek nakon ubacivanja u Aq misli o njime.Smešno,mada istinski.
Pa eto nakon Tropheusa ,sad Julidochromisi marlieri,a biče još tanganyikanca,nadam se u nekoj budučnosti,nekih egzotičnijih vrsta

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #22 on: 28 September, 2004, 17:48:58 »
Bogami ,Bojko prijatno sam iznenadjen :idea:
Julidochromis-i su ODLICNE ribe za svaki Tang. akvarijum,za pocetak velicina tvog akvarijuma je sasvim dovoljna za njih 5kom.Kada porastu slobodno mozes da ih spojis sa Maswama :!:
Pozdrav, Joca

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #23 on: 28 September, 2004, 22:07:59 »
Pa stvarno su lepi,mada nisu to neki plivači ili neki aktivni ciklidi.Ustvari nadje se njih tamo,gdje i u prirodi.Par cm.nad peskom ili kamnejem.
No sad su dobili i J.regani,ne Kipili,pa me interesira mogu li zajedno?.

Offline Joca

• Napredni član
(No subject)
« Reply #24 on: 28 September, 2004, 23:22:07 »
Teško,mada to bi bilo izvodljivo dok su  mali,mada kada porastu na mresnu veličinu.... :roll:  :roll:

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #25 on: 05 October, 2004, 13:32:00 »
U principu mogu,ali doci ce do hibridizacije sigurno,osim ako ih ne prebacis u veliki akv. 8)
Desavalo se pre izvesnog vremena po Beogradu,mesanci J.marlieri+J.regani :idea:
Pozdrav, Joca

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #26 on: 05 October, 2004, 17:50:36 »
Hteo si da kazes Sapcu?
Pozz
Piroman

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #27 on: 05 October, 2004, 19:19:10 »
Ma neču ih kupiti,dosta mi je i tih J.marlieri,ti mi djeluju,ako ih usporedim sa Malawi ciklidima ili Tropheusima,ko penzioneri

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #28 on: 06 October, 2004, 17:04:36 »
Ne brini Bojko,tako deluju samo dok su mladi,kasnije kada se upare i izmreste u grupnom akv. tek onda vidis kako su to zanimljivi ciklidi :wink:
Pozdrav, Joca

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #29 on: 06 October, 2004, 18:53:19 »
i ratoborni, kada imaju mrest!

Hteo sam ovo da napisem kao zasebnu poruku, ali bas da uverim Bojka da gresi. Ja imam 5 Julidochromis-a u akvarijumu od 700l. Obzirom da su mnogo manji od ostalih ciklida u mom akvarijumu, ne smeju da izlaze iz pecina, jel ih ahli-i a i ostali napadaju jer skoro mogu da ih progutaju. I primetio sam danas zanimljivost koja pokazuje koliko su ciklid intelignetni, specijalno Julidochromis-i. Kada bacim hranu u akvarijum, svi ciklidi isplove na povrsinu, jer se vecina hrane zadrzi na povrsini prvih 10-ak sekundi, jedan manji deo potone do 5-10cm dubine, i tu je zderu ciklidi koji nisu supeli da stignu do povrsine od ostatka bande. Posto Julidochromis-i ne smeju ni da pridju povrsini, vec se zadrzavaju pri dnu, oni su pronasli nacin kako da se nazderu bez odvajanja od sigurnosne zone. Oni se lepo pozicioniraju skoro na dnu akvarijuma, ispred pecine, iznad koje se nalazi crevo koje ubacuje vodu iz filtera, posto je glava koja pumpa vodu u crevo 2t/h, svaki komadic hrane koji se priblizi crevu, bude katapultiran ispred doticne pecinice, gde ga Julidochromis-i spremno docekuju. Znaci mali smradovi su ukapirali, kako da jedu obilato, a da se ne upustaju u opasnu avanturu izlaska na povrsinu, sto su radili prvih 2-3 dana u akvarijumu.

Bojko, ako tebi ovo nije fascianantno, onda prebaci sve Tanganyka ciklide u wc solju i povuci vodu! Ako te ovo iole privuce, MARS u prodavnicu!!!
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 September, 2018, 00:55:46

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 63
  • Online Ever: 450