Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Tropheus BLOAT  (Read 33736 times)

Offline Preki

• Značajni član
  • Pa ti sad zamisli kakav li mu je tek ćale !
(No subject)
« Reply #10 on: 13 March, 2004, 00:56:41 »
Opet ja .Ono sa doziranjem 1 stick 1 tropheus .pa i mi kad jedemo neko jede ko mecava a neko davi. Tako je i kod riba + one jedu kolko god ima. Alaviji se bloat-uje garant. A nazalost i tvoju a i svih nas najdominantnije ribe zauzimaju bolja mesta za klopu pa i vise pojedu.  Smanji ti njima porciju na pola. Bolje neka riba  i da ostane gladna .
 :idea: Gladne ribe zive duze nego bloat-ovane.Zar ne ?
 ps.  Jel ima negde onaj Haloex za vodu ?

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #11 on: 13 March, 2004, 10:40:56 »
Quote from: "piroman"
Hvala za cestitku, ali ona bi trebala da bude upucena svim administratorima i moderatorima :)

Sto se tice tvoje Pembe, ukoliko primetis da se smiri, i da se zavuce u neki procep, pecinu ili pod kakav predmet u akvarijumu, to je predposlednji stadijum BLOAT-a, a onda sledi "zabodenost", to jest vertikalan polozaj sa glavom koja dodiruje pesak :(

Mozda je u toj fazi eutanazija najbolje resenje, ali naravno postavlja se pitanje humanosti i ispravnosti...

Naravno, cestitke svima koji ucestvuju u razvitku ovog foruma a tvoj post Piromane je bas bio taj 1000-diti. :wav:

Sto se Bloatovane Pembe tice, jos nije u fazi koju si opisao ali joj se stanje posle dva dana tretmana Oktozinom i ne popravlja.  Eutanazija je isto nesto o cemu moram da razmisljam, najvise da bi zastitio ostale Tropheuse (po Utilitaristickom principu, "greatest good for the greatest number").  Videcemo...

Cinjenica je da se najjaci primerci vise i najedu zbog toga ja neke Koi sticks-e dodatno izmrvim kako bi u prvom 'naletu' svi dograbili po odgovarajuci zlogaj, maa ce jace i vece ribe uvek vise jesti koliko god im ubacili.  Tacno je da cesce a manje porcije smanjuju rizik od prezderavanja.

Offline zdule

• Značajni član
(No subject)
« Reply #12 on: 13 March, 2004, 11:38:24 »
Ja imam drugi problem sa tropheusima, najmanja pemba
dobija batine od ostale dve :( videcemo da li ce
uspeti da prezivi.

ZDule...

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #13 on: 13 March, 2004, 11:42:05 »
Preki, sto se tice sastava koi sticks-a, nisam siguran, ali mislim da je poprilicno "mesnat", ali sam siguran da to nije povod za BLOAT, ono u sta sam siguran je da kolicina koi sticks-a moze da izazove BLOAT. Najjaci i najveci su uvek i najalaviji i najvise zderu, doduse taj problem postoji kod mladjih riba, odrasli primerci se trsko prezderu. Slazem se da je gladan tropheus mnogo bolji od bloat-ovanog, ali ja spadam u nestrpljivo/nervoznu vrstu ljudi, i trudim se da sto pre pocnu mrestovi mojih tropheus-a, a time placam i danak :(

Haloex imas u ZOO HOBI-u! Napadni Jocu da ti proda, posto ga ljubomorno cuva...

Alzo, nisam ukapirao da sma bas ja napisao 1000-tu poruku, hvala na informaciji i cestitci, jos kada bih napisao i 10 000-tu, to bi bio pravi uspeh :)

Sto se tice tvoje pembe, nemoj da ocekujes posle treceg dana zdravu i veselu ribu, ono sto je relano, da dobijes ribu, koja ne sere bele "dlake". Sto je potpuni uspeh, kroz nekoliko dana ce potpuno da se oporavi i da pocne da "divlja" na hranu. Ja nisam strucnjak za bloat, ustvari ja sam amater bez iskustva, ali iz tog mikro iskustva znam da ne prezive uvek svi tropheus-i i pored tretmana oktozinom... :(

Sto se tice citiranja anglosaksonaca, mozda je bolje citirati besmislene amerikance:" Who dares, wins", tako da je mozda ipak pametnije da malo odlozis tu eutanaziju do poslednje faze bloat-a, jer lako moze da se desi da do nje NE dodje uopste!

Inace, moja zbunjena pemba, opet zdere i uziva, izgleda da nije dobila bloat, vec se samo prezdrala i pauzirala hranu jedan dan  :D
Pozz
Piroman

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #14 on: 13 March, 2004, 11:44:27 »
ZDule, ajde lepo pocni novi tread, i opisi tvoju situaciju sa pembama, i opisi tehnike koje si do sada primenio za zastitu male pembe, jer je to izuzetno interesantna, i sigurno potrebna tema!
Pozz
Piroman

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #15 on: 13 March, 2004, 11:45:03 »
Jedna mala zanimljivost: dominantni muzijaci Tropheus-a i nisu neke zderonje(maticni),dok svi drugi jedu on ih rasteruje kao lud tek ponesto mljacne i to je to,ovo je naravno moje zapazanje , uvericete se i sami KAD Vam porastu ribe :rr:  :rr:  :rr:
Pozdrav, Joca

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
Bloat update
« Reply #16 on: 23 March, 2004, 13:37:35 »
Posle dve nedelje borbe portiv BLOAT-a jedna od dve moje obolele Pembe sada mirno plovi dunavom (sto bi rekao Piroman).  Uginula je jutros, posle 10 dana totalnog ignorisanja hrane.  Ni u jednom trenutku nije doslo do samog nadimanja ali organizam je verovatno totalno oslabio i riba je uginula.  Lecio sam ih Octozionom pa Anti Baceria (ne mogu da se setim naziva) pa opet poceo Octozinom ali ishod je za jednu ribu bio fatalan na karaju prvog dana drugog tretmana dok se druga i dalje muci.  Nisam optimista ali za utehu je da je preostalih 8 Pembi totalno zdravo i nema nikakvih simptoma niti najave bolesti.
Nadam se da ce im ovo 'ciscenje' koristiti pred prebacivanje u novi 500l gde ce im se prikljuciti i 15  Tropheusa Kalambo.

RIP  :evil5:

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #17 on: 23 March, 2004, 21:48:16 »
BLOAT je gadan, jer traje, a ti si svedok kompletnog procesa, bio bi mozda manje naprijatan, da se riba razboli i crkne u toku jendog dana, jer onda ne bi bio bespomocni svedok tokom niza dana...

Sta da ti kazem, bolje 1 ili 2 kom. nego svi, eto to je kvazi optimisticka izjava, ali bolje i to nego neki radiklani pesimizam :pottytrain3:
Pozz
Piroman

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #18 on: 23 March, 2004, 23:59:53 »
Potpuno se slazem sa tobom! To ti je po onom Utilitaristickom principu "greatest happiness for the greatest number".  Nek opstanu najjaci primerci, to je sasvim prirodno.  Boricu se i za ovog drugog koliko god bude trebalo.

Hvala na sirenju optimizma!

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #19 on: 24 March, 2004, 00:38:08 »
Nego Alzo, jedna mala ideja, kada ti stignu kalambo, stavi ih u 500lit, a pembe ostavi jedno mesec dana u 200l, niko nista ne gubi, a ako ima tragova BLOAT-a, kalmbo nece da ih potkace!!!
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 April, 2018, 22:00:37

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154750
  • Total Topics: 9328