Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Ivanpoanon - biljni aq sa amerima  (Read 4618 times)

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
Re: Ivanpoanon - biljni aq sa amerima
« Reply #20 on: 02 October, 2013, 22:52:39 »
aKO ROG LAZE KOZA NE LAZE :)
super ti je ak , mislim da ce biti problema kad porastu ribe , pogotovo oskari, ali da ga ne uricem ...sve izgleda super ;)

Offline ivanpanon

• Član
« Reply #21 on: 02 October, 2013, 22:54:26 »
Moze al sta god da radis ne stavljaj riciju...meni su ramirezi sve iscupkali i igrali se sa njom...moras da biras bilje sa jakim korenom i da ga zastitis kamenjem...da ne iskopaju koren!

Offline ivanpanon

• Član
« Reply #22 on: 02 October, 2013, 23:00:15 »
Jedini problem je kad se pojure medjusobno hoce ove duze biljke da pocupaju...al to je jako malo...i retko...moze ak. da bude odrziv sa biljkama...ostavi se dosta prostora da plivaju i peska da kopaju i to je to...za sada kopaju samo ispred...kod bilja ni ne mogu sve sam zastitio kamenjem i korenjem...videcemo...kad porastu pa cu da bacim jos koju sliku! poz svima

Ne dajte da vas drze sabloni...ili sta svako kaze na forumu...cepajte svoj fazon pa ce te se usput prilagodjavati ribama koje drzite jer svaka je drugacija!

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #23 on: 03 October, 2013, 08:17:51 »
Uz poštovanje što si nastavio da pišeš u ovoj temi + što istraješ u svojoj nameri... ali moram da ti napišem da ovo što prezentuješ nije biljni akvarijum.

Offline ivanpanon

• Član
« Reply #24 on: 03 October, 2013, 10:51:25 »
Nego sta je...? Zao mi je sto se nisam setio pre nego sto sam pocupao pola...morao sam da srezem malo zadzunglavilo bilo sve...! U poredjenju sa onim sto sam video gde drze amere...to znaci samo pesak, kamen, panj...ovo je za tako nesto biljni akvarijum...! Probao sam da sadim i bilje tzv. tepih bilje...ali nemam dovoljno jako svetlo da bi uspelo.
Ak. je 60cm dubok a ako stavim jacu rasvetu ovi se svi posakrivaju, smeta im.

Objasni mi sta je biljni ak. mozda gresim...?

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #25 on: 03 October, 2013, 11:39:08 »
Ovo je klasičan akvarijum za držanje ''amera''.

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #26 on: 03 October, 2013, 11:40:53 »
Pa da je klasican,i nije,po meni..ali nije ni biljni,to je sigurno! :)

Offline ivanpanon

• Član
« Reply #27 on: 03 October, 2013, 14:09:28 »
a sta da ubacim da bi bio biljni...? ajde da cujem predloge pa da se bacim na posao...

Offline ViK

• Napredni član
« Reply #28 on: 03 October, 2013, 15:01:40 »
Biljni aq bi kao trebalo da bude aq koji je skroz pokriven biljkama, znaci da podlogu ne vidis, osim eventualno u nekim delovima gde namerno ostavis delove. U ovakvim aq je akcenat na biljkama, ribe su u drugom planu. Retko ima u sebi ciklide, eventualno mirnije iz JA. Ovakvi aq su malo zahtevniji u smislu opreme, tvrdoce vode...
Aq sa biljkama je upravo to, akvarijum koji je ubiljen u odredjenoj meri. Recimo da bi ovaj tvoj spadao u tako nesto, i moj je aq takav. Kod mene je akcenat na ribama, ali i biljke lepo dodju.
Imas, kao sto znas,  i aq gde su iskljucivo ribe. To su cesto ciklidaski aq, npr recni africki ciklidi, ili sa americkim ciklidima, koji cesto u prirodi i zive u takvim uslovima koje si opisao, a to je pesak i kamenje i/ili korenje.
Sto se tvog aq tice mislim da ces imati problema kada porastu ribe, prvo zbog same guzve a posle kada se pojure po aq pocupace ti dosta bilja, ali to resavas tako sto imas puno brzorastuceg bilja, pa se brzo obnovi biljna masa. Ja sam uspesno drzao razno bilje i sa malawi ciklidima, tako da nije nemoguce, ali zahteva malo vise cimanja.
Tepih bilje mozes da zaboravis pored riba koje izrovare podlogu, sve i da imas jace svetlo.

e da, naice ces na netu na aquaskeping. To je vec profi varijanta biljnih aq, koji zahtevaju puno znanja, dobre opreme, puno biljaka, koje se cesto gaje u drugim aq itd. U njima nema ciklida (cesto nikakvih riba), osim ako se eventualno ne ubace samo za zavrsno slikanje. To su ti one profi slike, sa velikim diskusima koji plivaju u jatu, tj uplaseno posto su skoro ubacene za slikanje npr....
« Last Edit: 03 October, 2013, 15:05:16 by ViK »
Svemir Svemircima!!!!

Offline shiki

• Član
« Reply #29 on: 03 October, 2013, 17:03:33 »
Iz mog licnog iskustva sa ovom tvojom postavkom od  riba je nemoguce da odrzis biljke.Ja sam probao  razne varijante i sa vecim amerima i sa frontosama.Uglavnom vremenom sve strada.Nane i Criptocorine se jedino nedaju, al cak i one znaju da stradaju pod naletom mocnih amera.Po meni slazem se ostaloma,u biljnom akvarijumu akvarijum treba pre svega da preovladjuju biljke a ribe da pudu pretece i to iskljucivo mirnije vrste koje netraze velike teperature i nisu biljojedi. U svakom slucaju srecno i samo napred.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 April, 2018, 15:47:56

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154741
  • Total Topics: 9327
  • Online Today: 42
  • Online Ever: 450