Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Tropheus BLOAT  (Read 33545 times)

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #20 on: 24 March, 2004, 00:46:46 »
Da, definitivno razmisljam da ih ostavim jos neko vreme dok ne budem siguran da su svi zdravi, a i neka se Mooriiji prvi smeste jer su mi nekako manji od ovih mojih prgavih 'crnaca'!  Videcu sta kaze i Dr.JZH

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #21 on: 24 March, 2004, 15:11:07 »
Edit : piroman

U ovoj poruci je JZH stavljao potpuno bezrazlozno smajlije....
Pozdrav, Joca

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
Pembe - Bloat 9:1 (iz 2 u 1)
« Reply #22 on: 01 April, 2004, 22:43:35 »
Ne zelim da prejudiciram konacan ishod 'epidemije' BLOAT-a kod mojih 10 Tropheus-a BEMBA (Pemba) ali kako stvari za sada stoje konacan rezultat ce biti 9-1 za Pembe.

Tretman je bio dosta jak i sastojao se od jednog tretmana ANTI INTERNAL BACTERIA (Interpet) izmedju dva tretmana OCTOZIN-om (Waterlife). Prvi oboleli Tropheus nije preziveo iako su simptomi primeceni na vreme doke je drugi prosao kroz skoro sve faze (osim naduvavanja, klasicnog BLOAT-ovanja) i tek posle tri nedelje primecen je kako jede alge sa termometra.  Nekoliko dana nakon toga primecen je i normalniji, cvrst izmet.  "Pacijent" br. 2 i dalje ne jede suvu hranu i sada je jedan od dva najmanja Tropheusa (bio je 4-5 po velicini) sto je posledica gubitka apetita i naravno bolesti.  Inace radi se o Pembama starim oko 5 meseci koje su imale 2,5 do 3cm kada sam ih uzeo pre dva meseca dok su sada na 4-5cm velicine.

Zakljucak lecenja kombinacijom OCT|OZIN, AAB, OCTOZIN je sledeci:
- sprecava sirenje epidemije
- primerci drugih vrsta Ciklida uopste nisu vidljivo ugrozeni tretmanom ni po jednom pitanju (cak je bilo i rituala mresta Compressicepsa)
- u zavisnosti od imuniteta i jacine ribe, moze da je povrati i iz poodmakle faze bolesti

Sada slede 35% zamene vode, za 7 dana cu ponoviti isto pa ce onda uslediti jos jedan tretman AAB (Interpet) kako bih bio siguran da su Tropheusi potpuno procisceni pre njihove selidbe u veci akvarijum spec. za Tropheuse.

Offline Miner

• Član
(No subject)
« Reply #23 on: 03 April, 2004, 00:30:27 »
Moje iskustvo sa ovom opakom i podmuklom bolescu, BLOAT-om, je sledece:
Novo pristigle ribe treba obavezno primiti u karantin i tretirati sa dozom OCTOZINA KAO DA SU BOLESNE. Ovde treba sprovesti celokupan tretman prema uputstvu koje se nalazi na samom pakovanju. Ovde je moguce pojacati tretman sa nekim antibakterijskim preparatom.
Novo pristigle ribe treba da se sto manje maltertiraju tj. da se ne premestaju iz  novog, karantinskog, akvarijuma, izvesno vreme minimalno 2 meseca, a jos bolje ako se to produzi i nadalje.
Pri tome treba im obezbediti maksimalne uslove, kao sto su povecana aeracija i filtracija.
Sto se tice hrane najbolje je ako se u  prvo vreme 1-2 dan ne hrane, odnosno treba izbegavati hranjenje 1.dana, a 2. dana mozda dati cisto reda radi. Vrlo vazno je da se koristi hrana koja je koriscena kod prethodnog vlasnika. Narocito izbegavati nagle (radikalne) promene vrste hrane.
Kada se vec pojave znaci BLOAT-a mislim da je to obicno relativno kasno, ali uvek vredi pokusati. Po meni su male sanse ali sta je tu je. Ja sam Koristi kombinaciju OCTOZINA i Sera Baktopur Direct-a.
Sto se tice komentara Joce ZOO HOBI o nacinu ishrane dominatnih muzjaka, tu se potpuno slazem da oni vrlo malo uzimaju hranu. To sam primetio i na na mojim Tropheus-ima.
Za sada toliko, ako je uopste to koristilo...

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #24 on: 03 April, 2004, 00:59:09 »
Kako ne bi koristiolo jedno iskustvo sa BLOAT-om, detaljno izneto ovde u forumu? Naravno da je korisno! Nego, mogao bi nesto vise da kazes o sebi, koliko ciklida imas, od kada se bavis istima, koje ciklide imas, koje mrestis, da li profesionalac ili amter itd itd itd...
Pozz
Piroman

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #25 on: 05 April, 2004, 12:29:15 »
Ajde Miner, stvarno bi mogao :D
Pozdrav, Joca

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #26 on: 05 April, 2004, 12:32:58 »
JZH, bolje cuti, vidis da mu je alias miner, i ima da te minira!
Pozz
Piroman

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #27 on: 05 April, 2004, 12:36:40 »
Mnooooooooogo mu treba eksploziva za mene piromane vragolane :lol:
Pozdrav, Joca

Offline Miner

• Član
(No subject)
« Reply #28 on: 05 April, 2004, 13:15:40 »
Neboj se Joco ZH za tebe imamo specijalne vrste eksploziva (C-4, PNT) pa ce i male kolicine biti sasvim dovoljne.

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #29 on: 05 April, 2004, 13:18:05 »
Nekako sam vise za VITEZIT 8)
Pozdrav, Joca

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 April, 2018, 12:39:03

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327
  • Online Today: 44
  • Online Ever: 450