Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Unutrasnji filter premazan crnim silikonom  (Read 5274 times)

Offline NEBOJSA4

• Član u razvoju
  • **
Re: Unutrasnji filter premazan crnim silikonom
« Reply #20 on: 06 March, 2013, 09:51:38 »
Jest da je proslo mjesec dana ali evo,mozda pomogne-ja sam svoj filter u sklopu akvarijuma premazao crnim silikonom.Sendvic varijanta je otpala jer na filteru imam busene dvije rupe precnika oko 4cm kroz koju voda ulazi u komoru sa prljavom vodom,tako da bih drugo staklo u sendvic varijanti morao izbusiti kao i ovo....komplikovano.Zato sam uzeo tubu crnog silikona,prstom nanosio od dna prema vrhu silikon,recimo traku od 10cm pa onda uzmes spuzvicu za pranje sudje i lagano sa njom tapkas po silikonu.Na ovaj nacin dobijas mat boju silikona hrapave bordure,izgleda vrh.Kad odradis ides ponovo 10tak cm,itd,itd dok sve ne zavrsis.I bez obzira sto se radi o tankom sloju od nekih 1-2mm ostavi da se susi barem 48 sati.
P.S.Ovo sam "prepisao" od jednog kolege,kod njega je ovakav filter 3 godine u funkciji i nikad nije bilo problema sa slinjenjem silikona o kom su neki clanovi pisali.Pretpostavljam da se to desava ako silikon nije dobro osusen ili je los sam po sebi.

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
« Reply #21 on: 06 March, 2013, 17:32:07 »
Ja sam imao problem sa "slinom" po crnom silikonu. Ali kao sto si vec rekao, silikon koji sam ja koristio je bio neki Š-klase i verovatno je bio los sam po sebi, pa predpostavljam da je to i bio razlog sline.

Kojim silikonom si premazivao staklo filtera?

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #22 on: 06 March, 2013, 23:17:34 »
Ja imam još uvek...Beorol crni...držio odlično ali ''slinavi''...

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #23 on: 06 March, 2013, 23:34:07 »
Nisam znao da beorol ima crne silikone.
Ja mazao saudalom :)

Offline Cvrc

• Član
« Reply #24 on: 06 March, 2013, 23:44:09 »
ja imam isti problem, sa tim sto je filter vec u funkciji kao i ceo akvarijum. Mislio sam da ubacim tanki crni plexiglas, da ga mozda samo na vrhu zalepim, da li bi to bio problem, rece mi drugarica da je tako nekom liku izleteo gore pod pritiskom i polupao staklo i sijalice sta li :/

Offline NEBOJSA4

• Član u razvoju
  • **
« Reply #25 on: 06 March, 2013, 23:46:16 »
Ja sam imao problem sa "slinom" po crnom silikonu. Ali kao sto si vec rekao, silikon koji sam ja koristio je bio neki Š-klase i verovatno je bio los sam po sebi, pa predpostavljam da je to i bio razlog sline.

Dva puta sam "natrcao" na los silikon.Jednom sam sam lijepio akvarijum sa nekim talijanskim silikonom,susio se danima i nista,izgubim zivce i sve razjeb....Drugi put sam kupio akvarijum,nov,frisko zalijepljen kod staklorezca i tad sam shvatio sta znaci kad silikon slini.[nisam ni pitao cim je lijepio]
Dosad sam koristio silikon koji je cjenovno najjeftiniji kod nas SILEX i nisam nikad imao problema sa njim,bilo da se radi o transparentnom ili crnom.Iskreno,probao sam i slovenacki,i par nekih stranaca koji su papreni u OBI centru,i nisu se nista bolje pokazali.Ovaj silikon se vulkanizuje dosta brzo,srednje je gustoce mada ja sam ga koristio za akvarijume do 120 litara tako da ne mogu suditi o ponasanju u vecim akvarijumima.

Offline NEBOJSA4

• Član u razvoju
  • **
« Reply #26 on: 06 March, 2013, 23:48:13 »
ja imam isti problem, sa tim sto je filter vec u funkciji kao i ceo akvarijum. Mislio sam da ubacim tanki crni plexiglas, da ga mozda samo na vrhu zalepim, da li bi to bio problem, rece mi drugarica da je tako nekom liku izleteo gore pod pritiskom i polupao staklo i sijalice sta li :/
Mislim da nece ici ljepljenje pleksija sa silikonom za staklo,a i pleksi ima manu da se usljed promjene temperature malo krivi.Radije lijepi staklo.

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #27 on: 07 March, 2013, 01:03:50 »
Nisam znao da beorol ima crne silikone.
Ja mazao saudalom :)

Imaju brate i drže kao đavo ali ''slinave''...

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #28 on: 07 March, 2013, 07:55:50 »

Dva puta sam "natrcao" na los silikon.Jednom sam sam lijepio akvarijum sa nekim talijanskim silikonom,susio se danima i nista,izgubim zivce i sve razjeb....Drugi put sam kupio akvarijum,nov,frisko zalijepljen kod staklorezca i tad sam shvatio sta znaci kad silikon slini.[nisam ni pitao cim je lijepio]
Dosad sam koristio silikon koji je cjenovno najjeftiniji kod nas SILEX i nisam nikad imao problema sa njim,bilo da se radi o transparentnom ili crnom.Iskreno,probao sam i slovenacki,i par nekih stranaca koji su papreni u OBI centru,i nisu se nista bolje pokazali.Ovaj silikon se vulkanizuje dosta brzo,srednje je gustoce mada ja sam ga koristio za akvarijume do 120 litara tako da ne mogu suditi o ponasanju u vecim akvarijumima.

taj SILEX se pakuje kod mene u Dubici

ja sam koristio neki TK silikon i skroz sam bio zadovoljan,sa njim sam lijepio i zadnji akvarijum(70x50x50)
Gizmo

Offline NEBOJSA4

• Član u razvoju
  • **
« Reply #29 on: 07 March, 2013, 15:09:15 »
Samo kad radis sa njim kao da spremas zimnicu,osjeti se kao sircetna kiselina.
Znam da se pakuje u Dubici,sto ne znaci da nije konkurentan.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
27 April, 2018, 10:48:43

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154750
  • Total Topics: 9328