Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Tropheus BLOAT  (Read 36746 times)

Offline Kiki7

• Početnik
  • *
Re: Tropheus BLOAT
« Reply #70 on: 29 May, 2015, 13:26:26 »
Ja se ne bih zezao sa tim lijekovima preporucenim za ljude. Kakav sam peh, sve bi ih potrovao. :grin:

Ipak sam narucio Octozin, 80 tableta. 25 funti, 10 postarina.... Sto kazes, bolje i to nego da se hvatam za glavu ako se razbole, a ja nemam cime da im pomognem. Za sadu su sasvim ok, samo me malo brinu ove dvije koje su ocigledno manje od ostalih, pa su izlozene konstantnom maltretiranju. Doduse, imaju gdje pobjeci i sakriti se. :grin:

Vodu mijenjam redovno svakih sedam dana 30%, ostavim da prenoci, pa onda sipam u akvarijum. Lakse bi mi bilo sa cesme :grin:, ali ne smijem rizikovati dok su ovako male (3-4cm).

I prijatelju, da li mi je pored Octozin potreban i ovaj Sera proizvod koji si preporucio? I sta tacno podrazumjevas pod 'unistenim filterom'. Mislim, slutim odgovor, ali bih volio da mi ukratko kazes, mozda saznam nesto novo.

I da, ribetine su Dubiosi Maswa.

Hvala i pozdrav!

Offline Lucha

• Član
« Reply #71 on: 29 May, 2015, 14:13:23 »
imaju dva teksta na 5. strani ove teme o Bloatu i koriscenju Octozina i Baktopura, pa da se ne ponavljamo. Mislim da ih je prepisao član koji se zove Admiral sa drugog sajta.

Baktopur direkt uništava dobre bakterije iz filtera koje su ti neophodne za uspostavljanje azotnog ciklusa u akvarijumu. u mom slučaju je filter i posle tretmana " radio adekvatno", odnosno nije se povecao nesto mnogo nivo nitrita i nitrata, sto znaci da ih Baktopur direkt nije bas uništio, koliko sam mislio da hoće.

Ako budeš kupovao kupi Baktopur direkt, jer je efikasniji. posto postoji i proizvod koji se zove Sera Baktopur a koji je tečan.

Offline Lucha

• Član
« Reply #72 on: 29 May, 2015, 14:14:55 »
Al ako su ti maswe zdrave, onda ti je Root-ov savet najbolji. samo higijena i uzivaj  :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 July, 2018, 03:24:05

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348