Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Start...1000x600x500mm  (Read 1394 times)

Offline milance

• Početnik
  • *
Start...1000x600x500mm
« on: 19 February, 2013, 20:14:37 »
Pre svega, veliki pozdrav svim forumasima, zovem se Milan, iz Beograda sam i na putu sam da posle mnogo godina, krenem ka ostvarenju jednog decackog sna, veliki i lep akvarijum. Odlucio sam se za ribe iz porodice Ciklida, na savet nekih mmojih prijatelja koji su se nekada bavili akvaristikom, a ujedno posle malo citanja i surfovanja po Netu, shvatio sam da je to, ono sto bih za pocetak i voleo da se nadje u mom staklenom mikrosvetu.  Akvarijum treba da stigne, dimenzija je 1000x600x500mm, staklo 10mm i zadovoljan sam gabaritom a i cenom, s obzirom da ulazim u sve ovo sa nesto manjim budzetom u startu ali polako, jedno po jedno. Komoda je u  pripremi, bice vrlo brzo isecena, sklopljena i akvarijum ce zauzeti veoma vazno mesto u dnevnoj sobi. E sada, trazeci i citajuci po Netu, veliki problem mi predstavlja tkz. 3d pozadina, jer su cene po meni, za one ffirmirane, veoma visoke a gledajuci dva dana Vas forum, vidim da su pojedini clanovi, vec izvestili tehniku DIY i da im to jako llepo ide. Probah i ja al' nesto me koci, dal' sto nemam ruku za umetnost ili zbog stotine drugih obaveza, pa mi vreme ne dozvoljava da se tome posvetim na pravi nacin. Konkretno, treba mi pomoc u izradi pozadine, voljan sam da pomognem, da finansijski zatvorim pricu ako je u nekim normalnim granicama mog trenutnog budzeta za moj, nadam se dugotrajni  hobi. Imam neke ideje ali ja to ne umem da sprovedem u delo, pa ako neko hoce i nalazi se u ovoj mojoj start prici, veliko mu hvala unapred. Svakako cu Vas obavestavati o napretku mojih radova, pa jednog dana, mozda budem jednak sa Vama u ovoj zarazi. Veliki pozdrav od moje malenkosti
« Last Edit: 09 January, 2015, 20:56:46 by nedara »

Offline smcm5

• Napredni član
Re: Start...
« Reply #1 on: 19 February, 2013, 21:13:19 »
dobro dosao milane :),samo nemoj zuriti u izradi dobro se raspitaj o svemu

za pozadinu malo maste.malo vremena i polako,imas ih na forumu dosta

kakvu si filtraciju zamislio za taj akvrijum
Gizmo

Offline milance

• Početnik
  • *
« Reply #2 on: 19 February, 2013, 21:20:53 »
Drugar, koji ce mi odraditi veci deo posla, je zaduzen za nabavku opreme, s obziromm da sam laik ali nece tako biti za godinu dana, obecavam :), pominjao je tkz. kanta filter nekog renomiranog proizvodjaca. Suvise je rano za mene, da mogu da vam pricam o detaljima same opreme, jer idemo  bas postepeno i kako finansije budu diktirale tempo nabavke. Trenutno mi je najveci problem, neka osnovna pozadina kako bih mogao da nastavim sklapanje kocke. Da je Ribikova, za minut bih je sklopio ali niije.  :grin:

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #3 on: 19 February, 2013, 21:32:18 »
bitno ti je da nam das sto vise podataka,da te mozemo posavjetovati,recimo za taj filter iako je renomirani mozda je nedovoljan mozda neko ima iskstva bas sa takvim filterom

sto se tice pozadine ,za tu dimenziju akvarijuma nebi trebala biti preskupa

ja sam svoje pravio sam,malo pomalo i ide to nekako,sto mi se ne svidi otkinem i ponovo

za ovaj ak. od 400l sam mjesec dana radio,a ovu manju sam za par dana sve uradio
Gizmo

Offline milance

• Početnik
  • *
« Reply #4 on: 19 February, 2013, 21:40:40 »
U ovom trenutku, ne znam tacno koju oznaku nosi filtracija ali cu svakako da napisem, koliko vec sutra. Kao i za sve ostalo sto treba da poseduje jedan takav mikrosvet. Mozes li mi, barem orijentaciono reci koliko bi kostala takva pozadina, gde je nabaviti, kod kog majstora itd. Mozda trenutno nemam inspiracije i dovoljno znanja, ali necu odustati od pokusavanja da je sam napravim, ali ipak zelim da mi akvarijum sto pre proradi i ulepsa dom, a znam da me razumeju svi ljubitelji akvaristike, jer se i oni secaju kako je bilo u pocetku.

Offline rott

• Napredni član
« Reply #5 on: 19 February, 2013, 21:40:59 »
Stavi crni tapet, to je najbolja moguca pozadina, sa stiroporom se neces usreciti, a imaces problema da ga skines kad shvatis sta si sam sebi stavio u aq...

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #6 on: 19 February, 2013, 21:53:56 »
Stavi crni tapet, to je najbolja moguca pozadina, sa stiroporom se neces usreciti, a imaces problema da ga skines kad shvatis sta si sam sebi stavio u aq...

ja se nisam pokajao ni sekunde,a sto ti kazes, moze i crna tapeta
Gizmo

Offline milance

• Početnik
  • *
« Reply #7 on: 19 February, 2013, 21:56:23 »
Da sam razmisljao o crnom tapetu, jesam, ali bih ipak za nijansu malo kompleksniju pricu unutar vodenog sveta. Ima i to svoju eleganciju, pogotovu uz dobre ideje uredjenja sa jako velikim  asortimanom kamenja, bilja i ukrasa, ali za moj start, opredelio sam se sa akvarijum bez zelenila, vec iskljucivo za neku stenovitu pozadinu i par zanimljivih kamencica koji bi upotpunili celu sliku. Nadam se da se moj  pravac i ukus, razumme, sto ne znaci da cu vremenom, mozda promeniti nacin razmisljanja.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 July, 2018, 19:37:56

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348