Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Visoke temperature  (Read 32244 times)

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
Re: Visoke temperature
« Reply #140 on: 12 June, 2012, 10:30:56 »
Mislim da je svakako mnogo bitnije obratiti paznju na povecanje aeracije u akvarijumu, pa tek onda na temperaturu.
Ribe na visokim temperaturama se pre svega guse zbog manjka kiseonika rastvorenog u vodi, nego sto se skuvaju u toploj vodi.
Svima preporucujem dodatnu pumpu za vazduh sa rasprsivacem, pa nakon toga i nekoliko kompjuterskih kulera preko ispravljaca i resen problem.  :)

Offline nesa1

• Napredni član
« Reply #141 on: 12 June, 2012, 10:54:52 »
Mislim da je svakako mnogo bitnije obratiti paznju na povecanje aeracije u akvarijumu, pa tek onda na temperaturu.
Ribe na visokim temperaturama se pre svega guse zbog manjka kiseonika rastvorenog u vodi, nego sto se skuvaju u toploj vodi.
Svima preporucujem dodatnu pumpu za vazduh sa rasprsivacem, pa nakon toga i nekoliko kompjuterskih kulera preko ispravljaca i resen problem.  :)
Tako je. Treba i smanjiti fotoperiod.

Offline nesa1

• Napredni član
« Reply #142 on: 12 June, 2012, 10:57:23 »
Malopre sam menjao vodu u aq.
Sa 26.1 st C, dodavanjem hladne vode sada je 24.4 st. C.

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #143 on: 12 June, 2012, 21:02:16 »
pa ja u ak imam rasprsivac , mada i pumpa od top filtera ima dodatak za vazduh ;) tako da rasprsivac daje vece mehurice a sa pumpe izlaze jako mali-sitni tako da ih pumpa siba po celom ak i mislim da je to i vise nego dovoljno ;) sto se tice aeracije :D

Offline Nemo

• Početnik
  • *
  • Banja Luka
Hitno pomoć u vezi temperature!
« Reply #144 on: 12 June, 2015, 20:23:56 »
Temperatura u akvarijumu se popela na 30! Šta da odmah uradim, a da ne napravim neku glupost?

Offline novajlija23

• Značajni član
Re: Hitno pomoć u vezi temperature!
« Reply #145 on: 12 June, 2015, 20:43:00 »
Zamrzni bocu vode i stavi unutra pa menjaj kad se otopi a ako toliko želiš zameni trećinu vode sa najhladnijom sa česme :) naravno izvadi grejač

Offline Nemo

• Početnik
  • *
  • Banja Luka
« Reply #146 on: 12 June, 2015, 21:24:39 »
Hvala. Izvadio grijač i promijenio vodu. Ovo sa flašom mi izgleda pretjerano. Jel imaš neku drugu ideju?

Offline rott

• Napredni član
« Reply #147 on: 12 June, 2015, 21:43:42 »
Ako je mali aq onda ce flasa pomoci, ali kod 300+L akvarijuma zamrznuta flasa nema skoro nikakvog efekta... Ovo sa zamenom trecine vode sa hladnom iz cesme, bi trebalo da spusti 2-3 stepena...

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #148 on: 12 June, 2015, 21:49:56 »
grijac slobodno vrati posto se ne pali kad je tolika temperatura,pretpostavljam da je nastiman do nekih 26-27 stapeni,zamjeni vodu kao sto su rekli a nece im biti nista na toj temperaturi,preko noci ti je sigurno hladnije u toj prostoriji pa ce i temperatura spasti,svjetlo manje koristi jer neonke pod haubom griju
Gizmo

Offline novajlija23

• Značajni član
« Reply #149 on: 13 June, 2015, 00:32:09 »
Šta će nekom grejač leti?  Temperatura ne ide ispod 20 stepeni znači u akvarijumu neće pasti ispod 24.  Čemu grejač kad je vruće? Izvinjavam se na kasnom odgovoru :) imam kuler kući ako ti treba mogu da ti doniram mada nisam siguran koliko je efektivan diy je.. Ako akvarijum nema veliku litrazu(40l) najlakše ti je da uzmeš i staviš ga privremeno u hladnu i mračnu prostoriju. 

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 July, 2018, 19:08:44

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348