Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Problem sa pozadinom  (Read 4416 times)

Offline Nemanja17

• Početnik
  • *
Problem sa pozadinom
« on: 02 February, 2013, 17:27:20 »
Drugari,

Imam jedan problem sa pozadinom akvarijuma.
Napravio mi je prijatelj 3d pozadinu od stiropora ili stirodura nemam pojma :D, pa me sad zanima kako da je nalepim i cime??

Offline PeraCar 55

• Napredni član
Re: Problem sa pozadinom
« Reply #1 on: 02 February, 2013, 18:03:51 »
Silikonom,možeš i onaj za akvarijume al možeš i običan za kuću.

Offline PeraCar 55

• Napredni član
« Reply #2 on: 02 February, 2013, 19:33:46 »
Ali ako lepiš sa silikonom pazi da nije toksičan i kada ga nanosiš samo par tačkica,čisto da drzi,jer menije taj što mi je pravio AQ naneo je puno silikona i sad moram jako da pazim kada ga budem skidao da ne oštetim staklo jer lako se možeš predomisliti za pozadinu.
P.S:Kolko litara ima tvoj akvarijum(barem dimenzije).

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #3 on: 02 February, 2013, 20:02:18 »
Pozadinu lepis sa akvaristickim silikonom, nikako sa onim "kucnim" ! Takodje, nije preporucljivo da pozadinu lepis tackasto jer ce vremenom da se sakupi prljavstine koju neces moci da ocistis, a sa prljavstinom ... idu i bolesti. Pozadinu lepi tako sto ces naneti silikon po obodu pozadiNE ( e jedino pripazi na vakum koji ces stvoriti prilikom lepljenja pozadine. resenje je kanal na najvisoj tacki pozadine koji ces zatvoriti posto zavrsis lepljenja ).

Offline PeraCar 55

• Napredni član
« Reply #4 on: 02 February, 2013, 21:15:47 »
Nisam bukvalno mislio da stavlja tačkice na pozadinu i da lepi nego želim da mu pomognem da mu bude lakše da skine ako se predomisli (ako mu je akvarijum mali što pritom nije naveo).I kad bi isčitao malo forum možda bi ti Nikouro shvatio da su iskusni akvaristi rekli da može i običan Ceresit lepak.

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #5 on: 01 December, 2013, 22:33:45 »
Nekad nevalja citati stare teme.
S duznim postovanjem prema pojedinim starijim kolegama ( ne svim ! ),  ipak ostajem pri stavu da ne treba koristiti obicne silikone . Sa druge strane, razlika u ceni obicnog silikona i crnog akvaristiskog jeste nekih 300 din.
Inace, ovde se vidi nasta si mislio :

Ali ako lepiš sa silikonom pazi da nije toksičan...

I kad bi isčitao malo forum možda bi ti Nikouro shvatio da su iskusni akvaristi rekli da može i običan Ceresit lepak.

Ja sam moju pozadinu lepio "akvaristickim"  silikonom ( ne obicnim ! ), cija je cena oko 400 din.
Nacin lepljenja ( ovo za buduce akvariste, mozda pomogne ) jeste prikazan na slici ( crvena linija ) :

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 01 December, 2013, 22:48:40 »
Moje iskustvo...
Ja sam moju pozadinu 60x30 lepio obicnim , najjeftinijim silikonom za akvarijume , ne secam se koji ,ali mozes uzeti ceresit najjeftiniji za 350.dinara i potpisujem da resava problem. Ja sam svoju pozadinu lepio sa sirim koncentricnim krugovima sirine od 5.cm po povrsini stiropora 60x30. S tim sto sam po obodu ivicama stiropora naneo silikon i dodatno ga ucvrstio za staklo da voda ne bih prodrla u unutrasnost.
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #7 on: 01 December, 2013, 23:32:09 »
aj da pomognem :) posto sam zalepio pa bar jedno 20-ak pozadina i to doooosta vecih od one prikazane sa slike a boga mi i napravio po koju  .... ;)
kupis silikon akvaristicarski 360 din je, skines onu cev sa njega i po stiroporu na svaki cosak iscedis po malo odpr po 1 cm da bude silikona , ali nemoj bas blizu ivica odpr po 5 cm ostavi lufta, isto tako tackas na sredini 2-3 puta i na 2 mesta jos gore i dole . Staklo na koje lepis ocisti lepo i prebrisi wc papirom, prislonis pozadinu na staklo i stegnes , jednom rukom drzi staklo sa druge str a drugom pritiskas pozadinu i tako na svim mestima gde si stavio silikon ,razlog da bi se silikon rasirio po staklu i pozadini a i da bi pozadina sto vise prisla staklu . Ostavis 24h da se osusi , napunis ak vodom i ispraznis jednom -2 put i ti si zavrsio sa celom pricom ....nema pametovanja niti velikoga znanja , prosto i jednostavno i ne zbunjujte decka bespotrebno...
Ps.
ako budes hteo da je skines , lim od 1mm debljine nadjes sirine 10cm a visine kao ak ,naostris ga malo finom smirglom tj jednu od stranica i lagano zavlacis izmedju pozadine i stakla , gledaj da povremeno sipas po malo sapunice izmedju stiropora i stakla i ogrebotina biti nece ....nadam se da sam pomogao PozZ
« Last Edit: 01 December, 2013, 23:36:10 by Ivke »

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #8 on: 01 December, 2013, 23:38:12 »
niste puno zakasnili :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Gizmo

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #9 on: 01 December, 2013, 23:44:45 »
 :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Brao kralju , sad sam video koji je datum posta  :laugh: :laugh: :laugh:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 January, 2018, 05:50:11

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]