Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Agresivnost m'buna  (Read 17710 times)

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
Agresivnost m'buna
« on: 17 December, 2005, 00:38:46 »
P. demasoni                 7 (2 kandidata za muzjaka)
P. elongatus mpanga     3 (1m+2z)
P. zebra (M. estherae)   4 (1m+3z)
M. auratus                   2 (1m+1z)
M. maingano                4 (1m+3z,mislim da je tako zbog ponasanja)
M. johannii                   4 (0m+4z, vec su oko 5-6cm i nijedna riba nije promenila boju)

Zrtve:
P. elongatus mpanga  1 - u prvih 2 nedelje, riba je vidno zaostajala za ostalima
P. zebra (M. estherae) 1 - subdominantni muzjak, pre oko 10-ak dana + vec pomenuta ranjena zenka
M. auratus 3 - svi isprebijani u roku od nedelju dana (pre oko mesec dana) od kada je pocela transformacija dominantnog muzjaka koji je od tada miran kao bubica
M. maingano 1 - gadno isprebijan od strane najveceg maingano-a za kojeg sam ubedjen da je muzjak posto je vec poceo da se "kocoperi" i igra pred ostalim maingano-ima
Medju P. demasoni i M. johannii nema zrtava.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline MILPER

• Veoma napredan član
Re: povratak otpisanog i uginuce
« Reply #1 on: 17 December, 2005, 10:24:45 »
Ducia ti u svom akvarijumu imas najagresivnije Mbune!!!
Melanochromisi (auratus,maingano,johannii) i Pseudotropheus demasoni su extremno teritorijalni i agresivni ciklidi!

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #2 on: 17 December, 2005, 10:29:37 »
Zebra je isto poprilicno agresivan ciklid!

Ali to je dobro, jer to znaci da su svi osim Mpange agresivci, i samim tim mogu da se "nose" medjusobno...
Pozz
Piroman

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
« Reply #3 on: 17 December, 2005, 19:30:39 »
Piromane, potpuno si u pravu. Zebre su trenutno najagresivnije ribe u AQ.

Ono sto me najvise buni je to da Mpange i Karleuse niko od ovih agresivaca apsolutno ne konstatuje. One zauzimaju svoje delove AQ i do sada nisu ni jedan jedini put usle u sukob sa agresivnim ribama. Moze li neko to da mi objasni? Ja sam se plasio kako ce se te dve miroljubive vrste snaci sa melanochromisima kao i demasonijima i zebrama, ali do sada je sa njima sve u najboljem redu. Kod Karleusa do sada nije pala ni jedna zrtva, iako ima jedna riba koja mnogo zaostaje za ostalima (oko 1.5cm dok su ostale oko 5cm), a Mpange su dale jednu vec pominjanu zrtvu.

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
« Reply #4 on: 17 December, 2005, 19:37:15 »
Sad sam tek video da sam potpuno zaboravio da pomenem da imam i :

L. cereleus     6 - 1m+5z, sve karleuse su zive i zdrave osim sto jedna vidno zaostaje u razvoju ali se i ona ponasa sasvim normalno

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #5 on: 17 December, 2005, 20:06:58 »
I kod mene je slicna situacija,Zebre i Demasoni kao najagresivnije vrste u mom akvarijumu svoju agresiju ispoljavaju samo u okviru svoje vrste,druge ribe ih ne zanimaju,poneked ih pojure za vreme hranjenja ali je to bezazleno.Dakle,moje iskustvo mi govori da su M`bune agresivne samo unutar svoje vrste.Inace,Zebre su kod mene daleko najagresivnije ribe.

Offline Santa

• Značajni član
« Reply #6 on: 17 December, 2005, 20:11:57 »
Ja se slazem sa Vladanom, bar je tako u mom akvarijumu. Do sada nemam ni jedan smrtni slucaj zbog tuce, nema iskidanih peraja, itd. Videcemo kad ubacim demasoni i chilumbe kod non m'buna, st ace se desiti, tj. da li ce ih smarati. Guzva je majka za ciklide!!!
govedina 1.(gurm.) ukusno meso krave; 2.(rep.) izuzetno ozbiljan sukob zainteresovanih strana (videti  svadja, zavada ili bacanje hejta) 3.(narod) osoba obdarena velikom snagom na ustrb pameti (videti sirovina ili PAJSER)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #7 on: 17 December, 2005, 23:05:05 »
Mpanga, ni pod razno NE spada u miroljubive ciklide, vec samo nije u grupi najagresivnijih!

Mpange se mlate i kolju ko zecevi, ali im fali predispozicija da budu prave ubice.

Melanochromis auratus se meni pokazao u svim mogucim kombinacijama, kao daleko najludji ciklid! Mada moram da priznam da sam se nacitao, da kod drugih ljudi dok nisu polno zreli, znaju da se kriju i kuliraju. Kada jednom odraste u potpunosti, auratus, pocinje da vlada, i da mlati sve zivo oko sebe, to ide do te mere, da sam gledao kako zivi sa potpuno odraslim piranama (prave pirane). U svakom slucaju cela ekipa Melanochromis se smatra najagrsivnijim Malawi ciklidima, naravano uz mega predatore oni nemaju sanse, jer isti mogu da ih progutaju, ali u uobicajenim ciklidnim akvarijumima, nasih prostora, auratus zavrsava posao i odrzava red, rad i kicme disciplinu u akvarijumu i zato je jako pozeljan!
Pozz
Piroman

Offline aleks667

• Značajni član
« Reply #8 on: 17 December, 2005, 23:53:16 »
Koliki je najveci auratus za kog ste culi? Znam da je propisana velicina 10-13 cm, ali znam da ribe u akvarijumima znaju da rastu vece nego u prirodi.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #9 on: 18 December, 2005, 00:34:40 »
Ja mislim da moj hiper-dominantni muzjak ima 20cm, ali je moguce da gresim, ujedno verujem da moze i vise da poraste, obzirom da sam vidjao ciklide i tri puta vece od zvanicnog maksimuma u prirodi...
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 April, 2018, 01:13:09

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327